SIM – Sara Is Missing

بررس متن: پریا کنکاشور

18+

تلاش برای پیدا کردن دختر گمشده‌ای به نام سارا در محیطی ترسناک

ناشر: Kaigan Games OÜ سال انتشار: 2016

SIM – Sara Is Missing

18+

تلاش برای پیدا کردن دختر گمشده‌ای به نام سارا در محیطی ترسناک

ناشر: Kaigan Games OÜ

سال انتشار: 2016

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
این بازی محتوای بسیار خشن و مملو از صحنه‎های وحشت‎آور دارد. در طی بازی تصاویر بسیار خشنی از نحوه‎ی به قتل رساندن افراد برای بازیکن ارسال می‌شود مانند صحنه‌هایی از آزار دادن و بریدن گلو افراد. همچنین فیلم و عکس‌هایی از شکنجه شدن سارا وجود دارد و گاهی پیغام‌های صوتی با اصوات ناهنجار و همچنین تقاضای کمک دریافت می‌شود. محتوای گفتگوی بازیکن با ربایندگان روی محور آزار دیگران و دستور قتل شکل می‌گیرد؛ و درنهایت بازیکن نیز ترغیب به قتل شده و به جمع جنایتکاران می‌پیوندد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
در برنامه گفت‌وگو و عکس‌هایی وجود دارد که به رابطه عاطفی قبلی سارا اشاره دارد.
سهولت استفاده
به علت شباهت ظاهری بازی به تلفن همراه، انجام بازی برای افراد آشنا به گوشی‌های هوشمند بسیار ساده خواهد بود. فرد ناشناسی که به بازیکن برای یافتن سارا کمک می‌کند همانند دستورالعمل بازی عمل می‌کند و گام‌به‌گام در جریان بازی با بازیکن پیش می‌رود، سرنخ‌هایی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد و او را راهنمایی می‌کند تا چگونه در محتوا گوشی جست‌وجو انجام دهد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی ماجراجویانه و خشن برای یافتن دختری به نام سارا است که چند روزی از مفقود شدنش می‌گذرد و بازیکن به‌طور اتفاقی تلفن همراه او را پیدا کرده است. این بازی مانند یک تلفن همراه واقعی شبیه‌سازی‌شده و سازوکار انجام بازی مانند استفاده از گوشی هوشمند است. در شروع بازی شخص نامعلومی از بازیکن می‌خواهد تا در یافتن سارا به او کمک کند. از بازیکن خواسته می‌شود تمام مکالمات، ایمیل‌ها و عکس‌های موجود در گوشی سارا را بررسی کند. در جریان بازی مشخص می‎شود که سارا بعد از عضو شدن در فرقه‎ای نامعلوم، مفقودشده است. در همین حین اشخاص دیگری ازجمله دوستان سارا و افراد ناشناس با بازیکن وارد گفتگو می‌شوند. فضای حاکم در بازی رعب و وحشت بالایی دارد. در طی بازی تصاویر، فیلم‌ها و پیام‌های صوتی از شکنجه شدن و قتل سارا و انسان‎های دیگر دریافت می‌شود که همگی به صورت واقعی نمایش داده می‎شوند و طراحی کارتونی ندارند. ساختار تعاملی بازی باعث جذب شدن بازیکنان به محتوا شده و گفت‌وگوها با کمک انتخاب گزینه‎های از پیش تعیین شده صورت می‎گیرد. این بازی روایت طولانی ندارد و در مدت کوتاهی می‌توان به پایان رسید. سازنده‎ی بازی ادعا کرده است که این برنامه برای نمایش تأثیر تلفن‌های هوشمند بر افراد و سادگی دسترسی یافتن به اطلاعات شخصی افراد در گوشی‎های هوشمند ساخته شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 1.7 در تاریخ ۹۸/0۴/۱۹ نوشته‌شده است.

کیفیت

ظاهر بازی مشابه یک تلفن همراه است و تمامی برنامه‌هایی یک تلفن هوشمند مانند ایمیل، گالری تصاویر و... نیز به درستی شبیه‌سازی‌شده‌اند. القای حس ترس به‌خوبی در بازی انجام می‌شود و استفاده از تصاویر انسانی به‌جای تصاویر کارتونی باورپذیری بازی را افزایش داده است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 70
نسخه تست شده روی اندروید 1.7
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۹.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Kaigan Games OÜ
سال انتشار 2016