Strawberry Shortcake Bake Shop

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش پخت شیرینی‎های متنوع و تزئین کردنشان برای هدیه دادن به دوستان

سال: 2013
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت اصلی و فضای برنامه به کودکان کمک می‎کند تا آشپزی را نوعی بازی قلمداد کنند و فعالیت‎های داخل برنامه را در دنیای واقعی تکرار کنند.
  توت‎فرنگی با توضیح هر بخش اطلاعات لازم جهت تهیه کیک و شیرینی‎ها را به کودکان ارائه می‎کند، اما به علت نبود زبان فارسی، همراهی والدین برای فهم توضیحات نیاز است. حرکت گزینه‎های با شکل نمایش داده می‎شود تا کودکان راحت‎تر با بازی ارتباط برقرار کنند.
  دستور‎های پخش شیرینی‎های متنوع در قابل بازی به کودکان آموزش داده می‎شود و با تمرین دستورات مهارتشان افزایش می‎یابد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  توت‏‎فرنگی (دختری با کلاه توت‎‏فرنگی در مجموعه انیمیشن‎های توت‎فرنگی کوچولو) در فروشگاه خود به پختن شیرینی و انواع کیک مشغول است و با کمک کودکان دستوران پخت انواع کیک و شیرینی را امتحان می‎کند و دستورات هر کیک پخته شده درانتهای بازی قابل ذخیره‎سازی بوده تا در دنیای واقعی امکان پختن آنها فراهم شود. کودکان با خلاقیت خود کیک و شیرینی‎ها را تزئین می‎کنند، شمع قرار می‎دهند و از انواع میوه استفاده می‎کنند. محتوای بازی به زبان انگلیسی و چند زبان غیر فارسی دیگر ارائه می‎شود و به همین جهت برای درک توضیحات تکمیلی توت‎فرنگی، همیاری والدین با کودکان نیاز است. به جز بخش اول بازی تمام ابزار، مواد و دستورات تنها با خرید درون برنامه در اختیار قرار می‎گیرد و در صورت عدم خرید سایر بخش‎ها جریان بازی به مرور کسل کننده و یکنواخت می‎شود .برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشترک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.6 iOS در تاریخ 97/04/12 نوشته شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های خرید درون برنامه بازی بسیار زیاد و متنوع است و تنها یک نوع از هر ابزار یا مواد به صورت رایگان در اختیار قرار دارد. بسته‎های خرید از 1.99 دلار تا 9.99 دلار وجود دارد. این بازی باعث جذب کودکان به محصولات و انیمیشن‎های توت‎فرنگی کوچولو می‎شود.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند از دستورهای داخل بازی برای تهیه کیک و شیرینی استفاده کنند و تجربه‎ی واقعی شیرینی‎پزی را برای فرزند خود به وجود آورند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در طول بازی دسترسی برای بخش عکس‎ها و میکروفون درخواست می‎شود که به جریان بازی کمک می‎کند، اما اهمیت بالایی ندارند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Budge Studios
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان