Star Trek Fleet Command

بررس متن: پرستو رحیمی

10+

توسعه‎ی سفینه‎ای فضایی در نقش فرمانده و نبرد با حریفان در کهکشان

ناشر: Scopely – Top Free Apps and Games LLC سال انتشار: 2018

Star Trek Fleet Command

10+

توسعه‎ی سفینه‎ای فضایی در نقش فرمانده و نبرد با حریفان در کهکشان

ناشر: Scopely – Top Free Apps and Games LLC

سال انتشار: 2018

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکنانبا محیط کهکشان آشنا می‎شوند و در جریان بازی می‎آموزند که پیروزی در نبرد مستلزم ایجاد چیدمان مناسب کارکنان و مدیریت منابع است که خود باعث ارتقای تفکر استراتژیک می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
در هنگام مبارزه با دشمنان صحنه‎هایی از انفجار نمایش داده می شود که تصویرسازی آن از شبیه شدن محتوای ارائه‌شده به واقعیت جلوگیری می‌کند. در هنگام شروع هر نبرد صدای شیپور بلندی پخش می‎شود که موجب ایجاد شدن هیجان مضاعف در بازیکن می‎شود. تصویر برخی شخصیت‎ها می‎تواند برای بعضی کودکان ترسناک باشد.
گفتار نامناسب
قسمتی از بازی به گفت گوی بین کاربران اختصاص دارد که ممکن است در آن از الفاظ زشت استفاده شود.
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی با قرار دادن متن‎های راهنمایی توسط یکی از شخصیت‎های بازی، سازوکار بازی را به بازیکن آموزش می‎دهد که تعدد این متن‎ها در برخی مواقع خسته کننده می‎شود. همچنین منو و صفحه‎ی اصلی بازی تا حدی شلوغ است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی از مجموعه‎ی تلویزیونی معروف آمریکا با عنوان «پیشتازان فضا» الهام گرفته است و جریانات در محیط کهکشانی انجام می‎شود. بازیکن در نقش فرمانده، سفینه‎ی خود را توسعه می‎دهد (با سازوکاری مشابه به بازی‎های شهرسازی) و با کاوش در کهکشان تمدن‎های دیگر را کشف کرده و با حمله به انواع سفینه‎های دشمنان با آنها به نبرد می‎پردازد. هر سفینه‎ی دشمن نماد یک بازیکن واقعی در گوشه‎ای از دنیا است. نبردها از نمایی دور و بدون جزئیات به نمایش گذاشته می‎شوند که به نوعی از خشونت بازی کاسته است. بازیکن می‎تواند خدمه‎ی سفینه را بر اساس نیاز خود مبنی بر قدرت حمله یا دفاع استخدام کند و با بهره‎گیری از تفکر استراتژیک خود در نبردها به پیروزی برسد. همچنین می‎توان با قرار گرفتن در گروه‎های موجود، از کاربران دیگر بازی کمک گرفت و با ایجاد اتحاد با اعضای گروه حملات قدرتمندتری را ترتیب داد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 8.0.2 iOS در تاریخ 98/07/29 نوشته‎شده است.

کیفیت

فضای کهکشان با گرافیک نزدیک به واقعیت طراحی شده است. تصویر سازی سفینه‎ها و شخصیت‎ها متنوع و متناسب با فضای علمی_تخیلی آن ساخته شده و بازی در بیشتر مواقع در سکوت شکل می‎گیرد،که به خوبی بیانگر فضای راکد و بدون صوت است.

مصرف گرایی

بازیکن با انجام ماموریت‎های روزانه امتیازاتی به دست می‎آورد و از آنها برای ارتقای سفینه خود استفاده می‎کند. به علت زمان‎بر بودن فرایند کسب امتیاز می‎تواند با پرداخت 99.99$ سفینه خود را سریع‎تر گسترش داد.

حریم خصوصی

بازی لینکی در فیس‎بوک دارد و بازیکن می‎تواند از طریق حساب کاربری فیس‎بوک خود دوستانش را به بازی دعوت کند. دسترسی به اینترنت برای این بازی الزامی است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 103
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 8.0.2
واحد پول رایگان
ناشر Scopely – Top Free Apps and Games LLC
سال انتشار 2018