Stealth Master – Assassin Ninja Game

بررس متن: حامد داوری

12+

مخفی شدن و تیراندازی کردن به خلافکاران در بهترین زمان‌ ممکن

ناشر: SayGames سال انتشار: 2020

Stealth Master – Assassin Ninja Game

12+

مخفی شدن و تیراندازی کردن به خلافکاران در بهترین زمان‌ ممکن

ناشر: SayGames

سال انتشار: 2020

بررس متن: حامد داوری

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
بازی تا حدی شبیه به بازی قایم باشک در دنیای واقعی است و جریان آن می‌تواند برای بازیکنان معنادار باشد.
محتوای آموزشی
تلاش برای مخفی ماندن از دید دشمنان و دوربین‌های امنیتی و همچنین حرکت در مواقعی که آن‌ها حواسشان نیست و رفتن به جهتی که در دیدشان نیست از جمله مواردی است که بازیکن باید درباره‌ی آن‌ها تصمیم‌گیری کند و از مهارت تفکر استراتژیکش استفاده کند.
محتوای بومی و فرهنگی
بازیکن با از بین بردن خلافکاران یک شهر وارد شهر دیگری می‌شود. بعضی از این شهر‌ها نمادها و سازه‌هایی شبیه کشور‌های آسیای شرقی دارند. حتی ظرف‌هایی که روی میز‌های داخل ساختمان‌ها هستند مشابه ظرف‌هایی است که در دوران گذشته و در این کشورها مورد استفاده بوده است.
ترس و خشونت
استفاده‌ی شخصیت اصلی و خلافکاران از سلاح‌های سرد و گرم مثل شمشیر، کلت و کلاش، خون‌ریزی کردن هر یک از طرفین در هنگام اصابت گلوله و منفجر شدن بشکه‌های پر از مواد منفجره از جمله مواردی است که باعث شده است تا بر ترس و خشونت بازی افزوده شود. به خصوص که تمام این صحنه‌ها اغراق‌آمیز هستند و میزان خرابی‌ها زیادتر از حد واقعی به نظر می‌رسند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
منوی بازی بسیار ساده و تنها شامل گزینه‌های اصلی است. بخش‌های مختلف اجرایی بازی نیز در همان ابتدا به بازیکن آموزش داده می‌شوند بخش‌های دیگری هم که به مرور به بازی اضافه می‌شوند نحوه‌ی اجرایی قابل فهم و ساده‌ای دارند و بازیکن برای انجام آن‌ها دچار مشکل نمی‌شود. کسب امتیاز بیشتر به تمرین و صرف زمان بیشتر در بازی نیاز دارد به طور مثال بازیکن با تمرین متوجه می‌شود که اگر شخصیت بازی شمشیر دارد باید به دشمنان نزدیک‌تر شود منتهی با داشتن اسلحه‌‌ی گرم با فاصله‌ای کمی دورتر هم می‌تواند به دشمن ضربه بزند.
آنچه والدین باید بدانند

بازیکن در نقش یک قهرمان مسلح باید از طبقات ساختمان‌هایی که خلافکاران در آن حضور دارند عبور کند تا بتواند سر دسته‌ی دشمنان را نابود کرده و انسان‌های بی‌گناه را نجات دهد. شخصیت اصلی پلیس نیست و از قوانین نیز پیروی نمی‌کند بلکه شخصیتی است که خلافکاران بزرگ را بدون هیچ قانون و محدودیتی از بین می‌برد. بازیکن با نگه داشتن انگشت روی صفحه باعث حرکت شخصیت به جهت دلخواه می‌شود او باید برای حرکتش استراتژی داشته باشد و گاهی به طور نامحسوس و آهسته حرکت کند تا از دید سربازان و دوربین‌ها مخفی بماند و سپس در لحظه‌ای مناسب به تک تک دشمنان حمله کرده و آن ها را با شمشیر یا تفنگ از بین ببرد. میزان تخریب‌پذیری محیط بسیار زیاد بوده و به حدی اغراق‌آمیز است که در صورت انفجار کوچک در کنار دیوارها و پنجره‌ها آن بخش به طور کامل فرو ریخته و حتی سایر وسایل داخل ساختمان‌ها مثل گلدان، مبل‌ها و ... هم از بین می‌روند. شلیک به دشمنان نیز اغراق‌آمیز است و در صورت شلیک کردن امکان پرت شدن دشمن حتی از شیشه‌های طبقات بالایی به پایین ساختمان وجود دارد. در هنگام اصابت گلوله به هر شخص خون‌ریزی اتفاق می‌افتد تا جریان مبارزه‌ای بازی طبیعی به نظر برسد اما از طرفی میزان خشونت آن را هم زیاد کرده است. بازیکن برای از بین بردن هر یک از رئیس‌های خلافکاران یا نجات انسان‌های بی‌گناه باید مجموعه‌ای از مراحل را رد کند همچنین او در صورت کشتن هر نفر و عبور از یک مجموعه مرحله پاداش‌هایی تحت عنوان اسکناس و پلاک‌ دریافت می‌کند که به ترتیب برای خرید تجهیزات و ارتقای شخصیت قابل استفاده هستند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 1.8.3 در تاریخ 1400/04/06 نوشته شده است.

کیفیت

بازی به صورت سوم شخص و سه بعدی طراحی شده است. صورت شخصیت بازی فقط چشم و ابرو است و حتی انگشتان دست برای نگه داشتن اسلحه ندارد البته این موضوع نکته‌ی مثبتی نیست و بیشتر به منحصر به فرد بودن طراحی شخصیت اصلی کمک کرده است. تخریب‌پذیری محیط بسیار زیاد است و با این‌که در بعضی مواقع جذاب است منتهی اغراق کردن در بعضی انفجار‌های کوچک و از بین رفتن وسایلی مثل مبل و کمد، حتی با برخوردهای آهسته، کمی عجیب به نظر می‌رسد. صحنه‌های تیراندازی هم اغراق‌آمیز است و در هنگام اصابت یک گلوله باعث می‌شود شخصیت‌ها پرتاب شوند اما باز هم نسبت به سایر بخش‌ها طبیعی‌تر است. موسیقی متن متناسب با سبک بازی است و حس مخفیانه و جاسوسی را منتقل می‌کند اما ممکن است کمی خسته‌کننده و تکراری شود که می‌توان آن را در بخش منو قطع کرد. صداگذاری بازی نیز بسیار هماهنگ و متناسب با شرایط بازی است به طور مثال صدای جدا کردن شمشیر از پوشش و اصابت آن با دشمنان و صدای شلیک گلوله شنیده می‌شود. در بعضی مواقع دشمنان با دیدن صحنه‌ی افراد مرده در بازی هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند که برای این بازی با سبک مخفیانه نکته‌ی منفی حساب می‌شود. با بیشتر شدن سطح بازیکن به مرور هشت شخصیت‌ متنوع در اختیارش قرار می‌گیرند که هشت به نسبت بازی‌های مشابه عدد کمی است.

مصرف گرایی

بازی برای اجرا نیاز به اینترنت ندارد منتهی برای دریافت اسکناس‌ها و تجهیزات بیشتر لازم است تا به اینترنت متصل باشد و بازیکن فیلم‌های تبلیغاتی تماشا کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 106
حداقل نیازمندی اندروید 5.0
حداقل نیازمندی iOS 10.0
واحد پول رایگان
ناشر SayGames
سال انتشار 2020