Stop Motion Studio

thumbnail
۱۱ سال به بالا
۸ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
کنار هم چیدن عکس‌های ساکن برای ساخت یک فیلم متحرک
سال: 2015
  بررس متن: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این برنامه به کودکان و نوجوانان این امکان را می‌دهد تا بتوانند داستان‌های تخیلی که در ذهن دارند را به واقعیت تبدیل کنند. همچنین ساختار این برنامه فرصتی برای کودکان جهت برقراری ارتباط با اسباب‎بازی‎هایشان است تا به اجسام زندگی و هویت ببخشند و در چهارچوب تفکرات داستانی خود قرار دهند.
  به علت تعداد کم منوها، در دسترس بودن تمام ویژگی‌های تغییردهنده‌ی فیلم و همچنین صداگذاری آسان، زمان زیادی جهت تسلط بر برنامه صرف نمی‎شود. کودکان کم سن ممکن است برای درک سازوکار استفاده اولیه برنامه به همراهی والدین خود نیاز داشته باشند.
  با استفاده از این برنامه به‌صورت غیرمستقیم مهارت عکس‌برداری تقویت می‌شود. همچنین قدرت تفکر خلاق نیز در راستای استفاده از این برنامه تقویت می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  کودکان و نوجوانان در این برنامه با گرفتن عکس‌های متعدد می‎توانند فیلم‌سازی کرده و انیمیشن‎های کوتاه ایجاد کنند. تکنیک استفاده‌شده در این برنامه همانند عنوان آن Stop Motion نام دارد که برای ساخت انیمیشن‌های معروفی همچون بره‌ی ناقلا و والاس و گرومیت استفاده می‎شود. کودکان و نوجوانان در ابتدا فیلم‌نامه‌ای را در ذهن در نظر می‎گیرند و بر طبق آن صحنه‌های موردنظر را توسط اشیای در اختیار همچون اسباب‌بازی‌ها و سایر وسایل داخل خانه می‎سازند و عکس می‎گیرند. با تکان دادن عکس‎ها به‌اندازه کوچک در بین هر عکس و متصل کردنشان در داخل برنامه امکان ساخت و ویرایش فیلم ممکن می‎شود. برای ویرایش کردن بازیکنان می‎توانند به عکس‎ها متن و یا جلوه‌های صوتی بیفزایند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 97/01/17 نوشته‌شده و برمبنای نسخه‎ی iOS 9.3 است.

  کیفیت

  این برنامه قابلیت استخراج فیلم با کیفیت 1080 و انیمیشن با فرمت GIF و ویدیوهایی با کیفیت‌هایی مخصوص Instagram و Facebook را دارد.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۹.۳
  سال انتشار ۲۰۱۵