Terrarium: Garden Idle

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کاشت گیاهان مختلف با هدف تولید اکسیژن و گسترش گلخانه

سال: 2018
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی پیچیدگی ندارد اما نکاتی برای درک بهتر آن در همان ابتدا به بازیکن آموزش داده می شود. با توجه به وجود نام‎های انگلیسی همراهی والدین برای ترجمه لازم است.
  آشنایی با شکل ظاهری و نام‎های انگلیسی انواع گیاهان‎ و گل‎ها از ویژگی‎های آموزشی این برنامه است. کودک در این بازی می‎آموزد برای رشد بهتر گیاهان به آبیاری، سم‎پاشی و کود دادن نیاز است و همچنین گیاه بیشتر مساوی با تولید اکسیژن بیشتر است. والدین می‎توانند در جریان بازی با کودک خود صحبت کرده و او را با فواید گیاهان و محیط‎زیست آشنا کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی با کاشت و نگه‎داری گل‎ها و گیاهان مختلف اکسیژن تولید می‎کند. رتبه‎ی بازیکن در اثر تولید اکسیژن بیشتر شده و گل‎ها و گیاهانی با ویژگی‎های جدید در اختیار او گذاشته می‎شود. بازیکن علاوه بر کاشت گیاهان باید مراقبت‎های لازم برای رشد بهتر آن‎ها را نیز انجام دهد. این مراقبت‎ها شامل کود دادن، آبیاری و سم‎پاشی است که گزینه‎های مربوط به آن‎ها در پایین صفحه‎ی بازی قرار گرفته‎اند. بازیکن می‎تواند گیاهان و تمامی موارد مراقبتی را به‎روز‎رسانی کند که این امر باعث رشد بیشتر گیاهان و در نتیجه بزرگ شدن گلدان آن‎ها و گسترش گلخانه خواهد شد. انواع گیاهان با ذکر نام هر یک در این بازی نمایش داده می‎شود که می‎تواند کودک را با شکل ظاهری برخی از گیاهان، مراقبت‎های لازم و ضروری برای رشد آن‎ها و همچنین فواید کلی وجود گیاهان آشنا کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی Android 1.26.3 در تاریخ 99/05/25 نوشته شده است.

  کیفیت

  طراحی پس‎زمینه و تصاویر بازی با رنگ‎بندی‎های جذاب انجام شده است و محیط گلخانه را یاد‎آوری می‎کند. موسیقی متن نیز آرام و متناسب با فضای بازی گزینش شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی دارای خرید درون برنامه‎ای است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲۶.۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Green Panda Games
  سال انتشار ۲۰۱۸