Sniper Shooter: Gun Shooting

thumbnail
۱۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شلیک گلوله و از بین بردن خلاف‎کاران در نقش یک تک‎ تیر‎انداز

سال: 2014
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برخی از شخصیت‎های منفی سیگار به دست دارند و تعدادی هم قاچاقچی مواد‎مخدر هستند.
  شخصیت‎ها تنها با برخورد گلوله به سر از بین می‎روند که با توجه به کوچک بودن اندازه‎ی سر آن‎ها قرار دادن نشانه‎‎ی تفنگ در زمان مناسب و در محل صحیح بسیار چالش‎بر‎انگیز است. بسیاری از تقنگ‎ها و مراحل بازی قفل هستند و تنها با پرداخت هزینه فعال می‎شوند.
  متن‎های ابتدایی هر مرحله شکل معمایی دارند و مهارت تفکر تحلیلی بازیکن را به چالش می‎کشند. به عنوان مثال در یکی از متن‎ها به علاقه‎مندی شخصیت خلاف‎کار به رنگ آبی اشاره شده است و بازیکن باید فردی که کلاه آبی بر سر دارد را از بین ببرد.
  اگرچه بازیکن تنها باید شخصیت‎ها منفی را از بین می‎برد اما بعد از شلیک گلوله شخصیت روی زمین می‎افتد و خون زیادی در اطراف او جمع می‎شود. در متن‎ها به افراد روانی، خلافکاران بین‎المللی و جاعلین اسکناس اشاره می‎شود. هر مرحله با وجود کوتاه بودن اما داستان متفاوتی دارد که اغلب خشن هستند. به طور مثال در یکی از مراحل خلافکار با چاقو به خانم بیگناهی حمله می‎کند. صدای جیغ زن در فضا پیچیده است و اگر بازیکن با سرعت‎عمل شخصیت را از بین نبرد، او با ضربات پی‎در‎پی چاقو کشته خواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی نقش یک تک تیر‎انداز را دارد که با انجام مأموریت‎های متفاوت شخصیت‎های بد و خلاف‎کار را از بین می‎برد. بازیکن از دید دوربین تفنگ خود تصویر اصلی بازی را می‎بیند و با حرکت دادن دستگاه هوشمند باید سر شخصیت‎ها را هدف‎گیری کند و با شلیک آن‎ها را از بین ببرد. از بین بردن شخصیت‎ها علاوه بر تمرکز به حل معما نیز نیاز دارد. قبل از شروع هر مأموریت اطلاعاتی در قالب متنی کوتاه در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد و بازیکن باید با توجه به متن شخصیت خلاف‎کار را در میان شخصیت‎های بیگناه حدس بزند. در صورت حدس اشتباه فرد بیگناهی از بین می‎رود و بازیکن در مرحله بازنده خواهد شد. مبنای بازی خشونت و از بین بردن شخصیت‎ها است و تصاویری از خون و تفنگ در آن نمایش داده می‎شود اما شخصیت‎های بازی واقع‎گرا نیستند و تنها انسان‎های سیاه‎رنگی بدون چهره‎پردازی هستند که این عامل تا حدی از خشونت بازی کم کرده است. امکان رقابت با دوستان نیز در باری وجود دارد که تنها با پرداخت هزینه فعال می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 5.0.14 iOS در تاریخ 99/07/14 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  طراحی شخصیت‎ها و محیط بازی ساده هستند اما متن‎های ابتدایی و داستان‎پردازی هر مرحله تنوع بسیار خوبی دارند. صدای گوینده‎ی بازی مشابه صدای پخش‎شده از بی‎سیم است. صدای شلیک‎ها به خوبی شنیده می‎شوند و همچنین با هر بار شلیک صدای خشاب عوض کردن به گوش می‎رسد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن نسخه‎ی کامل بازی و امکاناتی مثل ذخیره‎ی مراحل انجام‎شده‎ پرداخت مبلغ 7.99$ به صورت هفتگی لازم است. تبلیغات بسیاری در بازی نمایش داده می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در صورت تهیه‎ی نسخه‎ی پولی بازی دسترسی به اینترنت برای بازی با دوستان لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۵.۰.۱۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Fun Games For Free
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان