SIERRA 7 – Tactical Shooting

thumbnail
۱۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تیراندازی برای انجام مأموریت‌های خشن

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بخش‌هايى از داستان مربوط به نيروهاى خودى فاسد و تعاملات پشت پرده‌ی آن‌ها است.
  در داستان يكى از شخصيت‎‌ها ديگرى را با جان برادرش تهديد مى‎‌كند و در آن كلمات نامناسب مثل hell و damn هم به چشم مى‎‌خورد.
  در شروع چندین مرحله‌‎ی تمرینی وجود دارد تا بازیکن نحوه‎‌ی استفاده از اسلحه و نشانه‌‎گیری را یاد بگیرد. شلیک با ضربه‎‌زدن روی صفحه‌‎ی بازی انجام می‎‌شود اما نشانه‎‌گیری همیشه ساده نیست. نفس کشیدن شخصیت و شرایطی مثل باد هم در بازی شبیه‎‌سازی شده است و باعث می‌‎شود تا اسلحه تکان بخورد و نشانه‎‌گیری به دقت بیشتر نیاز داشته باشد. بازی چندین سطح دشواری دارد و بازیکنانی با مهارت کمتر می‌‎توانند از حالت ساده‎‌ی آن شروع کرده و به مرور پیشرفت کرده و درجه‌‎ی دشواری را تغییر دهند.
  بازی به مهارت تفکر استراتژیک و تمرکز بازیکن نیاز دارد او باید به شرایط محیطی هر مرحله، محل قرارگیری دشمنان و حتی زمان تیر پر کردن آن‎‌ها دقت کند و بر اساس آن تصمیمی استراتژیک بگیرد که آیا بهتر است حمله کند یا پناه بگیرد. در هر لحظه امکان ظاهر شدن دشمنان وجود دارد و بازیکن مجبور به مدیریت بحران است.
  تيراندازى و از بين بردن دشمنان هدف اصلى اين بازى است. بازيكن وارد مأموريت‎‌هايى مى‎‌شود كه بايد انسان‎‌هاى ديگر را بكشد تا زنده بماند. او با انواع اسلحه‎‌ها مثل مسلسل و كلت به سمت دشمنان شليك مى‎‌كند و اگر تيرش به سر آن‌‎ها بخورد امتياز بيشترى هم دريافت مى‎‌كند. تمام شخصيت‎‌ها با تير خوردن خون‎‌ريزى مى‌‎كنند و فرياد درد‎آلودى مى‎‌كشند اما بدن دشمنان به سرعت ناپديد مى‎‌شود تا خشونت بازى كمتر شود. علاوه بر تیراندازی، آتش‌‎سوزى، انفجار و ... هم بخش‎‌هاى ديگر این بازی هستند. در صورت تير خوردن شخصیت، صفحه‎‌ی بازى براى چند لحظه قرمز مى‎‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Sierra 7 نام شخصیت اصلی این بازی مهیج و جنگی است. او یک تک تیرانداز است که به محل استقرار دشمنان می‌‎رود تا آن‎‌ها را از بین ببرد. هر مرحله مأموریت خاصی دارد که عبور از آن‎‌ها بسته به مهارت بازیکن در نشانه‌‎گیری و استراتژی می‌‎تواند مدت کم یا بسیار زیادی طول بکشد. بازیکن باید سون (هفت) را به خوبی هدایت کند و با سرعت عمل به دشمنان شلیک کند او گاهی هم باید پشت دیوارها پناه بگیرد و منتظر فرصت مناسب باشد. اگر جریان تیراندازی به خوبی پیش نرود شخصیت مجروح شده و از بین می‌‎رود یا تیرهایش تمام می‎‌شوند و چاره‌‎ای جز تسلیم و شروع دوباره‎‌ی مرحله ندارد. علاوه بر جریان تیراندازی، داستانی هم در بازی جریان دارد که در قالب گفتگوهای بین شخصیت‌‎ها روایت می‎‌شود. در متن‎ گفتگوها کلمات نامناسبی مثل hell دیده می‌‎شود مبارزات هم خشن هستند و خون‎‌ریزی، هجوم دشمنان و فریادهای دردآلود به وفور در آن دیده و شنیده می‌‎شوند. اما از طرفی شخصیت‌‎ها با از بین رفتن به سرعت ناپدید می‎‌شوند و بدن بی‎‌جان و مجروح آن‎‌ها نمایش داده نمی‎‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 0.0.323 v iOS در تاریخ 1400/04/21 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تمام بازى سياه و سفيد است و رنگ‌‎ها تخت هستند. مراحل خيلى طولانی نيستند اما تعداد آن‌‎ها زياد است و طراحیشان جزئیات دقيقى دارد. هر لحظه احتمال هجوم دشمنان وجود دارد تا بازی را مهیج کند به طور مثال در جايي كه بازيكن فكر مى‌‎كند هيچ خطرى تهديدش نمى‌‎كند دشمنان با ماشين به ديوار مى‌‎زنند و با تخريب آن وارد مى‌‎شوند. به طور معمول بازى‎‌هاى سبك تيراندازى داستان ندارند اما در اين بازى به بخش داستانى هم پرداخته شده است تا هر چه بيشتر بازیکن را با جريان خود همراه كند. صداگذارى بازى هماهنگ با حركات شخصيت‌‎ها است و هيجان بازى را بيشتر مى‌‎كنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک اینستاگرام، فیس‎‌بوک و توییتر بازی در صفحه‎‌ی اصلی وجود دارند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۰.۰.۳۲۳ v
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۰.۰.۳۲۳ v
  واحد پول رایگان
  ناشر SHD Games Inc.
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان