Survivor!.io

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

از بین بردن موج‌های وسیع زامبی‌ها در محیط‌های کوچک با سلاح‌های متنوع

سال: 2022
  بررس برنامه: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنترل‌های بازی بسیار ساده و راحت است و بازیکن عملاً جز تکان دادن شخصیت اصلی،‌ کار دیگری انجام نمی‌دهد. سلاح‌ها به صورت اتوماتیک تیراندازی می‌کنند و هدف اصلی بازیکن، زنده ماندن تا پایان هر مرحله است. البته بازیکن باید مدام شخصیت خود را ارتقا دهد و اتمام موفقیت‌آمیز هر مرحله ممکن است با شکست در چند تلاش اول همراه باشد.
  تجربه‌ی بازی ممکن است منجر به تقویت مهارت‌هایی چون هماهنگی چشم و دست شود.
  شخصیت اصلی با استفاده از سلاح‌های گرم و سرد مثل چاقو و شاتگان و همچنین تجهیزات و آیتم‌های دیگری مثل توپ فوتبال، بومرنگ، پهبادهای موشک‌انداز و کوکتل مولوتف به دشمنان خود حمله می‌کند. آن‌ها از زامبی‌های متنوع و کوچک و بزرگی تشکیل شده و در بینشان، سگ‌ها، حشرات و حتی گیاه‌هایی که اکنون به زامبی تبدیل شده‌‌اند نیز دیده می‌شود. بازیکن مستقیماً تیراندازی نمی‌کند و باید فقط شخصیت اصلی را حرکت داده و از آسیب دیدن او جلوگیری کند. تمام تیراندازی‌ها به شکل اتوماتیک انجام می‌شوند. برخی از زامبی‌های بزرگ‌تر ممکن است پس از کشته شدن، رد خون قرمز، آبی، سبز یا بنفش از خود به جا بگذارند. خشونت بازی از نوع فانتزی است و گرافیک کارتونی آن باعث کاهش اثرگذاری صحنه‌های مبارزه‌ای و خشن شده است. با این حال، پر شدن ناگهانی صفحه از انواع و اقسام زامبی‌ها و حمله‌ور شدن آن‌ها به بازیکن ممکن است برای گروهی از کاربرهای حساس، آزاردهنده و دلهره‌آور باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Survivor!.io عنوانی در سبک اکشن و تفننی است که بازیکن در آن، کنترل مبارزی در یک شهر زامبی‌زده را بر عهده می‌گیرد. هر مرحله از محیط‌های مختلف این شهر تشکیل شده و هدف بازیکن، زنده ماندن و از بین بردن زامبی‌های مختلف تا پایان زمان مرحله است. زامبی‌ها در ابتدا کم هستند اما با پیشروی در مراحل، تعداد آن‌ها بیشتر شده و موج‌های بزرگ‌تری از حیوانات یا گیاهانی که اکنون به زامبی تبدیل شده‌اند، به بازیکن حمله می‌کنند. تعداد آن‌ها ممکن است به حدی زیاد باشد که کل صفحه‌ی بازی از زامبی‌ها پر شود. بازیکن در این مواقع باید فرار کرده و با استفاده از سلاح‌ها و تجهیزاتی که به صورت اتوماتیک به سمت زامبی‌ها تیراندازی می‌کنند، تلاش کند تا زنده بماند. در واقع بازیکن فقط شخصیت اصلی را حرکت می‌دهد و با جمع‌آوری سنگ‌های ارزشمندی که پس از کشتن هر زامبی به جا می‌ماند،‌ قدرت شخصیت خود را با استفاده از خریداری سلاح‌های جدید یا ارتقای سلاح‌ها و تجهیزات فعلی افزایش می‌دهد. شخصیت اصلی با برخورد به زامبی‌ها، صدمه می‌بیند و پس از تمام شدن جانش، روی زمین می‌افتد. به غیر از خون قرمز، سبز یا بنفش برخی از هیولاهای بزرگ‌تر، خون و خونریزی یا صحنه‌های خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه‌ای در بازی وجود ندارد،‌ خشونت آن از نوع فانتزی است و گرافیک کارتونی و رنگارنگ آن هم مانع اثرگذاری بیش از حد مبارزات و بخش‌های خشن می‌شود. با این حال، حمله‌ور شدن تعداد زیاد زامبی‌ها به سمت بازیکن در مواقعی که راه فرار چندانی وجود ندارد، ممکن است برای گروهی از بازیکن‌های حساس، آزاردهنده باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 1.4.4 در تاریخ ۲۳/۰۴/۱۴۰۱ نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  بازی Survivor!.io از مکانیسم‌های ساده و در عین حال متنوعی در بخش گیم‌پلی خود بهره می‌برد. هر دست از بازی به شکل مشابه و تقریباً ثابتی شروع می‌شود، اما نحوه‌ی پیش رفتن و اتمام آن به انتخاب‌های بازیکن بستگی دارد. وجود گزینه‌های مختلف در بخش سلاح‌ها و تجهیزات، آزادی عمل بسیاری به بازیکن می‌دهد تا استراتژی خود برای مبارزه با زامبی‌ها را انتخاب کند. گرافیک بازی ساده و رنگارنگ است و زامبی‌ها،‌ محیط‌ها و حتی سلاح‌ها نیز از طراحی متنوعی بهره می‌برند. در حین انجام مراحل، یک قطعه‌ی موسیقی تکراری اما مهیج و منطبق با حال‌وهوای مرحله پخش می‌شود. اجرای بازی در گوشی‌های قدیمی‌تر و مخصوصاً‌ زمانی که صفحه پر از زامبی‌های مختلف شده ممکن است منجر به داغ شدن باطری دستگاه شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می‌تواند با پرداخت پول واقعی و انجام خریدهای درون‌برنامه‌ای به ارزش حداقل ۳ دلار، آیتم‌های مختلفی را کسب کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر HABBY
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android، iPhone، iPad، iPod Touch
  طبقه بندی اکشن
  مهارت عکس‌العمل سریع، هماهنگی چشم‌ها و دست
  ارز رایگان