Stranger Things

بررس متن: حامد داوری

10+

نقش بازی کردن در شخصیت‌های مختلف با هدف حل معماها و نجات دوستان

ناشر: BonusXP, Inc سال انتشار: 2017

Stranger Things

10+

نقش بازی کردن در شخصیت‌های مختلف با هدف حل معماها و نجات دوستان

ناشر: BonusXP, Inc

سال انتشار: 2017

بررس متن: حامد داوری

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
برای عبور از مراحل مختلف و انجام مأموریت‌ها، باید راه‌حلی برای مسائل و معماها پیدا کرد که تفکر حل مسئله را به چالش می‎کشد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
برای به انجام رساندن مأموریت‌ها، شخصیت بازی باید بعضی افراد را از سر راه خود بردارد. نمایش مبارزه بین شخصیت‎ها اگرچه کارتونی و با گرافیک پیکسلی است، اما به‌عنوان بخشی از هیجان بازی محسوب می‎شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
منوی بازی خالی از هرگونه گزینه‌ی اضافی بوده و استفاده از آن آسان است. نحوه‌ی کنترل شخصیت بازی به سبک اشاره و کلیک است و نیاز به مهارت به خصوصی ندارد و حتی کودکانی که در آستانه نوجوانی قرار دارند هم می‎توانند به‌راحتی از بازی استفاده کنند.
آنچه والدین باید بدانند

یک بازی کلاسیک با طراحی پیکسلی که از شخصیت‎های سریال Stranger Things استفاده کرده است تا جذابیت بازی را برای مخاطبین افزایش دهد. بازی شامل دو بخش نرمال و کلاسیک (برای افراد با تجربه) است. مأموریت‌هایی به بازیکن سپرده می‎شود که با حرکت در بخش‌های مختلف، باید تک‌تک آنها را به سرانجام برساند. این بازی شخصیت‌های مختلفی دارد که همه‌ی آنها از ابتدا در دسترس نیستند و با گذراندن بعضی مراحل شخصیت‌ها به‌مرور در اختیار قرار می‌گیرند. عبور از مراحل نیازمند استفاده از تفکر حل مسئله است تا بتوان با استفاده‎ی درست از شخصیت‌ها و توانایی‌های منحصربه‌فردشان مأموریت‌ها را با موفقیت به پایان رساند. با گشتن میان بوته‌های گیاهان و کشتن بعضی حیوانات آزار دهند، جوایزی به دست می‎آیند و نقشه بازی به‌عنوان راهنما، مسیرهای حرکتی را مشخص می‎کند. بازی سبک ماجراجویی دارد و تمرکز اصلی بازی بر روی حل مأموریت‌ها قرار دارد و خشونت نمایش داده‌شده برخلاف مجموعه سریالی این مجموعه، از شدت کمتری برخوردار است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/03/20 نوشته‌شده و برمبنای نسخه 1.0.280 iOS است.

کیفیت

گرافیک بازی به‌صورت پیکسلی است. رنگ‌های زرد و نارنجی بکار رفته در پس‌زمینه‌ی بازی، در نگاه اول بازیکن را به یاد فصل پاییز می‌اندازد. رنگ‎ها اگرچه متنوع ولی اغلب کدر و تاریک‌اند تا فضایی مرموز و رعب‌آور را بسازند. موسیقی بازی هماهنگ با سبک ماجراجویانه و شباهت زیادی به بازی‌های قدیمی آتاری دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 65
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.0.280
واحد پول رایگان
ناشر BonusXP, Inc
سال انتشار 2017
اقتباس برگرفته شده از سریال Stranger Things