Telegram

thumbnail
۱۸ سال به بالا

ارتباط با دوستان در فضای مجازی به‌صورت متنی، صوتی و ویدیوی کوتاه

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بخش gifها مجموعه گسترده‎ای از ویدیوهای کوتاه با هر نوع محتوای جنسیتی و نامناسب را در خود دارد که به انتخاب کاربر قابل‌ارسال است.
  درک روش استفاده از برنامه با در نظر گرفتن توضیحات اولیه دشوار نیست و به علت شباهت میان تمامی پیام‎رسان‎ها در نوع عملکرد، تجربه پیشین در استفاده از سایر پیام‎رسان‎ها نیز به راحت‎تر شدن استفاده از این برنامه کمک می‎کند. راحتی استفاده از گزینه‎های ارتباطی با افزایش استفاده از برنامه و ایجاد تماس تلفنی و تصویری به‌مرور ساده‎تر می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه همانند سایر پیام‎رسان‎ها با هدف مکالمه و برقراری ارتباط با سایر دوستان و ساخت گروه‎ تشکیل‌شده است. نوجوانان در این برنامه می‎توانند با توجه به نیاز خود، گروه و کانال بسازند یا در کانال و گروه‎های موجود عضو شوند. تفاوت گروه و کانال در نوع مشارکت و امکان قرار دادن متن است. بخش تنظیمات این برنامه امکانات متعددی به‌منظور محدود کردن دسترسی سایر افراد و ایمنی بیشتر کاربران ارائه می‎دهد. ازجمله‌ی این قابلیت‎ها گذاشتن رمز دوم، پنهان کردن شماره موبایل یا کنترل دستگاه‎های متصل به ‌حساب کاربری در زمان‎های مختلف است. نوجوانان با استفاده از این برنامه انواع فایل، موقعیت مکانی، شماره تماس، gif، شکلک، Sticker و … برای دوستان و گروه‎ها ارسال می‎کنند. به علت نبودن محدودیتی در عضویت کانال‎ها و دسترسی آسان به هر نوع تصویر و gif مناسب و نامناسب (برای ارسال به سایرین)، حداقل سن مجاز برای استفاده از این برنامه 17 سال در نظر گرفته‌شده است. همانند سایر پیام‎رسان‎ها این برنامه نیز برای ارسال فایل‎های صوتی و تصویری به دسترسی‎های متنوعی از قبیل دوربین و میکروفون نیاز دارد، اما نکته متفاوت آن در نمایش دادن موقعیت مکانی کاربران است. در صورت باز گذاشتن GPS و دادن دسترسی موقعیت مکانی به برنامه، امکان مشاهده موقعیت مکانی به‌راحتی برای افراد وجود دارد که ممکن است از جانب افراد سودجو و خلاف‌کار مورد سوءاستفاده قرار گیرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 4.9 iOS در تاریخ 97/05/26 نوشته‌شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از برنامه شماره همراه نیاز الزامی است، اما امکان پنهان کردن آن از دسترس عموم وجود دارد. برای ارسال و ذخیره هر نوع فایل تصویری و غیر تصویری دسترسی برنامه نیاز است و در صورت تمایل به ضبط ویدیو یا صدا دسترسی به میکروفون و دوربین نیز خواسته می‎شود. قابلیت مشاهده جزئیات ورود به حساب کاربری و گذاشتن دو نوع رمز از موارد امنیتی برنامه است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۴.۹
  واحد پول رایگان
  ناشر Digital Fortress LLC
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان