SoloLearn: Learn to Code

بررس متن: پرستو رحیمی

12+

آموزش مفاهیم بنیادی برنامه‌نویسی کامپیوتر

ناشر: SoloLearn Inc سال انتشار: 2017

SoloLearn: Learn to Code

12+

آموزش مفاهیم بنیادی برنامه‌نویسی کامپیوتر

ناشر: SoloLearn Inc

سال انتشار: 2017

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
برنامه‌نویسی امروزه یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها به شمار می‌آید و مستلزم فعالیت‌هایی همچون تحلیل و درک مسئله است که توانایی اندیشیدن به‌صورت سیستمی را در نوجوان تقویت می‌کند و به او کمک خواهد کرد که ایده‌ها و الگوریتم‌ها را در قالب برنامه‌های کامپیوتری پیاده کند. این بازی با هدف آموزش ساخته‌شده است و در آن تلاش شده تا در کنار آموزش مبانی کد نویسی و برنامه‌نویسی محیطی جهت تمرین و بهبود این مهارت‎ها نیز فراهم شود تا در کنار یادگیری منطق اصلی زبان‎های برنامه‎نویسی از آن در دنیای واقعی نیز استفاده شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
آموزش‌ها به نحوی طراحی‌شده‌اند که افراد تازه‌کار نیز بتوانند با برنامه کار کنند. برای نوجوانانی که تجربه‌ای در کد نویسی ندارند در ابتدا یادگیری کند است اما تمام نکته‌های مربوط به آموزش موردنظر در صفحه‎ی مرتبط قرار دارد و همچنین فضای گفتگوی آزاد و استفاده از تجربه‌های دیگر نوجوانان به پیشرفت هر چه سریع‌تر او کمک خواهد کرد.
آنچه والدین باید بدانند

در این مجموعه انواع زبان‌های برنامه‌نویسی مانند Java, C, Python و Ruby به همراه ساختار اطلاعاتی آنها موردبحث است و دید کلی نسبت به این مفاهیم به نوجوانان می‌دهد. در صفحه‎ی اصلی بازی بخش‌هایی مربوط به یادگیری، بازی، کد و گفتگو وجود دارد. در قسمت یادگیری آموزش‌های رایگانی در مورد زبان برنامه‌نویسی و مفهوم کلی آن قابل‌دسترس است. با ورود به بخش بازی، نوجوان می‌تواند به‌صورت آنلاین وارد چالش کد نویسی شود که سرعت عمل نقش مؤثر در پیروزی دارد. در قسمت کد، نوجوان ایده‌های خود را کد نویسی کرده و با دیگر نوجوانان به اشتراک می‌گذارد. در بخش گفتگو نیز می‌تواند سؤالات و ایده‌های خود را در مورد برنامه‌نویسی در این بخش قرار دهد و از نظرات دیگر کاربران استفاده کند. در ابتدا امتیاز کمی برای رفتن به سطح بالاتر نیاز است اما با پیشروی در برنامه، به‌صورت تصاعدی امتیاز بیشتری برای باز کردن سطوح دیگر لازم است. بازی هدف آموزشی دارد و نوجوان با مفاهیم برنامه‌نویسی که هرروز با آنها سروکار دارند مانند تولید اپلیکیشن‎ها آشنا می‌شود که می‌تواند برای او جذابیت داشته باشد. در فضای گفتگوی آزاد نوجوانان اطلاعات خود در زمینه‌های برنامه‌نویسی و توسعه وب را به اشتراک می‌گذارند که در این بررسی لغات و مفاهیم بدی در آن وجود نداشت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.6.4 iOS در تاریخ 98/04/10 نوشته‎شده است.

مصرف گرایی

تمامی آموزش‌ها رایگان است، اما تبلیغاتی در مجموعه وجود دارد که می‌توان با پرداخت ماهیانه 9.49$ مجموعه را ارتقا داد و تبلیغات را حذف کرد.

حریم خصوصی

در ابتدا برای کار با برنامه اطلاعات فردی نام و آدرس ایمیل گرفته می‎شود. برای گرفتن آموزش‌های جدید، دسترسی به اینترنت لازم است. امکان دنبال کردن حساب کاربری بازیکنان در نیز وجود دارد و همچنین بازی لینک مستقیمی در فیس‌بوک دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 9
حداقل نیازمندی اندروید 4.0.3 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 2.6.4
واحد پول رایگان
ناشر SoloLearn Inc
سال انتشار 2017