Social Skills for Autism 3

بررس متن: پرستو رحیمی

9+ 5 تا 9 با همراهی والدین

شرح اضطراب‎های و چالش‎های دوران مدرسه و آموزش رفتار مناسب در شرایط متنوع به کودکان مبتلا به اوتیسم

ناشر: IRISH PROGRESSIVE ASSOCIATION FOR AUTISM COMPANY LIMITED سال انتشار: 2018

Social Skills for Autism 3

9+
5 تا 9 با همراهی والدین

شرح اضطراب‎های و چالش‎های دوران مدرسه و آموزش رفتار مناسب در شرایط متنوع به کودکان مبتلا به اوتیسم

ناشر: IRISH PROGRESSIVE ASSOCIATION FOR AUTISM COMPANY LIMITED

سال انتشار: 2018

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
تمامی آموزش‌ها مربوط به محیط مدرسه یا مهدکودک و مسائل مربوط با این فضاهای اجتماعی است که همانند دنیای کودکان در جهان واقعی طراحی شده و جریان بازی برای کودک معنادار است. اضطراب و چالش‎های این بازی نه تنها برای کودکان مبتلا به اوتیسم بلکه برای بسیاری از کودکان پیش دبستانی و دبستانی قابل فهم است.
محتوای آموزشی
شخصیت‌های بسیاری در برنامه وجود دارند که مهارت‌های اجتماعی مربوط به محتوای آموزشی را به شخصیت کارتونی بازی kloog آموزش می‌دهند. برنامه با ایجاد فضای آموزش غیرمستقیم و تعاملی، رویدادها و رفتارهای مربوط مدرسه رفتن را به مراحل کوچک‌تر و ساده تبدیل کرده است و چارچوبی مناسب در اختیار کودک قرار می‌دهد که نقش به سزایی در افزایش اعتمادبه‌نفس، کاهش اضطراب و سازمان‌دهی حرکات کودک در مدرسه خواهد داشت.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
ابتدا سازوکار برنامه در دموی ویدیویی کوتاه نمایش داده می‎شود. مفاهیم در بخش‌بندی‌های مجزا و با زبانی ساده تهیه‌شده است و کودک می‌تواند به‌راحتی با انتخاب موضوع موردنظر خود وارد آموزش‌ها شود. مجموعه به زبان انگلیسی است و همراهی والدین با کودک جهت ترجمه و توضیح مفاهیم لازم است.
آنچه والدین باید بدانند

این مجموعه سومین قسمت از مجموعه social skills for autism است که در آن مهارت‌هایی مربوط به مدرسه رفتن، نحوه‎ی برخورد در کلاس درس و زنگ تفریح آموزش داده می‎شود. از جمله موقعیت‎های این برنامه می‎توان به ترک نکردن کلاس بدون اجازه‎ی معلم، مراقبت از وسایل شخصی، رعایت کردن شدت صدای در کلاس، کمک خواستن در صورت نیاز از معلم یا یک بزرگ‌تر در مدرسه، پیدا کردن دوست برای بازی و صف بستن هنگام برگشت به کلاس. کودکان آموزش‎ها را در قالب تعامل با شخصیت فضایی به نام Kloog می‎گیرند که تعامل با برنامه را لذت‎بخش و راحت‎تر کرده است. بخشی برای کمک به کودک در جهت شناخت حس اضطراب و روش‌هایی برای کنترل آن در برنامه وجود دارد مانند تشویق کودک به ورزش کردن در هنگام اضطراب. هر سه بخش آموزشی این برنامه با ارائه رفتار متناسب در مدرسه یا مهدکودک توسط انیمیشین‎های کوتاه، تصاویر، متن‌های کوتاه و صدای گوینده کودکان را راهنمایی می‌کند. در انتهای هر مبحث آموزشی بخشی برای جمع‌بندی و مرور اطلاعات اختصاص دارد که سبب یادگیری بهتر مطالب می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.0 iOS در تاریخ 98/09/17 نوشته‎شده است.

کیفیت

گرافیک برنامه در سطح بالایی قرار دارد و تم فضایی بازی جذابیت بصری را بالا برده است. استفاده از شخصیت‌ها با طراحی تخیلی و رنگ‌های متنوع، تصویرسازی خوبی را در محتوای بازی ایجاد کرده است.

مصرف گرایی

برنامه با تشویق کاربر به رفتن به مجموعه‎های قبلی نوعی تبلیغ برای برنامه ایجاد کرده است.

حریم خصوصی

برای ورود به برنامه قرار دادن نام و آدرس ایمیل کاربر لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.0.0
حداقل نیازمندی iOS 8.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر IRISH PROGRESSIVE ASSOCIATION FOR AUTISM COMPANY LIMITED
سال انتشار 2018
دنیای واقعی

والدین و معلمان می‌توانند مفاهیم مختلف را با استفاده از جملات و تصاویر ساده روی کاغذ تهیه کنند و آنها را به کودک آموزش دهند.

نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی شده است.