TED

بررس متن: پریا کنکاشور

14+

سخنرانی‌های انگیزشی آموزشی توسط مشاهیر و انسان‌های موفق جهان

ناشر: TED Conferences LLC

TED

14+

سخنرانی‌های انگیزشی آموزشی توسط مشاهیر و انسان‌های موفق جهان

ناشر: TED Conferences LLC

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
نوجوان می‌تواند با استفاده از این برنامه به دنبال راهکارهایی برای مسائل و مشکلات روزمره و دغدغه‌های ذهنی خود باشد با افرادی که در آن زمینه تجربه داشته‌اند، آشنا شود و تجربه‌های جدیدی از آنها کسب کند. برخی از سخنرانان این ویدیوها کودکان و نوجوانانی هستند که باورها و دغدغه‎های دنیای کودکی و نوجوانی خود را مطرح می‎کنند.
محتوای آموزشی
این برنامه باهدف آموزش به‌صورت غیرمستقیم و افزایش سطح دانش و اطلاعات طراحی‌شده است و در مورد تمام موضوعاتی که نوجوانان نیاز به آموزش و یا مشاوره داشته باشند، می‌توان ویدیویی پیدا کرد.
محتوای بومی و فرهنگی
افراد از کشورهای مختلف با پوشش‎های محلی و گاهی به زبان‌اصلی خود در گردهمایی‎های این برنامه جمع می‎شوند. برخی از سخنرانی‎ها مربوط به فرهنگ یا آداب کشوری خاص است و برخی برای توضیح روش‎های رسیدن به صلح جهانی توضیح می‎دهد. همچنین بسیاری از ویدیوهای اجتماعی با اشاره کردن به وضع فعلی یا پیشین کشوری خاص مفاهیم خود را ارائه می‎کنند.
ترس و خشونت
اگرچه همه مفاهیم ارائه‌شده باهدف آموزش و توسعه دانش فردی ارائه‌شده‌اند ولی برخی با موضوع جنگ یا به عبارتی تاریخ جنگ‎ها نیز ارائه می‎شوند. برخی نیز در مورد جهش‎های ژنی و بیماری‎ها صحبت می‎کنند که ممکن است تصاویر آنها برای کودکان و نوجوانان حساس آسیب‌زننده باشد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
این برنامه شامل موضوعات اجتماعی و سیاسی نیز می‎شود که ممکن است برای برخی از نوجوانان و کودکان مناسب تلقی نشود. ظاهر و پوشش افراد بسته به قومیتشان متفاوت است.
سهولت استفاده
این برنامه سازوکار استفاده ساده‌ای دارد و به‌محض باز کردن آن ویدیوهای مختلفی برای کاربر نمایش داده می‌شود. کاربران می‎توانند به انتخاب کردن هر ویدیو از محتوای آن آگاه شوند و با استفاده از زیرنویس زبان انگلیسی خود را به‌صورت دیداری یا شنیداری تقویت کنند.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه یک برنامه انگیزشی و آموزشی است که در آن مجموعه‎ای از سخنرانی‌های افراد موفق و مشهوری وجود دارد. موضوعات سخنرانی‎ها متنوع و متفاوت است و هر فردی بر اساس تخصص یا ایده‎ی ارزشمند خود مفاهیمی را در مدت‌زمان کوتاهی ارائه می‎کند. این سخنرانی‌ها هم به‌صورت ویدیویی و هم به‌صورت صدا قابل پخش‎اند و اغلب به زبان انگلیسی ارائه می‎شود. قابلیت درج زیرنویس به ۲۱ زبان مختلف ازجمله فارسی برای تمام ویدیوها وجود دارد و کاربر به‌سادگی می‌تواند با انتخاب زیرنویس فارسی متن تمام ویدیوها را گوش دهد و ترجمه آن را در پایین صفحه مشاهده کند. برای استفاده از این برنامه می‎توان موضوع موردنظر را در قسمت جست‎وجو وارد کرد و از میان تمامی گزینه‎های پیشنهادی بهترین آن‎ها را انتخاب کرد و به تماشای آن پرداخت. علاوه بر این روش می‎توان با استفاده از فهرست‌های پیشنهادی سخنرانی یا سخنرانان خاص ویدیوهای محبوب را پیدا کرد. این برنامه همچنین به کاربر امکان ساخت لیست شخصی را می‌دهد و می‌توان سخنرانی‌های موردعلاقه را در لیست شخصی خود ذخیره کرد و بعداً مجدداً درزمانی دیگر به آن‌ها گوش داد. هنگام انتخاب سخنرانی، صفحه‌ای جهت نمایش ویدیو باز می‌شود که به‌صورت اختصاری توضیحی در مورد متن سخنرانی داده‌شده است و همچنین اطلاعاتی از قبیل زمان ویدئو در پایین صفحه درج می‌شود و کاربران می‌توانند سخنرانی‌های مدنظر خود را دانلود کنند یا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 4.3.0 در تاریخ ۹۷/۱۰/۳۰ نوشته‌شده است.

کیفیت

ویدیوها از کیفیت نمایش خوبی برخوردارند و کیفیت فیلم پخش‌شده متناسب با سرعت اینترنت کاربر تعیین می‌شود. همچنین صدای ضبط‌شده سخنرانی‌ها کیفیت خوبی دارد.

مصرف گرایی

بعد از چند بار استفاده تبلیغات ویدیویی یا تصویری برای کاربر به نمایش گذاشته می‎شود.

حریم خصوصی

علاوه بر دسترسی این برنامه به اینترنت (به علت آنلاین بودن آن)، در صورت تمایل کاربر می‌تواند با ثبت آدرس ایمیل و رمز حساب شخصی ایجاد کند و برای استفاده از برنامه وارد حساب شخصی شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 17
نسخه تست شده روی اندروید 4.3.0
حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۱۱.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر TED Conferences LLC
اقتباس کنفرانس‎های TED