Skip school - escape game

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فرار از مدرسه با روش‎های گوناگون و با بهره‎گیری از تفکر تحلیلی

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گرافیک بازی کارتونی است اما تصاویری از سیگار، مجله‎های مخصوص بزرگسالان با محتوای جنسی و رابطه‎ی عاشقانه میان دانش‎آموزان دختر و پسر نمایش داده می‎شود.
  کنترل بازی با ضربه زدن با انگشت بازیکن روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. ساختار پازل‎ها در برخی از مراحل بازی پیچیده‎تر هستند و ممکن است بازیکن برای حل کردن آن‎ها به آزمون‎وخطا و در پیش گرفتن روش‎های متفاوت نیاز داشته باشد. نکته‎های کمکی در جریان بازی قرار دارند که بازیکن برای دسترسی به آن‎ها مجبور به تماشای فیلم‎های تبلیغاتی است. فیلم‎ها و بنرهای تبلیغاتی بسیاری در جریان بازی نمایش داده می‎شود.
  یافتن راه‎حل مناسب برای حل پازل‎ها و استفاده‎ی صحیح از وسایل موجود در هر مرحله، علاوه بر بهبود مهارت تفکر تحلیلی و حل مسئله به رشد خلاقیت در بازیکنان نیز کمک خواهد ‎کرد. به طور مثال بازیکن برای پنهان شدن از کمد مدرسه استفاده می‎کند یا حواس مدیر را توسط بچه گربه‎ای پرت می‎کند و از حواس‎پرتی او برای فرار استفاده می‎کند.
  یکی از شخصیت‎های بازی دانش‎آموزی است که به دیگر شخصیت‎ها و شخصیت اصلی زورگویی می‎کند. گاهی تصاویری از زدو‎خورد میان او و دیگر شخصیت‎ها نمایش داده می‎شود که می‎تواند باعث ناراحتی و ترس بازیکنان با تجربه‎ی مشابه شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  شخصیت اصلی بازی پسری نوجوان است که سعی می‎کند با بهره‎گیری از روش‎ها و وسایل گوناگون از دید مدیر پنهان شود و از مدرسه فرار کند. بازی در مکان‎های متفاوتی مانند سالن ورزشی یا حیاط مدرسه انجام می‎شود و تمامی مراحل آن ساختار پازلی دارد. جریان بازی و حل پازل‎ها باعث تقویت مهارت تفکر تحلیلی و تفکر حل مسئله در بازیکنان خواهد ‎شد اما با توجه به محتوای اصلی بازی که فرار از مدرسه است، می‎تواند الگوی نامناسبی برای بازیکنان باشد. تصاویری مثل سیگار کشیدن یکی از دانش‎آموزان در بازی وجود دارد. فیلم‎های تبلیغاتی بسیاری در بازی قرار دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 3.1.7 در تاریخ 99/04/3 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  تصویر‎سازی مراحل بازی مثل نقاشی‎های ساده است و گاهی از المان‎های خنده‎دار در طراحی آن بهره ‎گرفته شده‎ است. ساختار پازل‎های بازی و وسایل مورد استفاده برای حل هر یک متنوع است. موسیقی متن یکنواختی در جریان بازی شنیده می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای انجام بازی دسترسی به اینترنت لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۳.۱.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Eureka Studio INC
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان