Social Skills for Autism 3

thumbnail
۹ سال به بالا
۵ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شرح اضطراب‎های و چالش‎های دوران مدرسه و آموزش رفتار مناسب در شرایط متنوع به کودکان مبتلا به اوتیسم

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تمامی آموزش‌ها مربوط به محیط مدرسه یا مهدکودک و مسائل مربوط با این فضاهای اجتماعی است که همانند دنیای کودکان در جهان واقعی طراحی شده و جریان بازی برای کودک معنادار است. اضطراب و چالش‎های این بازی نه تنها برای کودکان مبتلا به اوتیسم بلکه برای بسیاری از کودکان پیش دبستانی و دبستانی قابل فهم است.
  ابتدا سازوکار برنامه در دموی ویدیویی کوتاه نمایش داده می‎شود. مفاهیم در بخش‌بندی‌های مجزا و با زبانی ساده تهیه‌شده است و کودک می‌تواند به‌راحتی با انتخاب موضوع موردنظر خود وارد آموزش‌ها شود. مجموعه به زبان انگلیسی است و همراهی والدین با کودک جهت ترجمه و توضیح مفاهیم لازم است.
  شخصیت‌های بسیاری در برنامه وجود دارند که مهارت‌های اجتماعی مربوط به محتوای آموزشی را به شخصیت کارتونی بازی kloog آموزش می‌دهند. برنامه با ایجاد فضای آموزش غیرمستقیم و تعاملی، رویدادها و رفتارهای مربوط مدرسه رفتن را به مراحل کوچک‌تر و ساده تبدیل کرده است و چارچوبی مناسب در اختیار کودک قرار می‌دهد که نقش به سزایی در افزایش اعتمادبه‌نفس، کاهش اضطراب و سازمان‌دهی حرکات کودک در مدرسه خواهد داشت.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این مجموعه سومین قسمت از مجموعه social skills for autism است که در آن مهارت‌هایی مربوط به مدرسه رفتن، نحوه‎ی برخورد در کلاس درس و زنگ تفریح آموزش داده می‎شود. از جمله موقعیت‎های این برنامه می‎توان به ترک نکردن کلاس بدون اجازه‎ی معلم، مراقبت از وسایل شخصی، رعایت کردن شدت صدای در کلاس، کمک خواستن در صورت نیاز از معلم یا یک بزرگ‌تر در مدرسه، پیدا کردن دوست برای بازی و صف بستن هنگام برگشت به کلاس. کودکان آموزش‎ها را در قالب تعامل با شخصیت فضایی به نام Kloog می‎گیرند که تعامل با برنامه را لذت‎بخش و راحت‎تر کرده است. بخشی برای کمک به کودک در جهت شناخت حس اضطراب و روش‌هایی برای کنترل آن در برنامه وجود دارد مانند تشویق کودک به ورزش کردن در هنگام اضطراب. هر سه بخش آموزشی این برنامه با ارائه رفتار متناسب در مدرسه یا مهدکودک توسط انیمیشین‎های کوتاه، تصاویر، متن‌های کوتاه و صدای گوینده کودکان را راهنمایی می‌کند. در انتهای هر مبحث آموزشی بخشی برای جمع‌بندی و مرور اطلاعات اختصاص دارد که سبب یادگیری بهتر مطالب می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.0 iOS در تاریخ 98/09/17 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  گرافیک برنامه در سطح بالایی قرار دارد و تم فضایی بازی جذابیت بصری را بالا برده است. استفاده از شخصیت‌ها با طراحی تخیلی و رنگ‌های متنوع، تصویرسازی خوبی را در محتوای بازی ایجاد کرده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برنامه با تشویق کاربر به رفتن به مجموعه‎های قبلی نوعی تبلیغ برای برنامه ایجاد کرده است.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی شده است.

  دنیای واقعی

  والدین و معلمان می‌توانند مفاهیم مختلف را با استفاده از جملات و تصاویر ساده روی کاغذ تهیه کنند و آنها را به کودک آموزش دهند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای ورود به برنامه قرار دادن نام و آدرس ایمیل کاربر لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر IRISH PROGRESSIVE ASSOCIATION FOR AUTISM COMPANY LIMITED
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان