Star Ocean: Anamnesis

thumbnail
۱۸ سال به بالا

جست‎وجو در کهکشان و جنگ بین نیروهای انسانی و موجودات فضایی

سال: 2018
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کلیشه‎های جنسیتی مربوط به‌ظاهر و پوشش زنان در این بازی به‌صورت مداوم قابل‌مشاهده است. برخی از پوشش‎ها به‌صورت نیمه برهنه بوده و بخش‎هایی از بدن شخصیت‎ها قابل‌مشاهده است. باوجود کارتونی بودن گرافیک بازی همچنان برخی از ویژگی‎های ظاهری به‌صورت واقع‎گرایانه طراحی‌شده است.
  فهم و کنترل شخصیت‎ها در بازی نیاز به صرف زمان دارد. آشنایی با شخصیت‎ها و داستان‎های گذشته به درک بهتر بازی کمک می‎کند، اما درنهایت برای به دست آوردن نکات حمله‎ای و کسب امتیاز بالاتر نیاز به تمرین و تکرار مراحل وجود دارد. گزینه‎های بازی در هم و بدون نظم قرارگرفته‌اند و پیچیدگی‎های ظاهری متعدد مانع از دسترسی سریع به گزینه‎ها می‎شود.
  طراحی این بازی همانند انیمیشن‎های ژاپنی با عنوان انیمه صورت گرفته است و ازنظر ساختاری با محتوای رسانه‎ای ورد علاقه مردم ژاپن هم‎خوانی دارد.
  تمام محتوای اصلی بازی با جنگ و کشتار شخصیت‎های خوب و بد بازی همراه است. ظاهر برخی از دشمنان و موجودات فضایی با دندان‎های تیز و ظاهر ترسناک طراحی‌شده است. باوجود کارتونی بودن ساختار نمایش بازی همچنان به علت واقع‎گرایانه بودن تصاویر و رخداد‎ها حس هیجان کاذب به بازیکنان منتقل می‎شود. خون‎ریزی در بازی وجود ندار، اما جادوها و طلسم‎های پرتاب‌شده با وسعت زیاد و حالت تخریب در تصویر نمایش داده می‎شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی نسخه‎‎ی اپلیکیشن مجموعه بازی‎های کنسولی Star Ocean است که برخلاف ظاهر و گرافیک ژاپنی بازی‎ها، اکثراً در شرکت‎های آمریکایی طراحی‌شده است. داستان فانتزی بازی در کهکشان‎ رخ می‎دهد که به‌نوعی از مجموعه‎ی Star Trek الهام گرفته‌شده است. در این بازی کاپیتان سفینه فضایی برای کشف بخش‎های دوردست کهکشان دست به سفر طولانی می‎زند که در میانه مسیر با مشکلاتی مواجه می‎شود و درنتیجه ورود به نقطه نامعلومی از فضا درگیر جنگ‎های متعدد با شخصیت‎های فضایی می‎شود. نیروهای متعددی طراحی‌شده‌اند که همگی به‌نوعی با داستان‎های پیشین این بازی ارتباط دارند و با توجه به مهارت‎ها و توانایی‎هایشان با دشمنان خود مبارزه می‎کنند. اگرچه داستان بازی پر از جزئیات طراحی‌شده است، اما در فهم بازی و جریان حرکات بازی نقشی ایفا نمی‎کند. تسلط بر بازی و یادگیری نکات کلیدی در به دست آوردن بیشتری امتیاز مستلزم تمرین و تکرار است. محتوای جنسی نمایش داده‌شده در بازی و اغراق بیش از حد کلیشه‎های جنسیتی و پوشش شخصیت‎ها از نکات برجسته‎ی این بازی به حساب می‎آید که در کنار محتوای خشونت‎بار کشتار و نابودی به‌صورت مداوم باعث مخاطره انگیز بودن تصاویر برای کودکان و نوجوانان می‎شود. به علت گرافیک بالا و محور‎های داستانی متعدد نیاز به دانلود محتوای جدید به‌صورت مداوم در بازی وجود دارد. برای آگاهی ازا اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.0.1 iOS در تاریخ 97/04/31 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک سه بعدی و با کیفیت بازی با توجه به عوامل انگیزشی و مورد پسند رسانه‎های کارتونی ژاپن طراحی‌شده است. تمام جزئیات بازی با دقت بالا و توجه به خط داستانی‎های گذشته طراحی‌شده است. شخصیت‎ها، چه مرد و چه زن با ویژگی‎های ظاهری و باطنی مخصوص به خود طراحی‌شده‌اند که تفاوت بالایی را نیز به وجود آورده‎اند. موسیقی بازی به‌صورت حماسی و با تلفیق انواع صداهای مهیب انفجاری به گوش می‎رسد تا بحرانی بودن وضعیت مبارزه و افزایش هیجان بازی را به ارمغان آورد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های خرید جواهر از 0.99 دلار تا 79.99 دلار ارائه می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  موافقت با قرارداد کاربران بازی برای ورود به بازی و اتصال به اینترنت برای انجام بازی الزامی است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر SQUARE ENIX Co., Ltd.
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان