The Battle Cats

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی ساده کارتونی جنگ استراتژیک بین گربه‎ها با ظاهرهای عجیب

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای انجام بازی کافی است با انتخاب شخصیت در کادر پایین صفحه، شخصیت وارد صحنه جنگ ‎شود و پس از آن باید از قلعه دفاع کرد. در شروع بازی و در مراحل ابتدایی تمام بخش‌‎ها و نحوه عملکرد هرکدام توضیح داده می‎شود. در منو اصلی انواع بخش‎ها وجود دارد که برای قوی کردن نیرو‎ها و به‌روزرسانی بخش‎های مختلف استفاده می‎شود که موجب می‎شود در ابتدا کمی فضا را گنگ ‎کند، اما بعد از چندین بار ورود و خروج از هر بخش و آگاه از محتویات هر یک بازی شفافیت کامل را به دست می‎آورد.
  بازیکنان در این بازی در مورد جایگاه کشور‎ها بر روی نقشه جهان آگاه می‎شوند. همچنین با آزمون‌وخطا و کسب تجربه در هر مرحله در مورد استراتژی عملکردی جدید و نحوه برد آگاهی به دست می‎آورند.
  گربه‎ها در انواع مختلف در هنگام جنگ با نشان دادن دندان‎هایشان و تلاش به گاز گرفتن، نیروی حریف را کم می‎کنند. بعد از اتمام نیروی هر یک از دو طرف دعوا، شخصیت‎ها در شکلی مارپیچی به هوا می‎روند، اما در 10 مرحله ابتدایی بازی هیچ خون یا ابزار دعوایی دیده نمی‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی کارتونی دارای شخصیت‎های سیاه و سفیدی است که به دنبال جنگ با یکدیگرند، اما زمینه بازی کاملاً رنگی و پرهیجان است. بازی با شرح کوتاهی آغاز می‎شود و هر مرحله شامل جنگ در یک کشور جدید است. بازیکنان از سمت راست صفحه به مقر فرماندهی نیروهای دشمن در سمت چپ حمله می‎کند و با فراخوانی گربه‎های عجیب‎وغریب باید تلاش کند تا پیش از نابودی خودش رقیبش را از میان بردارد. بازی دارای انواع به‌روزرسانی‌ها در خرید شخصیت جدید، افزایش قدرت، باز کردن نیروی جدید و موارد انگیزشی مشابه است. به‌طور حتم به علت ساختار جنگی خشونتی محتوای بازی غیرقابل اجتناب است، اما بازی هیچ‌گونه خونریزی ندارند و سیاه و سفید بودن شخصیت‎ها خشونت را کمتر بروز داده است. در بازی بیشتر خرید و به‌روزرسانی‌ها با پول داخل بازی است، اما در مواردی به‌جای سکه نیاز به استفاده از غذای گربه‎ها است، و تعداد این غذاها کم بوده و به‌سختی به دست می‎آید، که بازیکن را ملزم به خرید درون برنامه می‎کند. در ابتدای بازی پیش از شروع بازیکن باید با قوانین و قرارت بازی و حریم خصوصی موافقت کند تا بازی شروع شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 6.4.0 iOS در تاریخ 96/07/16 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی متنوع و جالبی برای شخصیت‎های گربه‎ها دارد و هر گربه باقابلیت خاصی است، مانند گربه نینجایی یا گربه‎ای که پاهای بسیار درازی دارد. در بازی برای زدن روی هر گزینه و جلب‌توجه نوشته یا برق می‎زند و توجه را به خود جلب می‎کند که به ممکنه است آزاردهنده باشد و نیاز به این‌همه چشمک زدن مداوم نداشته باشد. بردن در مراحل ابتدایی ساده است ولی برای مراحل بالاتر استراتژی مناسب لازمه برد است که شاید کمی طاقت‎فرسا شود که بعد از چندین بار بازی بازیکن نتواند استراتژی مناسب را به دست بیاورد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکنان از پول واقعی برای خرید گربه یا غذای گربه استفاده می‎کنند و همه این‎ها برای قوی شدن یا ادامه بازی بعد از باخت است. پیشنهادهای خرید نیز در بازی برای مدت کوتاهی داده می‎شود که بازیکن در صورت تمایل می‎تواند خریداری کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  موافقت بازیکن با قوانین و مقررات بازی و حریم خصوصی در شروع بازی الزامی است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۶.۴.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر PONOS Corporation
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان