Shine: Calm Anxiety & Stress

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ای کاربردی برای مدیتیشن و رسیدن به آرامش

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای استفاده از فایل‌های صوتی برنامه تنها باید آن‌ها را انتخاب کرد و گوش داد. بخش‌های دیگر برنامه هم دسته‌بندی مجزایی دارند تا به راحتی بتونا محتوای مورد نظر را پیدا و از آن استفاده کرد. با این حال، شاید در نگاه اول برنامه شلوغ به نظر برسد و آگاهی پیدا کردن بر تمام بخش‌های آن نیاز به صرف زمان داشته باشد.
  برنامه آموزش‌هایی مثل تمرین‌های تنفسی دارد اما بیشتر، فایل‌های صوتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در آن‌ها روش‌هایی وجود دارد که کاربران را به سمت آرامش، شکرگذاری، درک زمان حال، رهایی از اضطراب و ... راهنمایی می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Shine برنامه‌ای است که تلاش می‌کند تا به روش‌های متفاوت به کاربرانشان آرامش دهد. ابتدا کاربر باید هدف استفاده‌اش از برنامه را از بین هدف‌هایی مثل آرامش یا باور داشتن به خود انتخاب کند سپس وارد فضای اصلی برنامه می‌شود که در آن فایل‌های صوتی زیادی وجود دارد که یا موسیقی بدون کلام هستند یا گوینده‌ای روی آن صحبت می‌کنند و به کاربران تمرین‌های مدیتیشن (مراقبه) می‌دهد. تمرین‌های مراقبه زمانی حدود ده دقیقه دارند و موضو‌ع‌هایی عمومی مانند بودن در زمان حال دارند. اگر کاربر اشتراک ویژه‌ی برنامه را خریداری کند، مراقبه‌ها بر اساس هدفی که ابتدا انتخاب شده است شخصی‌سازی می‌شوند و به کاربر کمک می‌کنند تا به هدفی که از استفاده از برنامه دارند برسند. علاوه بر فایل‌ها بخش‌های دیگری هم در برنامه وجود دارد مثل کتابخانه و بحث و گفتگو. در آن‌ها مراقبه‌هایی وجود دارند که برای زمان‌های متفاوت روز مثل صبح، ظهر و شب تقسیم شده‌اند یا موضوعی مثل این‌که دانستن این‌که آیا اتفاق‌های اطراف ما در کنترلمان هستند یا نه مطرح می‌شود و اگر کاربر بخواهد راجع به آن‌ها بیشتر بداند متن‌های تکمیلی در اختیارش قرار می‌گیرد. در بخش بحث هم کاربران می‌توانند افکار خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند. برای استفاده از برنامه تنها دانشی که لازم است دانش زبان انگلیسی است و می‌تواند با رویکرد ساده و کاربردی خود، کاربران را برای داشتن تفکر مثبت و رسیدن به آرامش همراهی کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 4.20.6iOS در تاریخ1400/09/24 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  این برنامه رویکردی مشابه با دیگر برنامه‌های این سبک دارد اما امکانات ویژه‌ی آن باعث منحصر به فرد شدن آن شده است. امکان شخصی‌سازی کردن مدیتیشن‌ها، بیان افکار و احساسات به دیگر کاربران و در اختیار داشتن متن‌هایی تکمیلی که به بیشتر شده آرامش کاربر کمک می‌کنند از جمله این امکانات هستند. با توجه به این‌که اصلی‌ترین تمرکز برنامه بر فایل‌های صوتی است بنابراین بدیهی است که فایل‌ها باید کیفیت صوتی خوبی داشته باشند اما موسیقی‌های متفاوتی از طبیعت هم این فایل‌ها را همراهی می‌کنند تا جذابیتشان را برای کاربران بیشتر کنند. گوینده‌ها شمرده و با لحنی آرام متن‌ها را می‌خوانند و کاربران را با روش‌های متفاوت به آرامش دعوت می‌کنند. این برنامه عناوین زیادی را در جشنواره‌های متفاوت کسب کرده است مثل کسب مقام اول در Webby Award سال 2019.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای برخورداری از امکانات ویژه‌ی برنامه باید سالانه 64.99$ پرداخت کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از این برنامه باید به اینترنت متصل بود. همچنین در شروع باید از حساب کاربری فیس‌بوک یا اپل استفاده کرد یا آدرس ایمیل را در برنامه قرار داد و حساب کاربری ساخت. می‌توان لینک برنامه را از طریق برنامه‌هایی مثل پینترست، واتس‌اپ و … برای دوستان فرستاد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۴.۲۰.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Shine Inc
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی سلامت و تناسب
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان