The Alchemist Code

بررس متن: پریا کنکاشور

14+

تجربه یک بازی داستانی افسانه‌ای از نیروی کیمیاگری در قرون گذشته

ناشر: Gumi Inc سال انتشار: 2019

The Alchemist Code

14+

تجربه یک بازی داستانی افسانه‌ای از نیروی کیمیاگری در قرون گذشته

ناشر: Gumi Inc

سال انتشار: 2019

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
این بازی به شکل یک انیمه‎ی ژاپنی طراحی‌شده است و چهره‎ی شخصیت‌ها و زبانی که گویندگان با آن صحبت می‌کنند نیز ژاپنی است.
ترس و خشونت
در ابتدای بازی نمایش کارتونی نشان داده می‌شود که در آن شاهزاده خانم قصه کشته می‌شود. در ادامه‎ی بازی، محوریت داستان روی کشتن و از بین بردن نیروهای شرور است که با حمله به آنها و زخمی کردنشان انجام می‌شود. باوجود کارتونی بودن تصاویر، به علت درگیر شدن احساسات بازیکن در حین بازی با ماجرای داستانی، تأثیرگذاری تصاویر بالا است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
شخصیت‌های زن بازی کاملاً پوشش نامناسبی دارند که گاهی نیمه برهنه است. همچنین در مواردی حین روایت داستان به روابط عاطفی بین بعضی شخصیت‌ها اشاره می‎شود.
سهولت استفاده
استفاده از این بازی پیچیدگی ندارد. شوالیه‌ها باید در فاصله‎ی معین‌شده در اطراف افراد شرور قرار بگیرند و با انتخاب کردن دکمه‎ی حمله جنگ شروع می‎شود. در ابتدای بازی نحوه‎ی حمله کردن به دشمنان و استفاده از قوای کیمیاگری به‌صورت تصویری آموزش داده می‌شود.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی داستانی باشخصیت‌های انیمه‎های ژاپنی است. داستان بازی به عصر پادشاهی بابل و امپراتوری‌های هفت‌اقلیم برمی‌گردد. در شروع بازی داستان دو شوالیه و یک شاهزاده خانم به شکل کارتون نمایش داده می‌شود. طی این داستان شاهزاده خانم برای برقراری صلح بین دو شوالیه فدا می‌شود و پس از آن، دو شوالیه در کنار هم در برابر اشرار می‌جنگند. دو شوالیه به مبارزه با اشرار ادامه می‌دهند تا فرشته‎ی راستی‌ها آنها را از نیروی خارق‌العاده کیمیاگری که در وجودشان قرار دارد، مطلع می‌کند و دو شوالیه برای نجات دنیا از بدی‌ها هم‌قسم می‌شوند. پس از رد شدن از هر مرحله شخصیت‌های جدیدی به بازی اضافه می‌شوند که به کمک دو شوالیه می‌آیند و هر یک از آنها دارای نیروی مبارزه منحصربه‌فردی‌اند که در مبارزات در مکان‎های مختلف استفاده می‎کنند. برای پیروزی بر افراد شرور ابتدا شخصیت برای جنگ انتخاب می‌شود و بازیکن شخصیت‎های را در جایگاه مناسب برای حمله قرار می‎دهند و سپس با انتخاب دکمه حمله، جادوی خاص هر مبارز، روی دشمن اجرا می‌شود و این کار تا از پا افتادن دشمن و از بین رفتن آن ادامه پیدا می‌کند. این بازی به شکل یک فیلم کارتونی است که بخش مبارزه آن بر عهده بازیکن قرار دارد و در سایر قسمت‌ها شخصیت‌های بازی با دیالوگ‌های از پیش تعیین‌شده با یکدیگر به مکالمه می‌پردازند. زبان مکالمه شخصیت‌ها ژاپنی است اما مکالمه‌ها به‌صورت متن به زبان انگلیسی روبروی شخصیت نوشته می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 4.1.0.0.128 Android در تاریخ ۹۸/0۴/۲۵ نوشته‌شده است.

کیفیت

روند داستانی و نمایشی در این بازی با کیفیت بالای به تصویر کشیده شده است و تصاویر کارتونی شخصیت‌ها به زیبایی نقاشی شده‌اند که به فرهنگ مردم ژاپن نزدیک است. صداگذاری شخصیت‌ها متناسب با تصاویر است و کیفیت بالایی دارد. موسیقی متن به هیجان بازی می‎افزاید.

مصرف گرایی

گاهی تبلیغاتی در منو بازی نمایش داده می‌شود.

حریم خصوصی

این بازی به‌صورت آنلاین اجرا می‌شود. در صورت اجازه بازیکن بازی می‌تواند وارد حساب کاربری گوگل بازیکن شود. علاوه بر آن بازی درخواست دسترسی به عکس‌ها، پوشه‌ها و رسانه‌های موجود در دستگاه دسترسی پیدا می‌کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 45
نسخه تست شده روی اندروید 4.1.0.0.128
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Gumi Inc
سال انتشار 2019