Starmate – Puzzle Adventure

بررس متن: نیلوفر غیبی

9+ 5 تا 9 با همراهی والدین

نجات موجودات فانتزی از دست دشمنانشان با کمک گرفتن از تفکر حل مسئله

ناشر: JoyTap Games سال انتشار: 2019

Starmate – Puzzle Adventure

9+
5 تا 9 با همراهی والدین

نجات موجودات فانتزی از دست دشمنانشان با کمک گرفتن از تفکر حل مسئله

ناشر: JoyTap Games

سال انتشار: 2019

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
برای رسیدن به بیشتری ستاره و حل پازل با کمترین حرکت بازیکن باید بتواند از قدرت تفکر حل مسئله استفاده کند و با انتخاب بهترین جایگاه برای هر رنگ شانس خود را بالا ببرد. البته بسیاری از مراحل با آزمون‎وخطا نیز قابل عبورند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
جریان بازی برای گروه سنی این برنامه ساده است، اما پیچیدگی‎های بی‎فایده‎ای که در ظاهر بازی وارد شده فقط باعث دشواری برقراری ارتباط در ابتدای کار با برنامه می‎شود. عوامل تزئینی و گزینه‎های متعددی در صفجه‎ی بازی قرار دارند که حرکت در محیط بازی را سخت کرده‎اند. آموزش ابتدایی قطعاً به سهل شدن جریان بازی کمک می‎کند ولی برای کودکان کم سن همراهی والدین برای توضیحات تکمیلی نیاز خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

موجودات عجیب‎وغریب این برنامه که شبیه انواع حیوانات طراحی‎شده‎اند، برای نجات از دست موجودات شرور نیاز به کمک دارند. کودک باید با ترکیب درست رنگ‎ها، نیروی موجودات شرور را کم و کمتر کند تا در دود محو و نابود شوند. در هر مرحله‎ از بازی تعدادی گوی رنگی در بالای صفحه ظاهر می‎شوند و کودک باید با توجه به ترتیب گوی‎های داده شده ترکیب حداقل سه تایی از رنگ‎های مشابه ایجاد کند. قرار گرفتن حداقل سه رنگ مشابه باعث انفجار گوی‎های هم‎رنگ می‎شود و نیروی موجود شرور کاهش می‎یابد. نابودی شخصیت‎ها و انفجار داخل بازی همگی حالت فانتزی دارند و هیچ تصویر خشنی ایجاد نمی‎کنند. داستان‎های پس‎زمینه‎ی بازی حول نجات سیاره‎ها و ساخت خانه برای موجودات دوست‎داشتنی قرار دارد و تنها برای افزایش جنبه‎ی سرگرم‎کننده‎ی بازی است. اگرچه انجام مراحل نیاز به تفکر و یافتن بهترین جایگاه برای رنگ‎ها دارد، ولی روند افزایش چالش‎ها بسیار کند است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.6.1 iOS در تاریخ 98/10/25 نوشته‎شده است.

کیفیت

شخصیت‎های فانتزی این برنامه همانند خوک، گربه، گوسفند و حیوانات کوچک دیگر طراحی‎شده‎اند. دشمنان ظاهری فانتزی دارند و خشونتی در ظاهرشان وجود ندارد. تنوع رنگی بسیار بالایی در برنامه وجود دارد که از جمله عوامل گیج‎کننده‎ی ظاهری به حساب می‎آید. موسیقی متن شاد بوده که با محیط رنگارنگ بازی هماهنگ است. کیفیت گرافیکی برنامه بالا است و به صورت دو بعدی طراحی‎شده است.

مصرف گرایی

خرید درون برنامه برای گرفتن کریستال و امتیاز‎های ویژه وجود دارد.

حریم خصوصی

برای پرسیدن سوال از ناشر بازی، باید آدرس ایمیل داده شود. قابلیت جست‎وجو و یافتن دوستان راهی برای استفاده از برنامه به شکل گروهی و اشتراک‎گذاری تصاویر تزئین شده است. لینک برقراری ارتباط با اینستاگرام، فیس‎بوک و سایت اصلی برنامه در بخش تنظیمات قرار دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 92
حداقل نیازمندی اندروید 4.0.3 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.6.1
حداقل نیازمندی iOS 8.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر JoyTap Games
سال انتشار 2019