Soda Dungeon

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ماجراجویی در سیاه‎چاله‎ها برای نابود کردن موجودات عجیب و رسیدن به گنج ارزشمند

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  قهرمانان در مسافرخانه‎‎ای که محل فروش نوشیدنی الکلی نیز است؛ استراحت می‎کنند و درنتیجه برای پیدا کردنشان بازیکن باید دائم به این مکان رسیدگی کند و اگرچه نوشیدنی در بازی مصرف نمی‎شود ولی در پس‎زمینه قابل‌مشاهده است.
  نقش بازیکن در انتخاب نیروها و به‎روز رسانی بوده که در ابتدای هر حمله رخ می‎دهد و جریان اصلی بازی به‌صورت خودکار و بدون نیاز به مشارکت بازیکن رخ می‎دهد. البته در صورت تمایل امکان تغییر حملات به‌صورت دستی وجود دارد، اما درنتیجه بازی تغییری به وجود نمی‎آید و سرعت پیشرفت نیز کاهش می‎یابد. ویژگی‎های هر بخش گنگ بوده که درک محتوای جانبی بازی را دشوار می‎کند.
  موجودات عجیب‎وغریب و به‌ظاهر فضایی داخل بازی غالباً چهره ترسناک با لکه‎های خون دارند. همچنین بسیاری از این موجودات اندام بزرگ‎نمایی شده دارند که به میزان وحشت بازی می‎افزاید. مبارزان در هر مرحله موجودات عجیب را به‌نوبت می‎کشند و برای اتمام بازی باید تمام شخصیت‎های مبارز به‌وسیله گلوله آتش، ضربه، مسمومیت و ... نابود شوند و بمیرند. باوجود طراحی پیکسل مانند بازی همچنان به علت فضای ترسناک و ظاهر شخصیت‎ها حس وحشت به بازیکن منتقل می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان حول جنگ میان موجودات عجیب و قهرمانان یک مسافرخانه شکل می‎گیرد. علت جنگ یا دلیل حضور این موجودات مشخص نیست، اما بازیکن با تشکیل گروه‎های حداکثر پنج نفره از قهرمانانی با توانایی‎های متفاوت تلاش دارد تا در هر دور مبارزه موجودات بیشتری را شکست دهد. تشکیل گروه‎ها با اجاره قهرمانان صورت می‎گیرد که برخی رایگان و برخی با پرداخت سکه داخل بازی ممکن می‎شود. سبک بازی به‌نوعی شبیه به بازی‎های idle به شمار می‎آید به خصوصی که در حالت خودکار بازیکن هیچ نقشی جز تشکیل گروه ندارد و تمام مبارزات به‌صورت خودکار صورت می‎گیرد (حالت دستی از سرعت بسیار پایینی برخوردار است). گرافیک پیکسلی بازی در عین حال که از میزان خشونت نشان داده‌شده در حین نابود کردن و کشته شدن می‎کاهد، اما همچنان به علت ساختار تیره و تاریک بازی و روش‎های کشتار عجیب و بزرگ‎نمایی شده محتوای اصلی ممکن است برای کودکان کم سن آزاردهنده باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.2.44 iOS در تاریخ 97/05/14 بعد از عبور از مرحله 30 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی به‌صورت پیکسلی بوده و فضای تاریک و تیره‎ای را ساخته است. تصویر زمینه‎ای در هر منطقه جنگی متفاوت است که با شخصیت‎های دشمن در آن منطقه هماهنگی دارد. شخصیت‎های اصلی بازی انواع قهرمانان با پوشش‎ متنوعی‎اند که هر یک از سطح نیرو و قدرت به خصوصی برخوردارند. موسیقی متن بازی تکراری و یکنواخت بوده که مانع از بروز هر نوع هیجان یا انگیزه‎ای در بازیکن می‎شود. نوشته‎های بازی به علت گرافیک به نسبت پایین و پیکسلی ارائه‌شده درهم‌رفته‌اند و مطالعه آنها را دشوار می‎کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغات تصویری در میان بازی نمایش داده می‎شود که با پرداخت 0.99 دلار قابلیت حذف شدن را دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook، Twitter و سایر محیط‎های اجتماعی در صفحه ابتدایی بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۴۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Armor Games Inc.
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان