Sevn

بررس متن: نیلوفر غیبی

9+

رقابت بر سر برج‎های رنگی و افزایش امتیاز نهایی پیش از رسیدن به آخرین حرکت

ناشر: Next Apps BVBA سال انتشار: 2018

Sevn

9+

رقابت بر سر برج‎های رنگی و افزایش امتیاز نهایی پیش از رسیدن به آخرین حرکت

ناشر: Next Apps BVBA

سال انتشار: 2018

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
تنها با استفاده از تفکر خلاق و حل مسئله می‎توان به پیش‎بینی درستی از حرکات و نقشه حریف رسید. به علت کوتاه بودن فاصله حرکات دو بازیکن باید نقشه‎ها منعطف و قابل انطباق باشند که به‌خودی‌خود باعث تقویت تفکر تحلیلی بازیکنان می‎شود. حفظ تمرکز در کنار دقت به تک‎تک حرکات حریف و گزینه‎های پیشرو زمینه‎ساز مناسبی برای تفکر انتزاعی و ارتقای آن است.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
آموزش روش کار با برنامه در پایین صفحه اصلی قرار دارد و به‌صورت خودکار نمایش داده نمی‎شود. نداشتن آگاهی از روش کار با بازی ممکن است درک قوانین را کمی زمان‎بر کند، اما غیرممکن نیست. درنهایت فقط مدل فکری و توانایی پیش‎بینی حرکات حریف امکان برد یا باخت و میزان امتیاز نهایی را مشخص می‎کند و هیچ مهارت حرکتی برای افزایش شانس بردن وجود ندارد.
آنچه والدین باید بدانند

عنوان این بازی از کلمه Seven به معنی هفت گرفته‌شده است و تمام اعداد اصلی و مهم محتوای بازی نیز بر اساس همین عدد انتخاب‌شده‌اند. هدف از بازی شکست حریف با به دست آوردن بالاتری عدد امتیازی نهایی است. در هر صفحه‎ی بازی هفت برج با هفت‌رنگ قرار دارد که در صفحه‎ی مربعی شکل به شکل نا‎منظم چیده‎ شده‎اند. تنها برج‎هایی که دارای حداقل دو ضلع آزاد باشند قابلیت انتخاب شدن را دارند و برای رسیدن به برج‎های داخلی باید ابتدا برج‎های بیرونی را انتخاب کرد. بردن به دو شکل ممکن است: روش اول انتخاب هفت برج از یک‎رنگ با کسب هفت امتیاز (بالاترین امتیاز)؛ و یا رسیدن به آخرین حرکات موجود در صفحه و انتخاب بیشترین رنگ برج‎ها در زمین خود و کسب چهار امتیاز. هر حالتی به‎جز این دو موجب باخت حتمی بازیکنان می‎شود و بردن حریف با پیش‎بینی رقیب، تحلیل جایگاه برج‎ها، راه‎حل‎های رسیدن به بهترین حرکت و داشتن پاسخ جایگزین در صورت خراب شدن برنامه اصلی ممکن است. بازی به‌صورت تکی با هوش مصنوعی و به‌صورت گروهی با استفاده از یک دستگاه، بلوتوث و رقابت آنلاین ممکن است. بخش جوایز برای نمایش دست ‎آورده بازیکن در مراحل گذشته است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0 iOS در تاریخ 97/09/17 بعد 8 نوبت انجام بازی نوشته‎شده است.

کیفیت

گرافیک سه ‌بعدی و مینیمال برنامه حس آرامش و فاصله گرفتن از دنیای شلوغ اطراف را برای بازیکنان فراهم می‎کند. خطوط ظریف با ترکیب رنگ‎های کلاسیک و روشن حالت مرموز و شگفت‎آوری به محیط بازی داده است. موسیقی متن با پیروی کردن از همان ساختار طراحی ساده‎ و ملودی آرام از بروز هر نوع تنش جلوگیری می‎کند. جملات ابتدایی هر مرحله به‌منظور ایجاد انگیزه و به چالش انداختن ذهن بازیکنان قرارگرفته که در جریان اصلی بازی دخل ‎و تصرفی ندارد.

مصرف گرایی

در صورت اتصال به اینترنت در ابتدای بازی تبلیغ برنامه‎های مشابه سازنده‎ی بازی نمایش داده می‎شود.

حریم خصوصی

برای انجام بازی به شکل گروهی می‎توان از قابلیت بلوتوث یا اتصال به اینترنت برای بازی به شکل آنلاین با سایر بازیکنان استفاده کرد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1
واحد پول رایگان
ناشر Next Apps BVBA
سال انتشار 2018