Sound Memo – game for autism

بررس متن: پرستو رحیمی

8+ 5 تا 8 با همراهی والدین

شناخت اشیاء با کمک گرفتن از تصاویر و صداهایشان

ناشر: Likomp سال انتشار: 2013

Sound Memo – game for autism

8+
5 تا 8 با همراهی والدین

شناخت اشیاء با کمک گرفتن از تصاویر و صداهایشان

ناشر: Likomp

سال انتشار: 2013

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازی با آموزش غیرمستقیم و با روشی خلاقانه، تجربه‎ی کشف و یادگیری صداها و تمیز دارد تفاوت بین صداها را ایجاد کرده است. عامل به خاطر سپاردن تصاویر سبب تقویت حافظه کودکان می‌شود و به موجب آن باعث افزایش سطح عملکرد و کارایی ذهنی کودک می‌شود. همچنین والدین می‌توانند با آموزش نام هر یک از اشیای به زبان فارسی دامنه واژگان کودک را افزایش دهند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
اطلاعاتی در مورد چگونگی بازی در اختیار کودک قرار نمی‌گیرد و همراهی والدین با کودک برای درک بهتر سازوکار آن می‌تواند مفید باشد. درجه دشواری بازی با افزودن یا کاستن تعداد کارت‌ها و همچنین نمایش کارت ها قابل‌تغییر است
آنچه والدین باید بدانند

در این بازی تصاویر اشیاء با گرافیک کارتونی و به صورت کارتی در اختیار کودک قرار می‌گیرد تا نام و شکل اشیاء را در حین انجام بازی بیاموزند. علامت پخش صدا نیز به همراه کارت‌ها در صفحه بازی قرار دارد. ابتدا کارت‌ها برای نشان دادن تصاویر پشتشان برای چند لحظه برگردانده می‌شوند و کودک مکان قرارگیری هر یک را به خاطر می‌سپارد، سپس با ضربه زدن بر روی علامت پخش صدا، صدایی مرتبط با تصویر پخش می‌شود و کودک با تطبیق دادن تصویر و صدا از میان کارت‌ها تصاویر را انتخاب می‌کند. به‌عنوان مثال با پخش صدای موتور، کودک تصویر موتور را انتخاب می‌کند. با انتخاب تمامی کارت‌ها مرحله به پایان می‌رسد. این بازی جهت بهبود درک بصری و شنوایی کودک مفید خواهد بود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی پرا مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.0.3 iOS در تاریخ 98/09/20 نوشته‎شده است.

کیفیت

گرافیک تصاویر بازی کیفیت خوبی دارد و از رنگ‌های تند برای جلب بیشتر توجه کودک استفاده‌شده است. صداهای استفاده‌شده در بازی واضح است و همچنین کودک بعد از انجام هر مرحله با موسیقی کوتاهی تشویق می‌شود.

مصرف گرایی

ویدیوهای تبلیغاتی در بازی وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 2.0.3
واحد پول رایگان
ناشر Likomp
سال انتشار 2013
نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است. بازی با کمک گرفتن از صداها انجام می‎شود و برای کودکانی که مشکل شنوایی دارند کاربرد نخواهد داشت.