Smartick – Learn Math

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۴ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل تمرین ریاضی با ساختار عضویت محور مطابق با سطح دانش کودکان

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ممکن است فهم روش پاسخ به سؤالات مختلف زمان‎بر باشد، زیرا که علاوه بر فهم خود سؤال کودک باید نحوه محاسبات را نیز بلد باشد، به‌خصوص که برخی لغات کلیدی مانند معادله، ضرب و ... را از پیش بداند تا بتواند خواسته سؤال را درک کند؛ اما جایگاه پاسخ‎ها و نحوه امتیازدهی بسیار شفاف است. ارائه مفاهیم به زبان انگلیسی به طبع کار را با برنامه برای فارسی‌زبان‌ها سخت‎تر کرده است.
  کودکان با حجم مناسبی از تمرین ریاضی استاندارد روبه‎رو می‎شوند که مطابق با نقاط قوتشان است و بر اساس دانش اولیه‎شان چالش‎برانگیز خواهد بود. محتوای برنامه شامل مسائل ریاضی گسترده‎ای می‎شود، اما برخی از سؤالات بدون تحلیل دقیق مطرح‌شده‌اند که دقت برنامه را کاهش داده است و کمکی به کودک جهت رفع ایراداتش نکند. باوجود ویدیوهای آموزشی، از محتوای ارائه‌شده بیشتر در جهت تمرین و ارتقای دانش اولیه باید استفاده کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه ریاضی کودکان با عضو شدن و حل تمرین‎های استاندارد ریاضی روزانه 15 دقیقه‎ای تلاش دارد تا مهارت و عملکرد کودکان در انجام مسائل ریاضی را ارزیابی کند. باوجود اینکه مسائل موجود در این برنامه برای کودکان کم سن است، اما مسائلی نیز برای کودکان سن بالاتر و نزدیک به سطح نوجوانان هم وجود دارد ولی به جهت ارائه شدن مفاهیم به زبان غیرفارسی ممکن است برای کودکان دبستانی ارتباط با برنامه بسیار دشوار باشد. داده‎های برنامه توسط مدرسین متخصص علم ریاضی نوشته‌شده است و برنامه قابلیت اندازه‎گیری دانش کودک را دارد، تا بازخوردی به والدین و مدرس کودک بدهد. سؤالات بر اساس پاسخ کودک به سؤالات قبلی مطرح می‎شود و درصورتی‌که پاسخ اشتباهی داده شود، مثال‎های بسیاری همانند همان نوع سؤال مطرح می‎شود. سؤالات شامل مسائل حساب ساده است که به دنبال آن تقسیم، کسر و معادله اضافه‌شده است. بعد از اتمام تمرین روزانه کودک این فرصت را دارد تا به سؤالاتی که پاسخ اشتباه داده است بازگردد و تصحیح آن‎ها امتیاز و ستاره به دست بیاورد. اطلاعات آماری والدین در قالب گزارش ارائه‌شده که شامل زمان صرف شده برای پاسخ به سؤالات، نوع سؤالاتی که پاسخ صحیح داده‌شده است یا پاسخ اشتباه داده‌شده است و بازخوردی برای بهبود دانش ریاضی کودک می‎دهد. صدا و ویدیوی آموزشی با قابلیت تعاملی، به کودکان در حل مسائل ریاضی کمک می‎کند و مهارتشان را در سطح خودشان بهبود می‎بخشد. همچنین بخشی از ستاره‎ها در پاسخ صحیح برای ساخت اتاق مجازی، چالش کشیدن کاربران دیگر یا بهتر کردن مهارت ریاضی می‎توان استفاده کرد. برنامه به زبان انگلیسی و اسپانیایی ارائه‌شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.8.9 iOS در تاریخ 96/06/19 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  برنامه درازای عضویت مسائل ریاضی عمیقی را مطرح می‎کند که این امر با حجمی از اطلاعات در مورد استفاده کودک از برنامه می‎دهد و درنهایت این اطلاعات در اختیار والدین و مدرس کودک قرار می‎گیرد و یک ترکیب برنده است. ساختار بازی گونه برنامه باعث می‎شود که حتی کودکانی که در مورد ریاضی تعلل دارند و علاقه نشان نمی‎دهد از این برنامه لذت ببرند. در بسیاری از انواع سؤالات برنامه سؤال و انواع پاسخ‎ها را بلند می‎خواند و این برای کودکانی که مشکل در خواندن دارند یا دستورالعمل را دقیق مطالعه نمی‎کنند، بسیار مفید است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  چندین فرصت عضویت و گرفتن محصولات در صفحه‌نمایش داده می‎شود. به‌روز رسانی و خرید درون برنامه هم بر روی صفحه به شکل‎های مختلف نمایش داده می‎شود. استفاده از اپلیکیشن در ابتدا و برای آشنایی با بخش‎ها رایگان است، اما برای استفاده مداوم و طولانی‌مدت از آن باید عضویت ماهانه یا بسته‎ای خریداری شود. هزینه عضویت در هرماه 50 دلار است که با افزایش تعداد ماه و اشتراک طولانی‎تر تخفیفی لحاظ می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از برنامه نیاز به ارتباط دائمی به اینترنت دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۸.۹
  واحد پول رایگان
  ناشر Smartick
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان