The Battle of Polytopia

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کنکاش در سرزمین‎های پنهان برای شناسایی و حمله به سایر قبایل

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حرکت‎های بازی ضربه و انتخاب گزینه صورت می‎گیرد و هیچ نوع پیچیدگی در اجرای بازی حتی برای بازیکنان تازه‎وارد به این سبک از بازی‎ها وجود ندارد. اگرچه جزئیات بسیار زیاد و تعارف شخصی‌سازی‌شده در داخل بازی درک برخی از کارکرد‎های تکنولوژیکی یا فهم جریان بازی به‌طور کل نیاز به کمی زمان دارد. این جزئیات در عین پیچیده کردن ظاهر و روند بازی تأثیرات مثبتی نیز دارند.
  استراتژی بازیکن می‎تواند مبنی بر تقویت نیروی شخصی و یا تخریب حریف باشد که بر اساس تحلیل و پیش‎بینی درست رفتار رقبا بخصوص در زمان‎های حساس، می‎تواند در به دست آوردن یا از دست دادن یکی از مقر‎های بازیکن مؤثر باشد. همچنین پنهان بودن بیشتر بخش‎های زمین از دید بازیکن باعث پررنگ‎تر شدن نقش استراتژی انتخابی بازیکن می‎گردد. این بازی به نوجوانان کمک می‎کند تا بر روی قدرت تفکر تحلیلی و تا حد اندکی انتزاعی تمرکز کنند.
  محتوای بازی برمبنای کشتار قبایل رقیب و نابودی ساختمان‎هایشان برای کسب زمین بیشتر قرار دارد، اما شخصیت‎های بازی کارتونی نمایش داده می‎شوند و هیچ خون‎ریزی در بازی دیده نشده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از نوع استراتژیک نوبتی بوده که بازیکن به دنبال فتح تمامی زمین‎های موجود و شکست سایر قبایل است. محتوای بازی از بسیاری از جهات شبیه به بازی Minecraft و Clash of Clan به‌حساب می‎آید، اما میزان خشونت آن نسبت به این دو بازی کمتر، محیط قابل‌تصرف مرزبندی شده و تعداد حرکات محدود است. میزان سختی به همراه تعداد قبایل درگیر در هر بازی قابل‌کنترل است تا هر بازیکنی باسلیقه خود چگونگی آغاز بازی را انتخاب کند. برای موفقیت و دستیابی به اهداف بازیکنان از تفکر تحلیلی و پیش‎بینی حرکات رقیب بهره می‎برند. خون‎ریزی در بازی وجود ندارد و تمام شخصیت‎ها به‌صورت کارتونی نمایش داده می‎شوند. پیشرفت قبیله مستلزم یادگیری تکنولوژی‎های مختلف مرتبط با شکار، ساخت‎وساز، کوه‎نوردی، دریانوردی و … است. اگرچه یادگیری این مهارت‎ها در دنیای واقعی با تکنولوژی صورت نمی‎گیرد و عناوین داده‌شده علمی و صحیح نیستند، اما اختیاری به بازیکن می‎دهند تا باسلیقه خود و امکانات موجود در مرزوبوم قبیله‌اش تکنولوژی درست را انتخاب کند. درک بازی و هدف آن با توجه به جزئیات درهم‌تنیده‌ی مربوط به فعالیت شخصیت‎ها، نحوه حمله و دفاع کردن و موارد دیگر، نیاز به زمان و کمی تمرین دارد تا حداقل در مورد توانایی هر شخصیت و نحوه کارکرد تمام تکنولوژی‎ها اطلاعات کافی کسب شود. چهار سرزمین به‌صورت رایگان در اختیار قرار دارند و مابقی با خرید درون برنامه در دسترس قرار می‎گیرند. بستر فکری این بازی ساخت کلان‌شهری از قبیله‎ای کوچک با تصرف سایر زمین‎ها است که برای بازکنان علاقه‎مند به توسعه و جست‎وجو، مناسب است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.9.0 iOS بعد از مشاهده چهار سرزمین اول در تاریخ 96/11/10 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک بسیار عالی و با کیفیت این بازی نه‌تنها چشم‌نواز است، بلکه از میزان خشونت محتوای بازی کاسته است. صداهای بازی بر اساس عنوان هر قبیله که مصر باشد یا یونان متفاوت بوده و حالت روایتی دارد که به‌صورت کوتاه پخش و قطع می‎گردد. همچنین موسیقی پس‎زمینه‎ی بازی از مجموع صداهای طبیعی مرتبط با سرزمین مانند باد، خش‌خش برگ، حرکت شن و … تشکیل‌شده است. این بازی برنده جایزه بهترین جریان بازی در سیزدهمین دوره IMGA شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  علاوه بر چهار شخصیت رایگان، هشت شخصیت دیگر با قبایل متفاوت با خرید درون برنامه قابل‌دستیابی‌اند و برای هر یک باید میزان 0.99 دلار تا 2.99 دلار پرداخت شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Twitter و Instagram در بخش درباره ما قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Midjiwan AB
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان