Stop, Breathe & Think Kids

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مأموریت‌های آرامشی و تمرکزی برای کودکان با در نظر گرفتن روحیه‎ی آنها

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از شخصیت‎های حیوانی و قرار دادن دستورالعمل‎ها در قالب داستان به کودکان کمک می‎کند تا به‌راحتی با محتوای برنامه ارتباط برقرار کنند و حرکات را بیشتر از زاویه‎ی بازی و سرگرمی ببینند.
  انجام فعالیت‎های ارائه‌شده در ویدیوها بسیار ساده‎اند و به ابزار به خصوصی نیاز ندارند. نحوه‎ی انتخاب مأموریت یا حالات روحی نیز در کودکان کم سن نیاز به حضور والدین و همراهی آنها دارد، اما برای کودکان سن بالاتر نیازی به این نظارت نیست و با انتخاب روحیاتشان به مأموریت‌ها مرتبط دسترسی پیدا می‎کنند.
  این برنامه دارای ویدیوهای کوتاهی در مورد تمرکز کردن، آرامش، تنفس عمیق، روش‎های خواب آرام و موارد مشابه است. آموزش‎ها نه‌تنها به‌صورت شنیداری به زبان انگلیسی بیان می‎شوند، بلکه به‌صورت ویدیوی کارتونی با استفاده از شخصیت‎های حیوانی نشان داده می‎شوند تا کودکان حس بهتری برای انجام فعالیت‎های ارائه‌شده داشته باشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه برگرفته‌شده از یک کتاب با عنوان Mindful Game است که نویسنده‎ی آن برای پر کردن نبود آرامش کافی در زندگی روزمره، تلاش داشته تا با این برنامه بر روی افزایش آرامش و تمرکز در کودکان تأثیر گذارد. این برنامه اگرچه به‌طور خاص برای کودکان ساخته‌شده است، اما حتی بزرگسالان نیز می‎توانند از تکنیک‎های ارائه‌شده بهره ببرند. ویدیوهای این مجموعه با شخصیت‎های حیوانی تلاش می‎کند تا مأموریت‌های عملیاتی متناسب با حالات روحی کودکان در لحظه ارائه دهد و آرامشی را به روند روزمره زندگی آنها وارد کند. دو راه برای دسترسی به ویدیوها وجود دارد؛ در روش اول، سه حالت روحی یا جسمی کودک در همان لحظه‎ با استفاده از شکلک‎های موجود بیان می‎شود و درازای هر حالت یک ویدیو پیشنهاد می‎شود. روش دوم مربوط به انتخاب ویدیوها به‌صورت آزاد است. در کنار این موضوع که این بازی به‌عنوان یک برنامه کمک‌کننده برای افزایش تمرکز دیده می‎شود، از عوامل مهم این ویدیوها درگیر شدنشان با زندگی روزانه و عادی کودکان است تا درنتیجه آن، خواب راحت و کم شدن تنش‎ها روحی، امری دائمی در زندگی‌شان باشند. توصیه می‎شود پیش از امتحان این بازی ویدیوی آموزشی و شرح برنامه را در قسمت تنظیمات مشاهده کنید، همچنین به علت زبان این برنامه (انگلیسی) احتمال نیاز به همیاری والدین برای کودکان وجود دارد. تأثیر ویدیوها در بلندمدت، به‌صورت ظاهری قابل‌مشاهده است، بخصوص برای کودکانی که مشکل در خواب دارند تأثیر ویژه‎ای می‎گذارد. در برخی از ویدیوها، از ابزاری همچون عروسک محبوب کودکان استفاده می‎شود، ولی به‌طور کل نیازی به‌وسیله به خصوصی برای تمرین وجود ندارد. اهمیت این برنامه در آموزش به کودکان در مورد مراقبت از خود ورای جسم است که می‎تواند در روند رشدی کودک مؤثر باشد. امتحان برنامه رایگان است، اما برای دسترسی به تمام ویدیوها بسته‎های متعددی جهت پرداخت حق عضویت وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.3 iOS بعد از مشاهده تمام ویدیوهای رایگان در تاریخ 96/11/17 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این برنامه به جهت تصویرگری ویدیوها و روایت آرام و با احساس آن از برتری بالایی نسبت به برنامه‎های مشابه برخوردار است. در این برنامه در جهت دور کردن هر نوع استرس و تنشی تلاش شده تا برای کودکان محیط و جریانی از فعالیت‎‎های آرامش‎بخش به دست آید. ا موسیقی متن ویدیوها بسیار آرام و بدون ضرب‌آهنگ شدید است که به ساخت فضای مدنظر ویدیوها کمک می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده از تمام ویدیوها بسته‌های متنوعی ازجمله عضویت سالانه 58.99 دلاری یا ماهانه 9.99 دلاری یا بسته‎های حاوی ویدیو برای کودک و بزرگسال به‌صورت جدا با قیمت سالانه 70.99 دلار یا ماهانه 11.99 دلار وجود دارد.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند در مواقع مختلف و حساس، تنفس عمیق را با کودکان خود تمرین کنند و با اجرای آن کودکان را به نشستن در کنار هم برای انجام مراحل تنفس عمیق و کسب آرامش تشویق کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  ثبت نام کودکان توسط والدین صورت می‎گیرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Stop, Breathe & Think, PBC
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان