Space Science Investigations: Plant Growth

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
آشنایی با یک ایستگاه فضایی بین‎‌المللی و چگونگی رشد گیاهان در فضا
سال: 2016
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدا توضیحات بسیار کاملی در قالب صدای گوینده و متن بازیکن را برای انجام بازی راهنمایی می‎‌کند در ادامه نیز نائومی نقش راهنمای بازیکن را برعهده دارد. هیچ جاذبه‌‎ای در ایستگاه فضایی وجود ندارد و رسیدن به مقصد، انجام مأموریت‌‎ها و برخورد نکردن به دیوار‎های ایستگاه چالش زیادی به همراه دارد. با هدایت نامناسب، شخصیت بارها به دور خود می‎‌چرخد که می‎‌تواند باعث سرگیجه‌‎ی برخی بازیکنان حساس شود.
  بازی به خوبی زندگی به عنوان یک فضانورد را شبیه‎‌سازی کرده است. بازیکن با انجام بازی با چالش‌‎های زندگی فضانوردان در ایستگاه‎‌های فضایی و در شرایط بدون جاذبه آشنا می‌‎شود. فیلم‎‌ها، عکس‌ها و متن‎‌های بسیاری در جریان بازی وجود دارند که بازیکن را با بسیاری از آزمایش‌‎ها به خصوص درباره‌ی رشد گیاهان در فضا آشنا می‌‎کند. به طور مثال توضیحات کاملی درباره‌ی نحوه‌‎ی آبیاری گیاهان در شرایط بدون جاذبه وجود دارد یا بازیکن می‎‌آموزد چگونه نور برای عمل فتوسنتز گیاهان تهیه کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازیکن در این بازی علمی زندگی فضانورادن را درک خواهد کرد و با تحقیقاتی درباره‌ی رشد گیاهان در فضا آشنا خواهد شد. در ابتدا بازیکن در محیط مجازی یک ایستگاه فضایی بین‎‌المللی قرار می‎‌گیرد و ستاره‌‎شناسی به نام نائومی او را با محیط ایستگاه آشنا می‎‌کند. بازیکن باید مأموریت‌‎های متفاوتی مانند رفتن به آزمایشگاه‌‎های ایستگاه را انجام دهد اما دشوارترین چالش بازی حرکت در شرایط بدون جاذبه است. بازیکن در فضای ایستگاه معلق است و با هدایت نامناسب به دور خود می‌‎چرخد. نبود جاذبه در بسیاری از موارد دیگر مانند رشد گیاهان نیز تأثیرگذار است و هدف کلی بازی نمایش چگونگی غلبه‌ی دانشمندان بر این چالش است. فیلم‌‎ها، متن‌‎ها و عکس‎های زیادی بازیکن را با نحوه‌‎ی رشد گیاهان در فضا آشنا می‎‌کند و در نهایت بازیکن باید گیاهانی را در ایستگاه پرورش دهد. این بازی به‌وسیله‌ی ناسا ساخته شده است و مبنای علمی دارد ایستگاه بازی هم شبیه‎‌سازی از نمونه‎‌ی واقعی خود است و از تحقیقات و گاهی عکس‎‌های واقعی در تهیه‎‌ی محتوای آن استفاده شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 1.2 iOS در تاریخ 2/09/99 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی تصویر‎سازی مشابه با واقعیت دارد و حرکت بدون جاذبه به خوبی حس قرار‎گیری در فضا را برای بازیکن تداعی می‎‌کند. ایستگاه فضایی مشابه به نمونه‌‎ی واقعی خود است و در آن جزئیات زیادی مانند دستگاه‎‌ها و آزمایشگاه‌‎ها طراحی شده است. نائومی لباسی با نماد ناسا به تن دارد و بازیکن را به خوبی راهنمایی می‎‌کند. فیلم‎‌ها و عکس‎‌های واقعی بخشی از تحقیقات ناسا درباره‌ی رشد گیاهان را نمایش می‌‎دهند انیمیشن‎‌های کوتاهی نیز مطلب علمی ذکر‎شده را توضیح می‎‌دهند.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲
  سال انتشار ۲۰۱۶