Seek by iNaturalist

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کشف دنیای پیرامون با استفاده از برنامه‌‎ای کاربردی

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  امکان عکس‎‌برداری از محیط پیرامون برای کسب اطلاعات، کودک را تشویق می‎‌کند تا کنجکاوی خود را آزاد گذاشته و به کشف محیط پیرامون خود بپردازد.
  برنامه شامل دو بخش است. در بخش اول موجوداتی با توجه به موقعیت مکانی کاربر نمایش داده می‎‌شود که با انتخاب هر یک اطلاعات تکمیلی نیز در دسترس قرار می‌‎گیرد. کودک در بخش دوم از موجوداتی که علاقه‎ به آشنایی با آن‎‌ها دارد عکس می‎‌گیرد و در برنامه قرار می‎‌دهد. استفاده از هر دو بخش دشوار نیست اما به علت مشکلات فنی برنامه خطاهایی نمایش داده می‎‌شود که تعداد آن‌‎ها به نسبت زیاد است.
  کودکان می‎‌توانند با انواع حیوانات مثل ماهی‎‌ها، گیاهان مانند گیاهان آپارتمانی یا درختان، حشرات و گل‎‌ها آشنا شوند. همچنین تصویر واقعی از هر یک و اطلاعاتی مثل گونه‎، نام علمی، محل زیست و عادت‎‌های غذایی آن‎‌ها را در اختیار داشته باشند و با عکس گرفتن از موجودات دلخواه، اطلاعات خود را درباره‌ی محیط‎زیست بیشتر کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه روش جالبی برای تشویق کودکان به کشف دنیای پیرامون خود ایجاد کرده است. برنامه برای اجرا به موقعیت مکانی کاربر نیاز دارد و با توجه به آن انواع موجوداتی مانند گیاهان و حیواناتی که ممکن است کودک با آن مواجه شود، نمایش داده می‌‎شود. تصویر هر کدام از موجودات به همراه اطلاعات تکمیلی آن‎‌ها مثل گونه‎ یا عادت‎‌های غذایی وجود دارد اما برنامه قابلیت دیگری نیز دارد که باعث ارتباط بهتر کودک با محیط‎ زیست خواهد شد. کودک می‌‎تواند از انواع گل‌‎ها، گیاهان، حشرات و … عکس بگیرد و در برنامه قرار دهد سپس برنامه با استفاده از اطلاعات آنلاین خود، خیلی سریع آن را شناسایی کرده و اطلاعاتی نیز درباره‌ی هر یک در اختیار کودک قرار می‎‌دهد. در حریم خصوصی بازی اشاره شده است که برنامه هیچ گونه اطلاعاتی از دستگاه هوشمند کودک ذخیره نمی‎‌کند که خود محیطی امن را برای او فراهم کرده است تا به راحتی اطلاعات محیط‎زیستی دلخواه خود را در اختیار داشته باشد. برنامه نیاز به همراهی والدین دارد چرا که تمامی متن‌‎ها به زبان انگلیسی هستند و همچنین کودکان باید حین عکس‌‎برداری از محیط اطراف خود آگاهی داشته باشند یا امنیت خود را با نزدیک شدن به موجودات وحشی به خطر نیاندازند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی iOS 2.10.7 در تاریخ 99/09/30 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  فضای برنامه ساده و کاربردی طراحی شده است و به دلیل هم‎سو بودن محتوا با محیط‎زیست بیشتر از رنگ سبز در آن استفاده شده است. تصاویر موجودات واقعی هستند که کیفیت تصویر‎برداری خوبی دارند. اطلاعات برنامه نیز کوتاه اما مفید هستند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برنامه نیاز به دسترسی به اینترنت، موقعیت مکانی، آلبوم تصاویر و دوربین دستگاه هوشمند دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۱۰.۷
  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱۰.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر iNaturalist, LLC
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان