SlenderMan's Forest

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کاوش در فضایی مرموز برای به دست آوردن سرنخ‌ها با تلاش در مخفی ماندن

سال: 2012
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جریان بازی مشابه با بازی قایم باشک در دنیای واقعی است که می تواند برای بازیکنان نوجوان معنادار باشد.
  کنترل شخصیت توسط لمس صفحه‌ی بازی انجام می‎شود. یافتن تمامی نشانه‎ها مستلزم صرف زمان بالایی در بازی است که خود بر هیجان آن می‎افزاید. درجه‌ی دشواری بازی با انتخاب نقشه‎های متفاوت قابل تغییر است.
  کاوش پیرامون فضایی رازآلود سبب تقویت قدرت تخیل در بازیکنان خواهد شد.
  مراحل در محیط‎های متفاوتی مانند جنگل پوشیده شده‎ در مه و کارگاهی قدیمی اتفاق می‌افتند. در تمام مدت صدای ضربان قلب در بازی به وضوح شنیده می‎شود. علامت‎های که بازیکن در جریان بازی به دست می‎آورد برگه‎هایی هستند که بر روی آنها نوشته‎های اضطراب‎آوری چون "کمک" یا نوشته‎هایی که مربوط به تنبیه کودکان است، دیده می‌شود. در صورت دیده شدن شخصیت توسط شخصیت منفی، کل تصویر بازی با جلوه‌های برفکی توسط تصویر شخصیت پوشانده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه بازی‎های ترسناک Slenderman است که در آن بازیکن با تلاش در پنهان ماندن از دید شخصیت منفی بازی، برای یافتن نشانه‎هایی، وارد مکان‎های مختلفی مانند درختان و کلبه قدیمی می‌شود. بازیکن در صورت دیده شدن توسط شخصیت منفی مرحله را می‌بازد. این نکته هر لحظه احتمال پدیدار شدن شخصیت منفی با ظاهر لاغر و بلندش وجود دارد، در کنار تصاویر و موسیقی دلهره‌آور، موجب خلق فضایی ترسناک شده است که می‎تواند برای برخی بازیکنان حساس مناسب نباشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 5.6 iOS در تاریخ 98/12/8 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  طراحی فضای بازی از نظر جزییات بسیار دقیق است. نورپردازی حالت مه‎گونه‎ای در بازی ایجاد کرده است که خود موجب افزایش حس اضطراب در بازیکنان می‎شود. صداگذاری بازی همچون صدای پا در حین دویدن، تند شدن ریتم موسیقی در صورت دیده شدن توسط شخصیت منفی و صدای تپش قلب باعث ایجاد فضایی مهیج شده ‎است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تعدادی کمک کننده برای یاری رساندن به بازیکن وجود دارد مانند نمایش مکان علامت‎ها و افزایش انرژی جهت فرار که برای در اختیار داشت آن پرداخت حداقل مبلغ 1.39$ نیاز است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  صفحه و حسابی با نام این بازی در فیس‌بوک و توییتر وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۵.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Cyberopsis Webdata Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۲
  ارز رایگان