Tasty Town – The Cooking Game

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مدیریت رستوران‌‎های متفاوت در یک شهر رنگارنگ

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  طراحی شخصیت‌‎های بازی بسیار کوچک است اما برخی از شخصیت‎‌های خانم با کلیشه‎‌های جنسیتی طراحی شده‌‎اند. یکی از رستوران‎‌های بازی در ساحل قرار گرفته است و اغلب مشتریان آن با لباس شنا هستند. بخشی در رستوران به تهیه‎‌ی مشروبات الکلی اختصاص دارد اما در متن‎‌ها اشاره‌‎ی به وجود آن‌ها نشده است.
  توضیحات کاملی در قالب متن‎‌های کوتاه بازیکن را برای انجام بازی راهنمایی می‎‌کند. بازیکن به راحتی و تنها با لمس فعالیت مورد‎نظر بازی را انجام می‎‌دهد اما با پیشرفت در بازی تعداد مشتریان و سفارشات آن‎‌ها بیشتر می‌‎شود و آماده‎ کردن خوراکی‌‎ها در زمان مناسب چالش‎‌برانگیز خواهد شد.
  بازیکن در جریان بازی تا حدی با وظایف رستوران‎‌داری آشنا می‌‎شود اما مهم‌‎ترین چالش بازی مدیریت بهینه‌‎ی زمان است. بازیکن باید مواد‌اولیه تهیه کند، با توجه به نیاز مشتریان خوراکی‌‎هایی را آماده کند سپس آن‎‌ها را در اختیار مشتریان قرار دهد و سود کسب کند. غفلت در هر یک از این فعالیت‎‌ها باعث پیش نرفتن سایر فعالیت‎‌ها خواهد شد به طور مثال اگر بازیکن به موقع به گاو‎ها غذا ندهد شیری حاصل نخواهد شد و در نتیجه شیرینی هم پخته نمی‎‌شود. هر رستوران منوی متنوعی دارد و آماده‎ کردن هر یک نیز روند و زمان متفاوتی دارد که تمرین خوبی برای تمرکز و سرعت‌‎عمل در بازیکنان محسوب می‌‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  مدیریت رستوران‎‌های گوناگون و جلب رضایت مشتریان هدف این بازی است. بازیکن در ابتدا کافی‌‎شاپی کوچک با حداقل امکانات دارد اما به مرور افراد متخصصی برای پخت شیرینی و تهیه‎‌ی نوشیدنی‎‌های متفاوت استخدام می‎‌کند و با خدمت‌‎رسانی به مشتریان درآمد به دست می‎‌آورد. سود کسب‌‎شده به بازیکن کمک می‌‎کند تا فضای کافی‎‌شاپ خود را گسترش دهد و خوراکی‌‎های جدید به منو اضافه کند. او حتی مواداولیه‌‎ی مورد استفاده در تهیه‎‌ی خوراکی‎‌ها را نیز خود تهیه می‎‌کند. بازیکن بذر‎های متفاوتی مانند قهوه، نیشکر و توت‎‌فرنگی را می‎‌کارد، به گاوهای خود غذا می‎‌دهد و از شیر آن‎‌ها استفاده می‎‌کند. او باید زمان خود را مدیریت کند و تلاش کند تا به همه‌‎ی بخش‎‌ها از تهیه‎‌ی مواد‎اولیه تا خروج مشتریان رسیدگی کند. اما روند کند آماده‌‎سازی خوراکی‌‎ها می‌‎تواند بازیکن را به خرید درون برنامه تشویق کند. با پیشرفت در بازی مکان‌‎های متفاوتی مانند مراکز تفریحی و ساحل در دسترس قرار می‌‎گیرند که مدیریت تمامی رستوران‎‌های آن‌‎ها نیز بر عهده‎‌ی بازیکن است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 1.13.7 iOS در تاریخ 99/09/2 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  کیفیت طراحی شهر، رستوران‎‌ها و شخصیت‌‎ها بسیار خوب است. وجود طیف وسیعی از رنگ‎‌های روشن در بازی حس یک شهر شاد و پر جنب‌‎و‎جوش را به بازیکن منتقل می‎‌کند. فضای بازی تنها به رستوران‎‌ها محدود نمی‌‎شود بلکه مزرعه‌‎های متفاوت، ساحل، مراکز تفریحی و حتی مدرسه‎‌ای برای آموزش آشپزان نیز در آن طراحی شده است. جزئیات بسیار دقیقی در بازی وجود دارد به طور مثال در کوچه‌‎ها کودکان مشغول بازی هستند یا آشپزان در حین آماده کردن خوراکی‎‌ها حرکات مخصوصی را نمایش می‎‌دهند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  روند تهیه‌‎ی خوراکی‌‎ها کند است و فشار زیادی برای خرید درون برنامه در بازی وجود دارد. برای خرید درون برنامه پرداخت حداقل مبلغ 1.39$ لازم است. تبلیغاتی نیز در جریان بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از بازی نیازمند اتصال به اینترنت است. بازیکن در ابتدا باید با مقررات حریم خصوصی بازی موافقت کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۱۳.۷
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱۳.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Socialpoint
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان