Shadows Remain: AR Thriller

بررس متن: پرستو رحیمی

16+ 14 تا 16 با همراهی والدین

حل کردن معمای داستانی ترسناک در محیط واقعی

ناشر: Halfbrick سال انتشار: 2017

Shadows Remain: AR Thriller

16+
14 تا 16 با همراهی والدین

حل کردن معمای داستانی ترسناک در محیط واقعی

ناشر: Halfbrick

سال انتشار: 2017

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
داستان بازی موجب تقویت شدن قدرت تخیل می‌شود و همچنین حل معماها قدرت تفکر تحلیلی و حل مسئله را در نوجوانان به چالش می‎کشد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
تصاویر کودکانی تسخیرشده و به‌خصوص صداهای متن موجب افزایش اضطراب بازیکن می‌شود. از جمله صداهای متن بازی می‎توان به صدای خفه شدن، باز و بسته شدن ناگهانی درها و صداهایی که با لحن ترسناک شخصیت مادر پسر گمشده را تهدید می‌کنند، اشاره کرد. داستان و فضای پررمزوراز بازی موجب ایجاد شدن هیجان مضاعف در بازیکن می‌شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
کنترل بازی دشوار نیست و نوجوانان با صرف زمان کوتاهی می‎توانند روش انجام بازی را بیاموزند. حل برخی معماها ساده و برخی دیگر تا حدی دشوار و زمان‌بر است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی قسمت اول از روایت داستانی ترسناک و چند قسمتی است که در آن مادری به دنبال پسر گمشده خود می‌گردد. بازی در خانه‎ای به ظاهر معمولیشکل گرفته می‌شود. با گذر زمان کوتاهی وقایع عجیبی مانند روشن شدن ناگهانی تلویزیون در خانه رخ می‌دهد. بازیکن با انتخاب کردن علامت به نمایش درآمده بر روی صفحه بازی و با حرکت دادن گوشی هوشمند خود و گشتن زدن در محیط اطراف خود بازی را انجام می‎دهد. نوجوانان باید در گشتن خود اجسامی مانند نامه یا قاب عکس را پیدا کنند و به حل معماها بپردازند. با حل کردن معماها داستان بازی به مرور شفاف می‎شود و بعد از حل کردن معماهای هر اتاق، بازیکن به اتاق دیگری وارد می‌شود. حل برخی از معماها نیاز به توجه دقیق به جزئیات دارد و توانایی بازیکن در حل پازل‎ها را به چالش می‌کشد. این بازی بر پایه‌ی فناوری «واقعیت افزوده» ساخته‌شده است و در جریان بازی بازیکن در دنیای واقعی با گوشی هوشمند خود حرکت می‌کند، بنابراین باید از محیط اطراف خودآگاهی داشته باشد و از انجام بازی در محیط‌های پرخطر بپرهیزد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.7 iOS در تاریخ 98/06/10 نوشته‎شده است.

کیفیت

بازیکن می‌تواند با زاویه دید ۳۶۰ درجه دنیای بازی را در اطراف خود مشاهده کند. طراحی هرکدام از اتاق‌های خانه منحصربه‌فرد است و نورپردازی بسیار با کیفیتی دارد که ترکیب آن با صداگذاری عالی موجب واقعی‎تر شدن فضای بازی می‌شود.

مصرف گرایی

برای دسترسی به نکته‌های کمکی بازی پرداخت 2.79 $ لازم است.

حریم خصوصی

بازی لینکی در فیس‌بوک دارد که بازیکن می‌تواند در آن عضو شود. ارتباط به اینترنت برای این بازی لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.0.7
واحد پول رایگان
ناشر Halfbrick
سال انتشار 2017