The Fixies: new adventure in small world

بررس متن: پریا کنکاشور

7+

ایفای نقش تعمیرکار وسایل خانگی در قالبی فانتزی و کارتونی

ناشر: King Pig Games سال انتشار: 2018

The Fixies: new adventure in small world

7+

ایفای نقش تعمیرکار وسایل خانگی در قالبی فانتزی و کارتونی

ناشر: King Pig Games

سال انتشار: 2018

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکن باید با توجه به نقشه، کوتاه‌ترین راه را برای رسیدن به قطعات پیدا کند. همچنین بعد از تعمیر شدن هر قطعه اطلاعات مختصری ازجمله نام قطعه و همچنین نحوه‎ی عملکرد آن در دستگاه قابل‌مشاهده است. به طور مثال بازیکن با شکل ظاهری خازن آشنا می‎شود و در مورد کار آن که ذخیره کردن الکتریسته برای دستگاه است اطلاعاتی به دست می‎آورد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در ابتدا توضیحاتی از چگونگی و نحوه‎ی عملکرد بازی داده می‌شود. همچنین در اولین تجربه ورود بازیکن به داخل وسایل فلش‌های راهنما او را هدایت می‌کند تا بتواند به بازی تسلط پیدا کند اما پیدا کردن تسلط کامل تنها با تکرار و استفاده‎ی چندین‌ باره از بازی حاصل می‌شود.
آنچه والدین باید بدانند

شخصیت‌های این بازی معمایی و سرگرم‎‎کننده از انیمیشن The Fixies اقتباس‌شده‌اند. بازیکن در نقش تعمیرکار لوازم‌خانگی باید به داخل وسایل سفر کند و مسیر را حفاری کند تا به قطعات خراب برسد. با وجود روند ساده‎ی بازی، چالش‌هایی در مسیر وجود دارند که بازیکن را تا حدی به فکر کردن وادار می‎کند. او باید در راه طی کردن مسیر ابزارهایی از قبیل مهره، کلید و چرخ‌دنده پیدا کند که ذخیره کردن آنها برای ورود به قطعه‎ی خراب‌شده و تعمیر قطعات لازم است. تعمیرکار هر بار بعد از انجام حفاری خسته می‌شود و نیاز به تجدید انرژی پیدا می‌کند. لذا بازیکن باید کل مسیر را بازگردد و بتواند بدون گم کردن مسیر حفرشده به بخش شارژ کننده برسد. بازیکن برای شارژ کردن تعمیرکار هم می‌تواند از امتیازات کسب‌شده استفاده کند و هم می‌تواند تبلیغات ۳۰ ثانیه‌ای مشاهده کند. نقاشی‌های کارتونی فانتزی، رفتارهای تعمیرکار، تنوع شخصیت‌ها و نقشه‎ی متفاوت مراحل بر جذابیت بازی افزوده است. مسیرهای طولانی و پیدا کردن کوتاه‌ترین راه از روی نقشه برای رسیدن به قطعات اصلی از چالش‌های اصلی این بازی به حساب می‎آید. در این نسخه چهار وسیله قرار داده‌شده که نیاز به زمان نسبتاً طولانی دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 1.20.3 در تاریخ ۹۸/0۷/۱۸ نوشته‌شده است.

کیفیت

در این بازی از نقاشی‌ها و تصاویر فانتزی با رنگ‌های شاد و متنوعی استفاده شده که کیفیت بالایی دارند. شخصیت‎های بازی تنوع زیادی دارند و تصویر کارتونی هر یک از آنها به شکل منحصر به فرد، جالب و پویا است. دستگاه‌های کمی برای تعمیر قرار دارند که این به معنی کم بودن تعداد مراحل بازی است. سرعت کند حرکت تعمیرکار و همچنین طولانی بودن مسیرها فرایند بازی را یکنواخت می‎کند.

مصرف گرایی

بعد از هر چند دقیقه تعمیرکار خسته می‌شود و برای تأمین انرژی می‌توان تبلیغات ویدیویی مشاهده نمود. همچنین خرید برخی امکانات نیاز به مشاهده‎ی تبلیغات دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 49
نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲۰.۳
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر King Pig Games
سال انتشار 2018
اقتباس انیمیشن The Fixies