Super Stretch Yoga

thumbnail
۹ سال به بالا
۴ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نرمش و تمرینات حفظ آرامش با حرکات یوگا برای کودکان خردسال

سال: 2012
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اجرای حرکات توسط کودکان خردسال و کم سن به بازیکنان کم سن کمک می‎کند تا به بهترین شکل ممکن با حرکات و محتوای بازی ارتباط برقرار کنند. شخصیت بازی که به‌عنوان راهنما ظاهر می‎شود و نقاشی‎های کارتونی حیوانات نیز در ایجاد سازی محیطی متناسب با روحیه کودکان، تأثیر مثبتی دارند. شخصیت اصلی در ظاهر قهرمان ایفای نقش می‎کند که کودک می‎تواند به راحتی خود را در نقش او تجسم کند. کودک در جریان حرکات ورزشی با بدن خود ارتباط برقرار می‎کند و شناخت بهتری از اندامش کسب می‎کند.
  حرکات در عین حال که توسط شخصیت اصلی بازی توضیح داده می‎شوند، توسط کودکان کم سن اجرا می‎شوند تا برای کودکان کم سن قابل‌فهم باشد. آموزش گام‎به‎گام بازی به زبان انگلیسی بیشتر برای کودکان انگلیسی‌ زبان کاربرد دارد و برای درک مفاهیم، کودکان فارسی‌زبان به کمک والدین یا فرد بزرگسال نیاز دارند.
  کودکان در مورد حرکات ورزش یوگا می‎آموزند و در کنار تمرین این حرکات در مورد آرامش، تنفس عمیق و ورزش روزانه می‎آموزند. استفاده متداول از برنامه یا تکرار حرکات به افزایش تمرکز و کاهش میزان اضطراب کودکان کمک می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برای آموزش و تمرین حرکات ورزش یوگا به کودکان ساخته‌شده است. هدف اصلی این برنامه تشویق کودکان به ورزش کردن و تمرکز بر روی کاهش و حذف هرگونه تنش یا استرس است. شخصیت‎های این بازی کارتونی و بر اساس نوع حرکت یوگا طراحی‌شده‌اند. انجام دهندگان این تمرین‎ها در ویدیوهای آموزشی سه کودک پیش از دبستان‎اند که با نشان دادن نحوه انجام تمرین‎ها، توجه کودکان را به خود جلب می‎کنند. علاوه بر حرکات ورزشی از کلیدی‎ترین مفاهیم این برنامه استفاده از تنفس برای کسب آرامش است. زبان این بازی انگلیسی است و تمام توضیحات توسط شخصیت اصلی Super Stretch بیان می‎شود که همانند یک قهرمان لباس پوشیده است. در صورتی که کودکان به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشند نیز می‎توانند با کمک والدین خود یا فرد آشنا به زبان انگلیسی فعالیت‎ها را بر اساس ویدیوهای کوتاه انجام دهند. این بازی 12 مرحله رایگان دارد و در هر مرحله یک حرکت جدید آموزش داده می‎شود و تمام مراحل بدون هیچ محدودیتی قابل تکرارند. ازجمله مفاهیم محوری این بازی تأکید بر تغییر نگاه به ورزش و قرار گرفتن آن در زندگی روزانه کودکان است. شخصیت اصلی دائماً تأکید می‎کند که هیچ حرکت درست یا نادرستی وجود ندارد و هر کودک با سبک خود حرکات را اجرا می‌کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.2.1 iOS در تاریخ 96/10/23 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  در کنار استفاده از رنگ سفید در پشت تصاویر، شخصیت‎ها همگی در رنگ‎های متنوع نمایش داده شده ‎اند، تا با ایجاد تضاد بین رنگ‎ها توجه کودک را به خود جلب کنند. شخصیت‎ها و کودکان در برنامه لبخند می‎زنند و با صحبت‎های مثبت، تلاش به جذب کردن افراد ایجاد تاثیر مثبت دارند. موسیقی بازی در عین شاد بودن، آرام است.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند در مورد اهمیت دم و بازدم عمیق با کودکان خود صحبت کنند و در به مرور در زمان‎هایی که کودکان عصبانی‎اند یا اضطراب دارند، این نحوه‎ی تنفس را به آن‎ها یادآوری کنند. والدین همچنین می‎توانند هر روز ورزش‎های ارائه شده در این بازی را با کودکان خود انجام دهند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook، Twitter و سایت این برنامه در بخش توضیحات قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲۳.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر The Adventures of Super Stretch LLC
  سال انتشار ۲۰۱۲
  ارز رایگان