Tandem Language Exchange

thumbnail
۱۵ سال به بالا
۱۲ تا ۱۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
پیام‎رسانی آموزشی برای ارتباط افراد و یادگیری زبان‌های متفاوت
سال: 2016
  بررس متن: گلاره اسلامی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از فضای چت برنامه راحت و ساده است. برای یافتن همراه، باید پروفایل افراد دیگر بررسی شود و ممکن است نیاز به مداخله‌ی والدین داشته باشد. روش کار با این برنامه همانند سازوکار استفاده از سایر پیام‎رسان‎ها است. زبان پیش‌فرض برنامه انگلیسی است.
  هدف برنامه آموزش و صحبت زبانی غیر از زبان مادری، به انتخاب بازیکنان است. با این حال به علت نبود ساختار و برنامه درسی مشخص، قابلیت استفاده از اطلاعات کسب‌شده در این برنامه در امتحانات رسمی کاهش می‎یابد. بر اساس سلیقه‎ی دو طرف نوع و مدل آموزش متفاوت است و بیشتر برای افزایش اعتمادبه‌نفس در مکالمه و تعامل با فردی آشنا به زبانی خاص مفید خواهد بود.
  فرصت یادگیری زبانی جدیدی با کمک فردی از همان فرهنگ و کشور کمک می‌کند تا هم دانش زبانی و هم دانش عمومی در مورد فرهنگ، آداب‏‎ورسوم و روش‎های زندگی افراد در آن کشور آشنا شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  تبادل زبانی (Language Exchange) متدی برای آموزش زبان است که طی آن دو نفر که زبان‌ها مختلفی را صحبت می‌کنند، به یکدیگر در یادگیری زبان مادری خود کمک می‌کنند. این متد از این لحاظ با دیگر متدها متفاوت است که در آن موارد آموزشی از پیش تعیین‌شده‌ای وجود ندارد و دو طرف به اقتضای علایق و شرایط به یکدیگر برای یادگیری زبان کمک می‌کنند. در این برنامه نوجوانان می‌توانند زبان موردنظر خود را، با فردی واقعی از همان زبان، تمرین نمایند. در ابتدا برنامه سؤالاتی در مورد علایق، زبان مادری و زمان هدف می‎پرسد تا اطلاعات اولیه‎ای به دست آورد. حساب ساخته‌شده، توسط تیمی بررسی می‌شود و باید از طرف آنها تائید شود. بعد از ساخته‌شدن حساب کاربری می‌توان با افرادی از زبان موردنظر آشنا شد و با آنها مکالمه‎های نوشتاری داشت تا مهارت‌های زبانی تقویت شوند. فضای مکالمه مانند فضای ارسال پیام کوتاه است و قابلیت ارسال نوشته، عکس و ویدیو را دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر اساس نسخه‌ی ۱.۹.۲ Android در تاریخ 97/09/04 نوشته‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  بسته‎های عضویت به شکل ماهانه و سالانه ارائه می‎شوند که تنها با استفاده از آن‎ها و خرید درون برنامه امکان استفاده کامل از برنامه فراهم می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  برای استفاده از برنامه نیاز به ورود (Login) و ساخت حساب کاربری وجود دارد که با استفاده از اطلاعات اولیه همچون نام، نام خانوادگی، عکس و ... صورت می‎گیرد. دسترسی به دوربین برای ارسال عکس نیاز است. همچنین اطلاعات اولیه کاربران، زبان مادری و زبان هدف برای عموم به نمایش گذاشته می‎شود.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۹.۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۶