Surface: Alone in the Mist - A Hidden Object Mystery

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن پازل و یافتن اشیا در محیطی معمایی

  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  محیط معمایی بازی و تجربه پیروزی یا شکست در حل معما‎ها به خصوص که پیدا شدن والدین شخصیت نیز در گرو حل معماها است، می‏‎تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
  سازوکار بازی در قالب متن‎هایی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد که با توجه به انگلیسی بودن آن و گسترده بودن دامنه‎ی کلمات استفاده شده به تسلط بالاتر بازیکن به این زبان نیاز است. نکته‎های کمکی به صورت محدود و رایگان یا نامحدود و با پرداخت هزینه بازیکن را در جریان بازی هدایت خواهد کرد.
  حل هر یک از معماهای بازی در گروی حل دیگری قرار دارد که می‎تواند تمرین خوبی جهت تقویت مهارت تفکر حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان محسوب شود. استفاده‎ی صحیح از هریک از اشیا در حل پازل‎ها به خلاقیت و تمرکز بازیکن نیاز دارد.
  داستان رازآلود بازی و نمایش تصاویری مثل دختری با ظاهر ترسناک و شبح‎گونه می‎تواند موجب انتقال حس ترس و هیجان به بازیکنان شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی نسخه‎ای از مجموعه بازی‌های Surface است که ساختار معمایی آن مشابه به سایر نسخه‎ها است و بر حل پازل، یافتن اشیا و استفاده از هریک تمرکز دارد. داستان بازی تم ترسناکی دارد که تمامی بزرگسالان شهر در روز تولد شخصیت بازی که دختری نوجوان است ناپدید شده‎اند و بازیکن با حل معماها که در مراحل متفاوت بازی قرار گرفته‎اند سعی در کشف راز این اتفاق دارد. معماهایی مثل پیدا کردن تکه شیشه‎ای و استفاده از آن در پاره کردن یک نقاشی و یافتن مدارک و سر‎نخ‎های مهم یا قرار دادن اشیا در قفسه با توجه به اندازه‎ی هریک، در بازی وجود دارند. حل پازل‎ها موجب تقویت و بهبود مهارت تفکر حل مسئله و تفکر تحلیلی در کودکان و نوجوانان خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 99/02/2 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  داستان و افکت‎های صوتی بازی از کیفیت بالایی برخوردار هستند. پازل‎های بازی با ساختار‎های متنوعی طراحی شده‎اند. تصویر سازی شخصیت‎ها و محیط بازی مانند نقاشی و با جزئیات بسیار بالا انجام شده ‎است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه‎ی کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی لینکی در فیس‎بوک دارد که می‎تواند بازیکن در آن عضو شود. دسترسی به اینترنت برای در اختیار داشتن برخی از نکات بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS نامشخص
  واحد پول رایگان
  ناشر Big Fish Games, Inc
  ارز رایگان