Space Pioneer

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
جنگ میان نابودگر بیگانگان در کهکشان با موجودات فضایی سیارات مختلف
سال: 2017
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حرکت سریع و واکنش مناسب در زمان حمله به موجودات فضایی، شرط برد در این بازی است. نوجوانان با توجه به جایگاه هدف و با در نظر گرفتن موجودات فضایی مسیر حملاتشان را شکل می‎دهند. فعالیت هم‎زمان و توجه به سطح سلامتی از علل دشواری این بازی است که در کنار ظهور ناگهانی موجودات، چالش بازی را افزایش می‎دهد. گزینه‎های متنوع و گوناگون صفحه‎ی اصلی انتخاب‎های بسیاری را در اختیار نوجوانان قرار می‎دهد ولی کمکی به درک سریع کاربرد قابلیت‎ها نمی‎کند.
  بالا بودن خشونت بازی ناشی از کشتار دائمی، تیراندازی و استفاده از انواع بمب برای نابود کردن هر چه سریع‎تر بیگانگان ساکن در سیارات است. صدای گوش‎خراش بیگانگان در زمان حمله همراه با تیراندازی نابودگر و رباتش در تمام مراحل به گوش می‎رسد. برخی از سیارات در محیطی تاریک قرار دارد که به‌صورت ناگهانی موجودات بیگانه عظیم‎الجثه در آن ظاهر می‎شود. در صورت باز گذاشتن گزینه‎ی «خون‎ریزی» در بخش تنظیمات، با هر بار تیر یا ضربه خوردن نابودگر خون به اطراف می‎پاشد تا درنهایت نابود شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی در سبک نقش‎آفرینی به همراه دو شخصیت اصلی نابودگر بیگانگان و ربات وفادارش، با سفر به سیارات مختلف موجودات فضایی داخل آن را نابود می‎کند تا به تجهیزات مورد نظر خود دست پیدا کند. علت نیاز نابودگر به تجهیزات مشخص نیست، اما شکی نیست که برای رسیدن به این تجهیزات در هر مرحله موجودات بسیاری کشته می‎شوند. جنگ بین موجودات فضایی و نابودگر با استفاده از پرتاب مواد انفجاری، تیراندازی، ساخت ربات نابودکننده خودکار، ضربات مشت یا پرتاب مواد جادویی شکل می‎گیرد. گزینه‎ی «خون‎ریزی» در بخش تنظیمات، برای کاهش میزان خشونت نمایش داده‌شده در هنگام زخمی شدن نابودگر است که با خاموش کردن آن خونی در زمان نابودی مشاهده نمی‎شود. اصرار بازی به خرید درون برنامه و استفاده از تبلیغات ویدیویی برای بهبود جوایز به دست آمده به‌طور دائمی در هر مرحله قابل‌مشاهده است. موفقیت در هر مرحله نه‌تنها با رسیدن به اهداف آن همراه است بلکه غنائمی همچون سکه و ابزار ویژه یا حتی جعبه جوایز را نیز به بازیکن می‎دهد تا حس خوشایند برد را چند برابر کند. جذابیت بصری و کیفیت بالای گرافیکی در کنار حرکات بسیار سریع و دقیق طراحی‌شده در این بازی هیجان مبارزه را به احساسات نوجوانان متصل می‎کند که درنتیجه برد یا باخت حس پیروزی و شکست را در لحظه تجربه کنند. محتوای پرهیجان این بازی ممکن است برای نوجوانان مضطرب آسیب‎زننده باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.3.0 iOS در تاریخ 97/07/02 پس از عبور از 18 مرحله نوشته‌شده است.

  کیفیت

  هیجان بالای بازی ناشی از موسیقی قوی، رنگ‎های متنوع و تغییر محیط بازی با ورود به هر سیاره جدید است. شخصیت اصلی با وجود نداشتن چهره‎ همانند انسان‎ها است و حرکات آن دقیقاً هماهنگ با تغییر جایگاه انگشت بازیکنان است. این بازی برنده‎ی جایزه‎ی بهترین بازی 2017 در Mobile Star Awards شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  تبلیغات ویدیویی به‌منظور چند برابر کردن دستاورد انتهای مرحله ارائه می‎شود. همچنین برخی از تبلیغات به‌صورت ناگهانی در ابتدا یا میانه بازی نمایش داده می‎شوند که قابلیت رد شدن ندارند. امکان خرید جواهر برای افزایش سکه، قلب و لباس ویژه وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  لینک Facebook در بخش تنظیمات قرار دارد. استفاده از بازی نیاز به اتصال دائمی به اینترنت دارد.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳.۰
  سال انتشار ۲۰۱۷