The Frostrune

بررس متن: حامد داوری

15+

غرق شدن قایق و افتادن در جزیره‌ی متروکه به دنبال پیدا کردن راز و رمزهای جزیره

ناشر: Snow Cannon Games سال انتشار: 2017

The Frostrune

15+

غرق شدن قایق و افتادن در جزیره‌ی متروکه به دنبال پیدا کردن راز و رمزهای جزیره

ناشر: Snow Cannon Games

سال انتشار: 2017

بررس متن: حامد داوری

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
در این بازی مهارت‌های تفکر حل مسئله، تحلیل محیط و حافظه تقویت می‎شود. محتوای بازی به‌صورت غیرمستقیم اطلاعاتی در مورد سبک زندگی و تاریخ وایکینگ‎ها می‎دهد که برای نوجوانان آشنا به موضوع قابل‌درک است.
محتوای بومی و فرهنگی
استودیو نروژی گریمنیر مدیا (سازنده‌ی بازی) تاریخچه‌ی کشور خود را به‌خوبی در داستان این بازی پیاده کرده است. این بازی در دوران وایکینگ‌ها اتفاق افتاده است و وجود یکسری از تصاویر بر روی کلیدها پشت‌بام‌ها، مجسمه‌ها و همچنین قایق ابتدای بازی، حاکی از این مطلب است. فضاسازی بازی و موسیقی متن نیز تأکیدی بر همین فضا و محتوا دارند.
ترس و خشونت
موسیقی مهیب و ترسناک و صداگذاری‌های رعب‌آور شخصیت‌های روح مانند بازی و همچنین وجود جنازه و وسایل جنگی و موجودات ترسناک ازجمله عوامل ایجادکننده حس ترس در بازیکنان است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
به علت سبک معماگونه‌ی بازی و پیچیدگی در به کار بردن به‎جا و درست ابزارهایی که در طول مدت‌زمان بازی کشف می‌شود از دشواری بالایی برخوردار است. لازم به ذکر است که بعد از پیدا کردن هر وسیله می‌توان از راهنمایی موجود در منوی اولیه‌ی بازی به زبان انگلیسی استفاده کرد. روش انجام این بازی در سبک اشاره و کلیک جای می‌گیرد و شاید تنها دلیلی باشد که تا حدودی از سختی بازی بکاهد.
آنچه والدین باید بدانند

داستان بازی با غرق شدن قایق وایکینگ‌ها و بازماندن دختر 13 ساله شروع می‌شود. شخصیت بازی خود را در جزیره‌ای متروکه می‌یابد و باید با پیدا کردن ابزارهای موجود در جزیره و به کار بردن درست آنها به حل معماهای بازی بپردازد و درنهایت با از بین بردن طلسم یخی خود را نجات دهد. این بازی می‌تواند به دو حالت، روز و تاریک و یخبندان تبدیل شود که حالت انتخابی بر اساس مدل راز و روش پیدا کردن راه‎حل آن بستگی دارد. محتوای بازی باعث تقویت تفکر حل مسئله، دقت و حافظه می‌شود. به خاطر ترس و وحشت بالای محتوای ارائه‌شده، این بازی برای رده‌های سنی پایین نوجوانان و کودکان پیشنهاد نمی‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 97/12/21 نوشته‌شده و بر مبنای نسخه Android 1.3 است.

کیفیت

این بازی به علت تصویرگری جذاب و طراحی فوق‌العاده تصاویر که توسط طراحان نقاشی شده است و به لطف صداگذاری‌های هیجان‌آور و گرافیک HD از کیفیت بالایی برخوردار است. این بازی به 11 زبان مختلف دنیا قابل‌تغییر است.

مصرف گرایی

کیفیت بالای بازی به‌شدت آن را اعتیادآور کرده است.

حریم خصوصی

بعد از نصب بازی با ورود، بازی اجازه‌ی دسترسی به ‌عکس‌ها، رسانه‌ها و فایل‌ها را درخواست می‌کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 161
نسخه تست شده روی اندروید 1.3
حداقل نیازمندی اندروید 4.2 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Snow Cannon Games
سال انتشار 2017