Simply Piano

thumbnail
۸ سال به بالا
۵ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
آموزش گام‎به‎گام پیانو و مبانی موسیقی برای تمامی سنین و با هر سطح مهارتی
سال: 2015
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آموزش گام‎به‎گام و آهسته‎ی برنامه به کودکان و نوجوانان کمک می‎کند تا به راحتی دروس را بیاموزند و تمرین‎های متعدد و متنوع هر بخش به تسلط کاربران کمک می‎کند. متن نوشتاری و ویدیوهای ابتدای دروس نیز به درک بهتر مفاهیم کمک می‎کنند.
  این برنامه برای آموزش مبانی موسیقی و ساز پیانو طراحی‌شده است. کودکان و نوجوانان می‎توانند با دنبال کردن دروس ارائه‌شده از پایه‎ای‎ترین مفاهیم موسیقی مانند شکل نت‎ها، نامشان، جایگاهشان بر روی صفحه‎ی پیانو، کلید‎ها و آکوردها آغاز ‎کنند و به‎مرور نواختن را بیاموزند. روند مشخص و دقیق این برنامه به کاربران اجازه می‎دهد تا در کنار یادگیری مفاهیم، هر بخش را چندین بار تمرین کنند. حالت تمرینی (به‌صورت خودکار یا انتخابی) در کنار تمرین‎های روزانه امکان افزایش مهارت را به کاربران می‎دهد. درنهایت به کمک این برنامه کودکان و نوجوانان می‎توانند بسیاری از موسیقی‎های معروف کلاسیک و پاپ را اجرا کنند.
  بسیاری از نت‎های ارائه‌شده در بخش «موسیقی‎ها» از آهنگسازان و خوانندگان آمریکایی و اروپایی انتخاب‌شده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این برنامه برای آموزش ساز پیانو طراحی‌شده ‎است و در کنار آموزش روش نواختن و اصول پایه‎ای استفاده از ساز در مورد مبانی موسیقی نیز اطلاعاتی داده می‎شود. کودکان در استفاده از برنامه و درک مفاهیم ارائه‌شده در ویدیوها و متون آموزشی به کمک فرد بزرگسال نیاز خواهند داشت یا در صورت داشتن سواد زبان انگلیسی می‎توانند به راحتی از برنامه به تنایی استفاده کنند. تمام مفاهیم علمی و عملی مرتبط با موسیقی، نت‎ها، روش نواختن و آواها در داخل برنامه قرار دارد و به هیچ ابزار و یا کتابی خارج از برنامه نیاز نخواهد بود. برنامه دارای کیبرد کوچکی نیز بوده که به افراد اجازه می‎دهد در حین حرکت و در زمان نبود کیبرد یا پیانوی واقعی مهارت نوازندگی را بیاموزند. البته دسترسی به پیانو یا کیبرد واقعی به یادگیری دقیق‎تر و بهتر کمک خواهد کرد. نوجوانان نیز در صورت درک مفاهیم ارائه‌شده به زبان انگلیسی می‎توانند به‌تنهایی از برنامه استفاده کنند. البته استفاده کامل از برنامه منوط به خریداری یکی از بسته‎های پیشنهادی به‌صورت ماهانه یا سالانه است تا هم دسترسی به دروس و هم دسترسی به نت‎های موسیقی خوانندگان و نوازندگان معروف باز شود. استفاده روزانه از برنامه و دنبال کردن دروس در کنار تمرین‎های چنددقیقه‌ای کوتاه روزانه، به کاربران اجازه می‎دهد تا بدون مدرس و با امکانات در اختیار نوازندگی را آغاز کنند و یا در صورت آگاهی قبلی آن را ارتقا دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 6.3.1 iOS در تاریخ 97/08/23 بعد از استفاده از بخش رایگان برنامه نوشته‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  تنها اولین مجموعه‎‎ی درسی به شکل رایگان در اختیار قرار می‎گیرد و برای استفاده از نت‎های موسیقی‎های معروف و استفاده از دروس بعدی باید حق عضویت به شکل ماهانه یا سالانه پرداخت شود که در قیمت‎های مختلف به شکل بسته‎های متغیر ارائه می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  برای باز کردن دروس جدید دسترسی به اینترنت نیاز است و برای دنبال کردن دروس و استفاده از Music Trainers باید حساب کاربری ویژه خریداری شود و با استفاده از آدرس ایمیل حساب کاربری ساخته شود.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۶.۳.۱
  سال انتشار ۲۰۱۵