Solar System Scope

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۹ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آشنایی با منظومه‎ی شمسی در فضایی سه‎بعدی

سال: 2014
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تمامی تصاویر ستاره‎ها و سیارات نمایش داده شده در برنامه توسط لمس صفحه‎ی بازی فعال شده و تصویری سه‎بعدی به همراه اطلاعات تکمیلی در اختیار کاربر قرار می‎گیرد. اطلاعات موجود در برنامه می‎تواند تا حدی برای کاربران پیچیده باشد که همراهی والدین با کودک مفید است.
  کاربر با منظومه‎ی شمسی که در بر‎گیرنده‎ی خورشید و شماری اجرام آسمانی دیگر مانند هشت سیاره‎ی عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس و نپتون است به خوبی آشنا می‎شود. جزئیاتی نیز در مورد هریک مانند فاصله نسبت به زمین، جرم، جنس مواد تشکیل‎دهنده‎ی آن‎ها می‎آموزد. به طور مثال زمین، عطارد، زهره و مریخ بیشتر از سنگ، مشتری و زحل از گاز و نپتون و پلوتون از یخ تشکیل شده‎اند. نام ستاره‎های نزدیک به منظومه نیز در برنامه قرار دارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این مجموعه در فضایی سه‎بعدی کاربر را با تمامی سیارات و ستار‎ه‎ی‎‎ منظومه‎ی شمسی به طور کامل آشنا می‎کند. اطلاعات مربوط به سیارات مثل نام، جرم، حجم، فاصله نسبت به زمین، نام و فاصله‎ی قمر‎ها، جنس لایه‎ی‎ بیرونی و درونی و نام ستاره‎های نزدیک به منظومه در قالب متن‎هایی کوتاه در اختیار کاربر قرار می‎گیرد. موقعیت مکانی تمامی اجرام آسمانی موجود در منظومه‎ی شمسی نسبت به یکدیگر نیز در برنامه مشخص شده است. وجود جزئیات بسیار زیاد، اطلاعات تکمیلی در مورد اجرام آسمانی، قابلیت زوم مانند تصویر قابل مشاهده از طریق تلسکوپ و همچنین نمایش اشکالی چون دب اکبر و دب اصغر به طور حتم برای کاربران علاقه‎مند به آشنایی با فضا از جذابیت بالایی برخوردار است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 3.2.3 iOS در تاریخ 98/11/23 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  برنامه تمامی اجرام موجود در منظومه‎ی شمسی را با رعایت جزئیات از نظر اندازه، رنگ و فاصله طراحی کرده ‎است. قابلیت نمایش سه‎بعدی نیز حس کرات واقعی و بودن در فضا را برای کاربر تداعی می‎کند موسیقی متن آرامی نیز در جریان کار با برنامه شنیده می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن نسخه‎‎‎ی با کیفیت بالاتر برنامه و حذف تبلیغات پرداخت مبلغ 3.99 $ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای دسترسی برنامه به موقعیت مکانی کاربر، اجازه‎ی او لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۳.۲.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر INOVE, s.r.o
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان