Stack

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

قرار دادن تخته‎ها بر روی لایه‎های زیرین با کمترین خطا

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نحوه‎ی انجام بازی بسیار ساده است و بازیکن با زدن روی صفحه‌نمایش مکعب را بر روی سایر مکعب‎های قبلی قرار می‎دهد. درحالی‌که هیچ توضیحی در مورد هدف بازی یا نحوه آن داده نمی‎شود، اما درک آن سخت نیست و با چند بار آزمون‌وخطا آشنایی لازم کسب می‎شود، اگرچه زمان‎بندی دقیق بازی کمی انجام بازی را سخت می‎کند.
  برای پیشرفت در بازی و زدن رکورد بالاتر بازیکن باید بتواند تمرکز خود را حفظ کند و تای جای ممکن خطاهای خود را کاهش دهد. به مرور استفاده بیشتر از برنامه باعث افزایش حس آرامش و تمرکز در کودکان و نوجوانان می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  هدف از این بازی قرار دادن دقیق تخته‎ی متحرک بر روی شکل‎های ثابت است. اگرچه قانون بازی بسیار ساده و بدون پیچیدگی به نظر می‎آید ولی برای موفق شدن و جلوگیری کردن از هر نوع خطایی باید دقت و تمرکز بالایی داشت. در شروع بازی منو اصلی نمایش داده می‎شود و با ضربه زدن روی صفحه بلوکی شروع به حرکت عقب جلو می‎کند و با هر بار زدن روی صفحه بلوک می‎افتد. بازی هیچ محتوای آموزشی یا یادگیرنده‎ای ارائه نمی‎کند و همانند سایر بازی‎های این ناشر تنها برای ثبت رکورد بالاترین امتیاز و گذر زمان استفاده می‎شود، ولی ساختار ظاهری و آرامش محتوای برنامه به بهبود سطح تمرکز بازیکنان کمک می‎کند. طراحی متفاوت و کلاسیک این برنامه موجب علاقه‎مندی افراد بسیاری شده است. ساختار نامفهوم و گنگ منوی ورودی برنامه ممکن است کار با بخش‎های جانبی کمی دشوار باشد، به‌خصوص برای کودکان کم سن که حتی از شکل گزینه‎ها نیز نمی‎توانند معنایی به دست آورند. یکی از گزینه‎های منو ارتباط به اینترنت و شبکه مرکزی امتیازها است و خرید درون برنامه محدودی در بازی وجود دارد. در این بازی هیچ قوانین و مقرراتی برای حریم خصوصی بازیکنان تعریف‌نشده است. این بررسی بر مبنای نسخه 2.1.1 iOS در تاریخ 96/07/06 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  جذابیت این بازی در طراحی کلاسیک تصاویر به همراه تغییر اندازه‎ی بلوک‎ها با هر حرکت درست یا غلط است. به‌طور متوسط زمان بازی بیشتر از دو یا سه دقیقه نیست و هیچ فشار و استرسی در بازی وجود ندارد. تغییر رنگ با قرار گرفتن هر بلوک باعث زیبا شدن طرح نهایی می‎شود. جامعه هدف اصلی این بازی بزرگسالان بوده و شاید برای کودکان بعد زمان کوتاهی جذابیت خود را از دست بدهد و خسته‎کننده شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  لینک دانلود بازی بیشتر در صفحه منوی اصلی قرار دارد و بعد از چند بار بازی تبلیغی نمایش داده می‎شود که ممکن است درازای آن تعدادی جواهر به دست آورد. بخش خرید بلوک وجود دارد که بلوک‎ها با طرح‎های مختلف درازای گرفتن امتیازها خریداری می‎شوند، اما هیچ فشاری جهت انجام این کار وجود ندارد. با پرداخت درون برنامه تبلیغات ظاهرشده در میانه‎ی بازی حذف می‎شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای به اشتراک‌گذاری امتیاز خود در فضای مجازی لینکی به Facebook وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Ketchapp
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان