Seterra Geography

thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مکان‌های جغرافیایی و پرچم‌های مربوط به کشور‌های مختلف در سراسر جهان

سال: 2016
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای استفاده از برنامه فهمیدن زیرنویس‌ها لازم است و به همین دلیل برای استفاده توسط کودکان، همراهی والدین لازم خواهد بود. البته به دلیل بخش‌بندی‌های منظم و دقیق، استفاده از برنامه در حالت کلی بسیار ساده و قابل‌فهم است.
  این برنامه به طور خاص به آموزش مهارت‌های جغرافیایی می‌‌پردازد. مخاطب پس از استفاده از تمام بخش‌ها می‌‌تواند به مکان قرارگیری تمام شهر‌ها و کشور‌های موجود در کره‌ی زمین اشراف پیدا کرده، نام پایتخت‌ها را بشناسد، با نماد هر کشور آشنا شود و شکل پرچم‌های مختلف را تشخیص دهد و در نهایت به نقشه‌ی کامل کره‌ی زمین تسلط پیدا کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این اپلیکیشن برنامه‌ای با محوریت اطلاعات جغرافیایی است که هدف از طراحی آن آموزش اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیای شهرها و کشورها در نقشه‌ی کره زمین است. این برنامه از دو بخش اصلی تشکیل شده است: پرچم‌ها و نقشه‌ها. در بخش اول، کاربر ابتدا قاره‌ی مورد نظر خود را انتخاب می‌‌کند و سپس لیستی مقابل خود می‌بیند که شامل بخش‌بندی‌های مختلفِ در نظر گرفته‌شده برای پرچم‌های آن قاره است. بعد از انتخاب دسته‌بندی مورد نظر کاربر دو گزینه پیش رو دارد. او می‌‌تواند بخش آموزش را انتخاب کرده و نام هر پرچم را زیر آن مشاهده کند تا به خاطر بسپارد و یا بخش بازی یا آزمون را انتخاب کرده و دانش خود را به چالش بکشد. بخش نقشه‌ها نیز ساختار مشابهی دارد. کاربر ابتدا قاره‌ی موردنظر و سپس دسته‌بندی‌های جزئی‌تری که در قاره‌ی موردنظر وجود دارد را انتخاب می‌‌کند. او می‌‌تواند بخش‌هایی مثل کشورها، شهرها یا پایتخت‌های در یک قاره را انتخاب کند. کاربر می‌‌تواند میزان تسلط کلی و جزئی خود را رصد کرده و در رقابت‌های امتیازی آنلاین برنامه شرکت کند. برای ایجاد تسلط بیشتر، هر کاربر می‌‌تواند دسته‌بندی‌های خاصی را برای خود به شکل شخصی‌سازی‌شده انتخاب کند و آموزش و بازی خود را فقط با دسته‌بندی مورد علاقه‌اش انجام دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.3.9 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/ ۱۸ نوشته شده است.

  کیفیت

  این بازی طراحی طبقه‌بندی شده و منظمی ‌‌دارد که تجربه‌ی کاربری را ساده و هم‌زمان، به آموزش بهتر کاربر نیز کمک می‌‌کند. در حالت کلی، برنامه طراحی ویژه و قابل توجهی ندارد. در بخش آموزش از رنگ‌های سفید قرمز و زرد برای نمایش میزان تسلط استفاده شده است اما در بخش نقشه‌ی کارتونی کاربر با تشخیص هر کشور یا منطقه روی نقشه تصویر کارتونی از نماد هر کشور را می‌بیند. این برنامه از لحاظ تنوع دسته‌بندی‌ها برای آموزش نقشه‌ی جغرافیا عملکرد قابل‌توجهی داشته است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای اشتراک‌گذاری امتیازات کسب‌شده بین تمام کاربران، اتصال به اینترنت نیاز خواهد بود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۳.۹
  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Seterra AB
  سال انتشار ۲۰۱۶
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان