StoryCorps

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مصاحبه‌ با روندی ساده برای شنیدن تجربیات افراد خانواده

سال: 2010
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کاربر می‌توانند داستان‌های زندگی والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را بشنود و با آن‌ها همدلی کند که خود می‌تواند باعث شود تا رابطه‌ی احساسی عمیق‌تری بین او و اعضای خانواده‌اش ایجاد شود. بسیاری از داستان‌ها هم می‌تواند حس هم‌ذات‌پندارنه‌ای را در کاربران ایجاد کند تا به واسطه‌ی شنیدن احساسات دیگران بتوانند احساسات درونی خود مانند ترس‌هایشان را درک کنند.
  در بعضی مصاحبه‌ها به چگونه عاشق شدن افراد و ازدواج آن‌ها اشاره شده است.
  لحن بیشتر مصاحبه‌های ضبط‌شده عامیانه است و ممکن است کلمات سؤال برانگیز هم در آن‌ها وجود داشته باشد.
  استفاده از برنامه بسیار ساده است و کاربر تنها باید به وسیله‌ی میکروفون دستگاه هوشمند خود، صحبت‌ها را ضبط کند. توضیح‌های ابتدایی هم وجود دارند تا چگونه برنامه‌ریزی کردن برای مصاحبه و عوامل فنی مانند حذف صداهای اضافی را هم به کاربر یاد دهند. اما برنامه گاهی خطای نرم‌افزاری دارد و دسترسی به آرشیو قبلی مصاحبه‌ها با خطا مواجه است. مصاحبه‌ها به زبان‌های متفاوتی وجود دارند که بیشتر آن‌ها انگلیسی است و برای درکشان نیاز است تا کاربر دانش کافی این زبان را داشته باشد.
  با این‌که این برنامه یک مصاحبه‌ی ساده به نظر می‌رسد اما می‌تواند مهارت‌های متفاوتی را در کاربران تقویت کند. آن‌ها باید تلاش کنند تا جریان مصاحبه را طوری برنامه‌ریزی که به بهترین شکل پیش برود و با طرح سؤالات مناسب مصاحبه‌شونده را تشویق به صحبت درباره‌ی خود کنند. این روند علاوه بر ایجاد حس همدلی می‌تواند مهارت‌های مانند مهارت‌های ارتباطی شنیداری و کلامی را در کاربران تقویت کند. همچنین آن‌ها می‌توانند از تجربه‌های دیگران درس بگیرند و مسیر تلاش‌ها و ناامید نشدن در راه رسیدن به رؤیاهای آن‌ها را روشنگر راه زندگی خود کنند.
  شنیدن داستان‌های دیگران که از سراسر دنیا هستند می‌توانند راهی باشند تا کاربران با فرهنگ، زبان و آداب و رسوم مناطق متفاوت آشنا شوند.
  ممکن است در بعضی مصاحبه‌ها محتوای خشن و ترسناک وجود داشته باشد؛ مانند سربازی که برای نجات جانش می‌جنگد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه برای مصاحبه با افراد متفاوت، به خصوص افراد مهم زندگی هر شخص، طراحی شده است. کاربران می‌توانند با والدین، پدربزرگ و مادربزرگ خود مصاحبه کنند و با ثبت و ذخیره‌ی صحبت‌هایشان، تجربه‌ها و به نوعی فرهنگ یک نسل خاص را نگه‌داری و به نسل‌های بعدی منتقل کنند. برای شروع لازم است تا کاربر حداقل سیزده سال سن داشته باشد و با قرار دادن آدرس ایمیل خود حساب کاربری بسازد علاوه بر آن باید با حریم خصوصی برنامه موافقت کرد که یکی از آن‌ها اجازه‌ی دسترسی آن به میکروفون دستگاه هوشمند است. راهنمایی‌های هم وجود دارد تا کاربر را برای ضبط یک مصاحبه‌ی با کیفیت راهنمایی ‌کند مانند چگونگی حذف صداهای اضافی در محل مصاحبه، برنامه‌ریزی برای چگونه پیش بردن مصاحبه و طراحی سؤالات‌. کاربر می‌تواند مصاحبه‌های ضبط شده را برای خود نگه دارد یا اجازه دهد تا در بخش کتابخانه‌ی کنگره‌ی آمریکا ذخیره شود و دیگر کاربران از سراسر دنیا هم از آن استفاده کنند. مصاحبه‌های قرار گرفته در این بخش موضوع‌های متفاوتی دارند که می‌توانند خشن یا عاشقانه باشند، مانند سربازی که خاطره‌ی نجات خود را بیان می‌کند یا شخصی که از عشق و ازدواجش می‌گوید. لحن بیشتر مصاحبه‌ها عامیانه است و ممکن است کلماتی داشته باشند که برای بعضی شنوندگان سؤال ایجاد کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 4.1.0iOS در تاریخ 1400/08/15 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  ایده‌ی کلی برنامه خلاقانه است و می‌تواند کاربران را تشویق کند تا برای مصاحبه‌شان سؤالات عمیقی مطرح کنند گر چه که برنامه هم سؤال‌های پیش فرضی دارد تا کاربران کم‌تجربه را راهنمایی کند. فضای برنامه طراحی جلب توجه کننده‌ای ندارد اما با توجه به محتوای مصاحبه‌ای آن و تکیه‌ی بازی بر صدا این موضوع مسئله‌ی مهمی به نظر نمی‌رسد. از طرف دیگر کیفیت ضبط صداها خوب است و توضیح‌هایی هم برای بیشتر کردن کیفیت آن وجود دارد. آرشیوی هم از تمام مصاحبه‌هایی که به خواست کاربر با عموم به اشتراک گذاشته شده است وجود دارد که همانند شنیدن پادکست درباره‌ی داستان‌های زندگی مردمان متفاوت دنیا است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از برنامه باید به اینترنت متصل بود، با قرار دادن آدرس ایمیل حساب کاربری ساخت و با قوانین حریم خصوصی بازی موافقت کرد. برای قرار دادن مصاحبه‌ در آرشیو کتابخانه، حداقل باید هجده سال سن داشت.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS iOS ۴.۱.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر StoryCorps, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۰
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  ارز رایگان