Sir Match-a-Lot

thumbnail
۹ سال به بالا
۶ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن پازل اشکال رنگی در نقش شوالیه‌ی کوچک

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با توجه به ایفای نقش شوالیه توسط کودک پیروزی یا شکست این شخصیت می‎تواند در دنیای کودک معنادار باشد.
  در ابتدای هر مرحله چگونگی بازی در قالب متن‎های کوتاه نمایش داده می‌شود که به علت انگلیسی بودن متن‎ها همراهی والدین با کودک می‎تواند مفید باشد.
  محدود بودن تعداد حرکات و وابستگی بازی به عامل زمان در برخی از مراحل کودکان را به سمت تصمیم‎گیری در لحظه تشویق خواهد کرد. همچنین بازی تمرین خوبی جهت تقویت قدرت تمرکز و توانایی تفکر حل مسئله در کودک است.
  صحنه‎هایی از نبرد و تصاویری از سلاح‎هایی چون شمشیر بدون نمایش هیچ‎گونه تصویری از خون یا جراحت در بازی وجود دارد. تصاویری همچون دزد دریایی با گرافیک کارتونی نیز در بعضی مراحل دیده می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی پازلی که در چهارچوب پازل اشکال رنگی پیش می‎رود، کودک در نقش شوالیه‌ای کوچک برای نجات قلمروی خود بازی را انجام می‌دهد. با قرار گرفتن و محور شدن حداقل سه شکل یک رنگ به‌صورت خطی در کنار هم شکل‌های جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند و کودک امتیاز کسب می‎کند. بازی وابسته به تعداد حرکات و در برخی مراحل وابسته به عامل زمان است که خود کودک را به تصمیم‌گیری در لحظه تشویق می‎کند. لحظاتی از نبرد میان شوالیه و شخصیت‎های دیگر وجود دارد که گرافیک کارتونی بازی مانع از انتقال محتوای خشن به کودک می‎شود و کودک تنها عهده‎دار بخش حل پازل در بازی است. تبلیغاتی بسیاری در جریان بازی دیده می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 1.26.0 در تاریخ 98/12/9‎ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی در مراحل از طراحی پازلی خوب و تا حدی دشوارتر نسبت به بازی‎های مشابه بهره می‌برد. استفاده از رنگ‎های تند، روایت داستان شوالیه در قالب تصاویر بازی و همچنین تشویق کودک توسط متن‎هایی کوتاه موجب مهیج شدن فضای آن شده ‎است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می‎تواند برای در اختیار داشتن برخی کمک کننده‎ها مانند افزایش تعداد حرکات، مبالغی از 1.39$ تا 139.99$ را پرداخت کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام این بازی لازم است. صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Big Fish Games, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان