Social Story Creator & Library

بررس متن: پرستو رحیمی

9+ 5 تا 9 با همراهی والدین

مجموعه داستان‌های کوتاه برای کودکان اوتیسم در جهت بهبود مهارت‌های اجتماعی

ناشر: Touch Autism سال انتشار: 2013

Social Story Creator & Library

9+
5 تا 9 با همراهی والدین

مجموعه داستان‌های کوتاه برای کودکان اوتیسم در جهت بهبود مهارت‌های اجتماعی

ناشر: Touch Autism

سال انتشار: 2013

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
برخی از این داستان‌ها در مورد تغییراتی همچون تغییر محل زندگی و همچنین چگونگی تعامل با دوستان است که برای کودکان قابل درک و معنادار است.
محتوای آموزشی
در این مجموعه کودک در شرایط متنوع قرار می‎گیرد و طی آن برخی مهارت‌های کاربردی و مفید زندگی را می‌آموزد. مهارت‎ها در جهت کمک به کودک در وضعیت و شرایط خاص‎اند. اطلاعاتی مختصر و واضحی در مورد وقایع مورد انتظار و علتشان به کودک داده می‎شود که می‌تواند کمک ویژه‎ای در غلبه بر اضطراب کند. والدین می‌توانند داستان‌های تربیتی موردنظر خود را نیز به این مجموعه اضافه نمایند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
داستان‌ها مختصر و در بخش‌بندی‌های بسیار کوتاه طراحی‌شده‎اند و کودک به به‌راحتی می‌تواند با آنها ارتباط برقرار نماید. این مجموعه به زبان انگلیسی تهیه‌شده است که همراهی والدین برای ترجمه مطالب، توضیح و تکرار نتیجه بهتری در پی خواهد داشت.
آنچه والدین باید بدانند

در این مجموعه‎ی داستان سعی شده، به منظور تقویت مهارت‌های مربوط به مراقبت از خود (به عنوان مثال چگونگی مسواک زدن)، مهارت‌های اجتماعی (به عنوان مثال درخواست کمک از دیگران، وارد شدن به صحبت و مکالمات دیگران) و مهارت‎هایی از این دست در کودکان اوتیسم، توضیح مختصری برای درک بهتر وقایع به کودک داده شود و با بحث در مورد نشانه‎های اجتماعی به کودک کمک شود تا واکنش مناسبی را در موقعیت‎های مشابه داشته باشد. از آنجایی که یادگیری بصری کاربرد بیشتری در کودکان مبتلابه اوتیسم دارد، داستان‌ها با تصاویر واضح و روشن همراه است که با ارائه‎ی رفتارهای متناسب با هر موقعیت‌، کودکان را راهنمایی می‌کند. این داستان‌ها با زبانی ساده و در حقیقت برای والدین و معلمان تهیه‌ شده‌اند تا با کمک گرفتن از این برنامه مهارت‌ها را به کودکان آموزش دهند. تعدادی از داستان‌های مجموعه به‌صورت رایگان در اختیار کاربر قرار دارد اما برای در اختیار داشتن تمامی آنها، پرداخت مبالغ متفاوتی لازم است. این مجموعه قابلیت طبقه‌بندی داستان‌ها، به اشتراک‌گذاری داستان‌ها با دیگران و چاپ آنها را نیز دارا است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 5.1.15 iOS در تاریخ 98/08/15 نوشته‎شده است.

کیفیت

تصویرسازی هر داستان با استفاده از نقاش‎هایی به سبک کودکانه تهیه شده است و همچنین قابلیت طبقه‎بندی نیز وجود دارد.

مصرف گرایی

برای باز کردن تمامی داستان‌ها مبلغ 39.99$ لازم است.

حریم خصوصی

داستان ها از طریق قرار دادن آدرس ایمیل مخاطبین در برنامه قابلیت اشتراک گذاری دارند.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 5.1.15
واحد پول رایگان
ناشر Touch Autism
سال انتشار 2013
نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان دارای اوتیسم طراحی‌شده است.