The Ants Underground Kingdom

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تشکیل یک امپراطوری با کٌلنی مورچه‌ها و رهبری آن

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در قسمتی از صفحه‌ی اصلی، بازیکنان می‌توانند آزادانه با یکدیگر گفتگو کنند و هرگونه محتوایی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
  انجام بازی‌ ساده نیست. در ابتدا بازیکن یکباره در فضای داخلی خاک وارد می‌شود بدون آن‌که هیچ توضیحی به او ارائه شود. بازی در هر قدم با علائم راهنما بازیکن را هدایت می‌کند و به او می‌فهماند که باید روی چه گزینه‌هایی کلیک کند و چه وسایلی را کجا بگذارد و کجا را حفاری کند. اما این مراحل و جزئیات به حدی زیاد هستند که بازیکن نمی‌تواند آن‌ها را یاد بگیرد و تنها می‌تواند علائم را پیگیری و اجرا ‌کند. زمان زیادی لازم است تا بازیکن متوجه روند بازی شود و بدون نیاز به راهنما بازی را پیش ببرد اما بعد از آن نیز موارد زیادی برای کنترل شدن وجود دارد که بازیکن را درگیر می‌کند.
  بازی استراتژی محور است و بازیکن برای هر تصمیم‌گیری باید از مهارت تفکر استراتژیکش استفاده کند تا تعادل در جمعیت کلنی حفظ شود، منابع غذا تأمین شود، ارتش مستحکم و با تعداد مناسب باشد و مسیرها طوری حفاری شوند که دشمنان به سختی به آن حمله کنند. علاوه ‌بر این در حالت کلی بازی نمایشی از کلنی مورچه‌هاست و می‌تواند تصویر نزدیک به واقعیتی از نحوه‌ی زندگی مورچه‌ها به بازیکن ارائه دهد و او را با زندگی این حشرات آشنا کند.
  حشرات، پرنده‌ها، کرم‌ها و کفش‌دوزک‌ها و در مراحل بالاتر مورچه‌خوارها و عقرب‌ها به کلنی حمله می‌کنند. با حمله تنها مورچه‌ها ناپدید می‌شوند اما به دلیل شبیه بودن تصاویر به واقعیت می‌تواند برای افرادی که دیدن حشرات آن‌ها را اذیت می‌کند ناخوشایند باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی نوع متفاوتی از بازی‌های استراتژیک و ساخت قلمرو است اما به جای استفاده از شخصیت‌های انسانی و تشکیل قلمروهای پادشاهی از امپراطوری‌های طبیعی یعنی مورچه‌ها استفاده کرده است. تمام بازی در زیر خاک و با تصاویر واقع‌گرایانه‌ای انجام می‌شود و پادشاه این امپراطوری، مورچه‌ی مادر است. ملکه در ابتدا تنها دو مورچه‌ی کارگر دارد و بازیکن وظیفه دارد تا با استفاده از آن‌ها قلمروی مقتدری برای مورچه‌ها تشکیل دهد. نحوه‌ی انجام بازی تا حدی دشوار و پر از جزئیات است بازیکن به سبک بازی‌های قلمروسازی باید قدم به قدم شروع به ساخت پایگاه‌های طبیعی برای گسترش کلنی ‌کند، مکان‌هایی برای تهیه آب، برگ، غذا و نگه‌داری تخم مورچه‌ها ایجاد ‌کند و در نهایت با ارتقا دادن توانمندی مورچه‌ی ملکه باعث ‌شود تا تعداد مورچه‌ها به صورت تصاعدی بالا ‌رود. بازیکن وظیفه‌ی حفظ و مدیریت این کلنی را بر عهده دارد و همیشه باید به فکر ایجاد فضای بیشتر، تأمین غذا و شکل دادن به آن باشد. مورچه‌های کارگر در ابتدا فضای کوچکی از خاک را در اختیار دارند اما به مرور بازیکن به آن‌ها دستور حفاری می‌دهد و به این صورت راه‌های تونل مانندی ایجاد می‌شود تا فضای بیشتری به آن‌ها بدهد و همچنین چیزهایی زیر خاک پیدا می‌شود که برای کلنی مفید است. به مرور و با گسترده شدن کلنی، حیوانات و حشرات مزاحمی شروع به آسیب زدن به آن می‌کنند و بازیکن باید تعداد مورچه‌های مهاجم خود را همیشه زیاد نگه دارد و به طور مداوم آن‌ها را ارتقا یا به اصطلاح بازی جهش بدهد تا توان مقاومتی‌شان بالا رود و در جنگ مقابل دشمنان پیروز شوند. همچنین از یک مرحله به بعد کندن زمین نیز استراتژیک می‌شود چرا که تونل‌ها باید طوری کنده شوند و پایگاه‌ها به نحوی در آن‌ها جایگذاری شوند که دشمنان برای ورود به آن‌ها دچار مشکل شوند. بازی به شکل آنلاین اجرا می‌شود و بازیکنان می‌توانند برای قوی‌تر کردن خود در مقابله با دشمنان با دیگر کاربران متحد شوند و با هم گفتگو کنند و به سایر کلنی‌ها نیز حمله کنند. این بازی رویکردی خلاقانه و جدید نسبت به این سبک از بازی‌ها داشته و استفاده از حشرات کوچک و ریز مثل مورچه در نقش قهرمان می‌تواند برای بعضی بازیکنان جالب باشد. اما به دلیل این‌که تصاویر طراحی بسیار نزدیک به واقعیتی دارند، بازی برای افرادی که نسبت به دیدن حشرات به خصوص دیدن حرکت کردن آن‌ها در تعداد زیاد و کنار هم حس ناخوشایند یا فوبیا دارند مناسب نیست. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی1.6.1 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۴ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی موضوعی خلاقانه دارد. رهبری گروه بزرگی از مورچه‌ها که با کار گروهی نقش قهرمان کلنی خود را ایفا می‌کنند می‌تواند برای علاقه‌مندان به محیط‌زیست جالب باشد و این‌که گاهی با این‌که ریز هستند به موجودات بسیار بزرگ‌تر از خود حمله می‌کنند و پیروز می‌شوند تضاد جذابی به بازی بخشیده است.. تصاویر وضوح و کیفیت بسیار زیادی دارند تا جایی که گاهی مرز بین واقعی بودن یا دیجیتال بودن خاک‌ها و مورچه‌ها قابل تشخیص نیست. به مرور دشمنان بیشتری در سطح و زیر زمین به وجود می‌آیند که چالش بازی را بیشتر می‌کنند با این حال چالش‌های فصلی نیز هر از چند گاهی در بازی فعال شده تا تنوع بیشتری در آن ایجاد شود. موسیقی آرام و با صدای بمی در پس‌زمینه شنیده می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  ایجاد هر پایگاه یا ارتقای آن مدت زمان زیادی لازم دارد که با خرید درون برنامه از این زمان کاسته می‌شود. امکان اضافه کردن تجهیزات بیشتر هم با صرف امتیازات خریداری‌شده و هم با امتیازات کسب‌شده وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی در حالت آنلاین و با اتصال به اینترنت اجرا می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۶.۱
  واحد پول رایگان
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPhone
  طبقه بندی استراتژی