Sonic Dash

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

دویدن تا بی‎نهایت با شخصیت معروف سونیک

سال: 2013
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی روند مشخصی برای حرکت دادن سونیک به راست یا چپ دارد و در زمان مواجهه با مانع برحسب نوع آن می‎پرد یا قل می‎خورد. آموزش اولیه برنامه در کنار افزایش بسیار آرام چالش بازی به کودکان و نوجوانان اجازه می‎دهد تا با محتوای بازی هماهنگ شوند و بتوانند سریع‎تر بر روش کار با بازی تسلط پیدا کنند.
  سونیک با برخورد به موانع بی‌هوش می‎شود یا صدمه می‎بیند که ناگهانی بودن این صدمات برای کودکان ممکن است آزاردهنده باشد. همچنین درزمانی که دشمن به او می‎رسد بمب می‎اندازد که باید از آن‎ها فرار کرد، اما هیچ‌گونه خون‎ریزی در بازی وجود ندارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی بر اساس شخصیت معروف Sega به نام سونیک ساخته‌شده است و قوانین آن مانند بازی‎های مشابه دویدن تا بی‎نهایت است. در مسیر موانع مختلفی وجود دارند که سونیک از رویشان می‎پرد یا قِل می‎خورد و در عین حال باید تلاش کند تا حلقه‎های امتیازی بیشتری را جذب کند. در اصل سونیک از دست دشمن قدیمی خود فرار می‎کند که گاهی در جریان بازی بمب در مسیر قرار می‎دهد. زمانی که نیروی خاص سونیک پر شود می‎تواند با سرعت فوق‎العاده بالا بدون برخورد با مانعی مسیر طولانی را طی کند. در بازی از دایره‎های ستاره‎دار و حلقه‎ها برای خرید شخصیت‎های متنوع داستان‎های سون یا قابلیت‎های خاص استفاده می‎شود که با مناسبی قابل دستیابی‎اند و نیاز به خرید درون برنامه را کاهش می‎دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 3.7.5 iOS در تاریخ 96/07/30 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی با داشتن شخصیت سونیک باعث متمایز شدن آن برای علاقه‏مندان به مجموعه‎های کارتونی و بازی‎های سونیک شده است. بازی سرعت بالایی دارد و در مراحل سخت‎ عکس‎العمل بالایی را خواستار است. موسیقی بازی باعث ایجاد حس هیجان می‎شود و تنوع در شخصیت‎ها بازی را از حالت یکنواخت خود خارج می‎کند. بازی ازنظر گرافیکی کیفیت خوبی دارد و شخصیت‎ها و محیط با رنگ‎های شاد و متنوعی طراحی‌شده‌اند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می‎تواند حلقه‎ها و ستاره‎ها را خریداری نماید، اگرچه در طول بازی نیز به دست می‎آیند، اما سرعت آن‎ها کم است. همچنین از پول واقعی برای خرید برخی قابلیت‎های یا شخصیت‎ها نیز استفاده می‎شود. اگرچه روند تکراری بازی مانع از انجام آن برای طولانی‌مدت می‎شود، اما جذابیت شخصیت و سرعتی بودن آن موجب بازگشت به بازی بعد از مدت کوتاهی می‎گردد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی لینکی برای ارتباط با Facebook نیز دارد ولی فشاری برای استفاده از آن مشاهده نشده است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۷.۵
  واحد پول رایگان
  ناشر SEGA
  سال انتشار ۲۰۱۳
  اقتباس بازی کنسولی سونیک
  ارز رایگان