Tangram Master

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یافتن ترکیبی از اشکال هندسی برای پر کردن جای خالی شکل‎های متنوع
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شباهت بازی و ساختار آن به اسباب‎بازی‎های کودکان، باعث کاهش دشواری فهم روش انجام آن می‎شود، اما یافتن راه‎حل هر پازل ساده نیست و نیاز به زمان و تمرین دارد. انجام بازی به‌مرور به بازیکن کمک می‎کند تا سریع‎تر از گذشته راه‎حل‎های جدید را پیدا کند. البته این به معنی حل سریع‎تر پازل نخواهد بود و ممکن است بعد از عبور از پازل‎های متعدد همچنان پازلی به‌ظاهر غیرقابل‌حل در مسیر قرار گیرد.
  جهت یافتن راه‎حل پازل‎ها نه‌تنها باید از تفکر حل مسئله استفاده کرد بلکه نیاز به خلاقیت و امتحان روش‎های جدید وجود دارد. تفاوت ظاهر هر مرحله چالشی جدیدی را می‎سازد که نگاهی نو و متفاوت را می‎طلبد. کودکان و نوجوانان با امتحان کردن راه‎های جدید، روش تفکر خارج از اصول ساختارمند را می‎آموزند. بخش هنری زمینه‎ساز یادگیری الفبای انگلیسی و ظاهر حیوانات است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این بازی الگویی از سرگرمی کودکانه‎ی جایابی اشیا در شکل مشخص است. در این بازی با انتخاب درجه دشواری مناسب با سن بازیکنان، سه بخش از مجموعه مراحل در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می‎گیرد. عبور از سطح عادی برای مهارت یافتن در بخش حرفه‎ای کمک‌کننده است. تفاوت سه بخش کلاسیک چینی، کلاسیک اروپایی و هنری در نوع مراحل، چیدمانشان و اندازه اشکال هندسی ارائه‌شده است. کودکان و نوجوانان در این بازی قدرت تفکر خلاقانه و حل مسئله خود را ارزیابی می‎کنند و با پیگیری بیشتر و تلاش برای یافتن راه‎حل پازل‎ها کم‎کم به ارتقای مهارت‎های خود کمک می‎کنند. حس ناامیدی و سرخوردگی در نرسیدن سریع به راه‏حل بازی ممکن است در ابتدا مانع از تمرکز شود، ولی با تلاش و تمرین راه‎های جدید و در صورت لزوم استفاده از راهنمایش بازی راه‎حل‎ها به‌مرور با دشواری کمتری پیدا خواهند شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 3.6 Android در تاریخ 97/07/04 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک دو بعدی بازی ساده و بدون پیچیدگی ظاهری است. موسیقی متن یکنواخت و کوتاه است که به‌صورت پشت سرهم تکرار می‎شود. طراحی مراحل بر اساس سلیقه بازیکنان قابل‌تغییر است و در چندین حالت متنوع چوبی، رنگی، محو و بنفش نمایش داده می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  تبلیغات تصویری در صورت اتصال به اینترنت نمایش داده می‎شود که برای حذفشان می‎توان از پرداخت درون برنامه استفاده کرد.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۶
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر