Sunrise Village: Family Farm

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تجربه مزرعه‌داری و اکتشاف محیط‌های جدید یک دهکده

سال: 2021
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  محیط فانتزی ترسیم‌شده از یک دهکده فضا را برای پرورش تخیل بازیکن فراهم می‌کند. بازیکن باید با جستجوگری، محیط‌های مختلف را کشف کند و داستان پشت پرده‌ی آن‌ها را بخواند.
  درصورتی که بازیکن به زبان‌های پیش‌فرض بازی مسلط باشد، انجام بازی بسیار ساده بوده و تنها با پیروی از راهنمایی‌های عملی و نوشتاری، به راحتی می‌توان به روند آن مسلط شد.
  بازی در سبک مدیریت منابع و مزرعه‌داری اجرا می‌شود. بازیکن اقدام به تولید و کشت می‌‌کند، روی محصولات جدید سرمایه‌گذاری و آن‌ها را تولید می‌کند و به مدیریت و کنترل منابع مالی خود می‌پردازد.
  داستان‌های تخیلی از جزیره‌ها و دهکده‌های مختلف می‌‌تواند رمز و رازهایی به همراه داشته باشد که شاید برای برخی کودکان حساس ایجاد استرس کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی سرگرم‌کننده داستان پدربزرگ سالخورده‌ای را روایت می‌‌کند که برای اداره‌ی مزرعه‌ی بزرگ خود نیاز به کمک دارد و برای این کار به نوه‌ی خود نامه می‌‌نویسد. بازیکن که نقش نوه‌ی پیرمرد را دارد، شخصیتی کارتونی از دختر یا پسری با ظاهر دلخواه می‌‌سازد و بازی را آغاز می‌‌کند. فضای بازی محیط سرسبز و بزرگی از طبیعت بسیار زیبای یک دهکده است. انبوه درختان و گیاهان رنگارنگ در کنار کلبه‌های کوچک و نقلی که هر یک حکم یک مغازه و کارگاه کوچک را دارند و صدای حیوانات مزرعه و پرندگان و تغییر آب و هوا که گاهی باعث وزش باد و گاهی با بارش باران همراه است محیط دلپذیری را ایجاد کرده است. بازیکن به سبک بازی‌های مزرعه‌داری، سفارشاتی دریافت می‌‌کند و با تحویل آن‌ها امتیاز می‌‌گیرد. او گیاه و میوه می‌کارد، پرورش مرغ انجام می‌دهد، تخم‌مرغ و شیر می‌فروشد و به مرور کار خود را گسترش داده و محصولات بیشتری را تولید می‌کند. نکته‌ی جالب و متفاوت بازی این است که تمام این کارگاه‌ها با کارمندانی اداره می‌شوند که بازیکن کار کردن و استراحت کردن آن‌ها را مانند صحنه‌هایی از یک کارتون مشاهده می‌کند. البته به جز مزرعه‌داری، بازیکن ماجراجویی هم انجام می‌‌دهد. او با افراد جدیدی در مزرعه‌ی خود و سایر دهکده‌ها آشنا می‌شود که هر یک داستان و خواسته‌هایی دارند. بازیکن در این بخش به مرور بخش‌های مه گرفته‌ی مزارع را فعال می‌کند و داستان‌های پنهان‌شده‌ی زیر مه‌ها را کشف می‌کند. انجام هر فعالیت در بازی به مقداری انرژی نیاز دارد که تامین آن زمان‌بر بوده و همین باعث ایجاد وقفه برای پیش روی بازی می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.67.47 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۱۹ نوشته شده است.

  کیفیت

  نقاشی‌های بازی به شکل کارتونی کشیده شده‌اند و کیفیت طراحی بسیار خوبی دارند. تمام شخصیت‌های موجود در بازی به کاری مشغول هستند و علاوه بر محیط کار، بازیکن می‌‌تواند هر فرد را حین انجام کار ببیند. این تصاویر کیفیتی نزدیک به نمایش یک انیمیشن دارند. تصاویر مزرعه محیط‌های طبیعی بکر و بسیار زیبایی را به تصویر کشیده و صدای پرندگان دام‌ها، بارش باران و وزش باد نیز شنیده می‌شود. بخش داستانی بازی داستان‌های کوتاه فانتزی و سرگرم‌کننده‌ای را روایت می‌‌کند و تنها محدود به مزرعه‌داری و تحویل سفارشات نمی‌‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در بین بازی تبلیغات ویدیویی نمایش داده می‌‌شود. ضمن اینکه فعالیت‌های مختلف نیازمند سکه و انرژی هستند و بازیکن می‌‌تواند برای کسب سکه‌ی بیشتر و انرژی مضاعف، تبلیغ ببیند یا خرید درون‌برنامه‌ای انجام دهد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی به شکل آنلاین اجرا می‌‌شود و بازیکن هنگام ورود، باید با تمام قوانین حریم خصوصی آن موافقت کند. فهرست این قوانین در بخشی مجزا قابل‌بررسی است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۶۷.۴۷
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر InnoGames GmbH
  سال انتشار ۲۰۲۱
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان