Skullgirls

thumbnail
۱۸ سال به بالا
باز کردن شخصیت‎های جدید با مبارزه بیشتر و ارتقای قابلیت‎ها
سال: 2017
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‎های انسانی درگیر مبارزات، همگی خانم‎اند و با اندام‎های برجسته شده نمایش داده می‎شوند. موارد کلیشه‎ی جنسیتی در جای‎جای بازی و در طراحی تمامی شخصیت‎ها قابل‌مشاهده است. پوشش بیشتر شخصیت‎ها نامتعارف است و برخی از آنها با لباس شخصیت‎های مذهبی در بازی ظاهر می‎شوند. باوجود اینکه محتوای اصلی بازی بر روی رقابت و جنگ طرفین قرار دارد، به علت نمایش شخصیت‎های زن با اندام نامتعارف و لباس‎های نیمه برهنه یا بدن‎نما، تمرکز بازیکنان بر روی حرکت اندام بدن شخصیت‎های قرار دارد.
  درک روش استفاده از بازی پیچیده نیست و به زمان زیادی نیاز نخواهد داشت، اما به علت تغییرات سریع تصاویر و ضربات پشت سرهم شخصیت‎ها، ممکن است دنبال کردن جریان بازی برای نوجوانان کم سن دشوار باشد. همچنین گزینه‎های به‌روزرسانی با توضیحات طولانی خود زمان زیادی را از بازیکنان می‎گیرند.
  شخصیت‎های انسانی و غیرانسانی بازی با استفاده از چاقو، کیسه، جریان برق، چتر، مشت و دستگاه‎های عظیم به یکدیگر آسیب می‎رسانند و درنهایت حریف خود را می‎کشند. مرگ شخصیت‎ها با تاریک شدن تصویر و بی‎حرکت افتادن شخصیت مرده، نمایش داده می‎شود. با هر ضربه صدای ناله‎ی بلند و ضربه به گوش می‎رسد. همچنین در برخی تصاویر خون‎ شخصیت ضربه خورده بر روی زمین یا دیوار پخش می‎شود. ظاهر برخی از شخصیت‎ها همانند مردگان متحرک طراحی‌شده است و برخی با ابزار فلزی و آهنی تیز نمایش داده می‎شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این برنامه از نسخه‎ی کنسولی بازی با همین نام ساخته‌شده است. هدف اصلی بازی رقابت بین شخصیت‎ها تا نابودی کامل یکی از طرفین است و برای افزایش شانس برد، بازیکنان با استفاده از جوایز به دست آمده از صندوق‎ها و سکه‎های داخل بازی مهارت‎ها، قابلیت‎های جدید، سطح نیرو و مقاومت شخصیت‎هایشان را ارتقا می‎دهند. فضاسازی و نوع شخصیت‎پردازی بازی به‌جای آنکه حالت رقابتی داشته باشد بیشتر حالت نمایش دارد که برای رضایت تماشاچیان (بازیکنان) شکل می‎گیرد. بازیکنان می‎توانند به انتخاب خود حالت داستانی را برای رقابت با هوش مصنوعی انتخاب کنند یا با ورود به بخش رقابت جایزه‎ای با سایر بازیکنان به رقابت آنلاین بپردازند. بخش مکالمه بازی بین بازیکنان تنها بعد از رسیدن به سطح پنجم در اختیار قرار می‎گیرد. بخش آموزشی بازی برای تمرین مهارت‎های شخصیت‎های جدید طراحی‌شده است و سایر گزینه‎ها برای ارتقا، خرید یا فروش شخصیت و قابلیت‎های جدید طراحی‌شده است. طراحی اغراق‎آمیز بدن زنان در این بازی به همراه پوشش‎های نامتعارفشان در کنار رقابت خشونت‎آمیز و وحشیانه‎ی بین زنان، تمام صحنه‎های بازی را برای گروه سنی کودک و حتی نوجوان ناخوشایند می‎کند و به‎جز هیجان بسیار زیاد برای نوجوانان هیچ آورده‌ی دیگری ندارد. صداهای بلند مربوط به حرکات رقابتی و حرکت سریع شخصیت‎ها در حین ضربه زدن ممکن است برای کودکان و نوجوانان حساس آزاردهنده باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.7.2 iOS در تاریخ 97/08/12 بعد از رسیدن به سطح پنج نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎ها و فضاسازی بازی با کیفیت بسیار بالایی طراحی‌شده است که به‌صورت دو بعدی نمایش داده می‎شود. موسیقی Jazz در متن بازی به گوش می‎رسد که در حین مبارزه به حالت هیجانی‎تری تغییر پیدا می‎کند. تصاویر با رنگ‎های شفاف و اغلب تیره نمایش داده‌شده‌اند، به‌جز شخصیت‎ها که اکثراً با لباس‎های روشن و متنوع در مبارزه حاضر می‎شوند. مکان‎های مبارزه‎ی متعددی در مراحل قرار دارد که بیشترشان شبیه‎سازی موقعیت‎ها خیابانی و مکان‎های عجیب است. هر شخصیت در حین مبارزه کلمات و اصطلاحات مخصوص به خود را بیان می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  بسته‎های متنوعی جهت افزایش سکه و الماس داخل بازی برای افزایش سریع قابلیت‎های شخصیت‎ها ارائه می‎شود که از قیمت 4.99 دلار تا 19.99 دلار وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  برای استفاده از برنامه نیاز به ارتباط دائمی با اینترنت وجود دارد. بعد از رسیدن به سطح پنجم بازی امکان مکالمه با سایر بازیکنان فراهم می‎شود.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۷.۲
  سال انتشار ۲۰۱۷
  اقتباس بازی کنسولی SkullGirls