The Last Fiction: The Divine Light

بررس متن: پریا کنکاشور

10+

درگیری‌های تن‎به‎تن و نبرد خیر و شر با فنون متنوع رزمی

ناشر: استدیو هورخش سال انتشار: 2019

The Last Fiction: The Divine Light

10+

درگیری‌های تن‎به‎تن و نبرد خیر و شر با فنون متنوع رزمی

ناشر: استدیو هورخش

سال انتشار: 2019

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکن باید در مواجه با دشمنان به سرعت جهت حرکت آن‎ها را برای حمله یا دفاع از خود تشخیص دهد که این امر می‎تواند سبب افزایش سرعت‎عمل و تمرکز او شود.
محتوای بومی و فرهنگی
نام قهرمانان و جنگندگان اصلی بازی باستانی، ایرانی و برگرفته از شاهنامه‎ی فردوسی هستند.
ترس و خشونت
بازی جنگی و هیجانی است. چهره‎ی تاریک مبارزان، تصاویر و صدای اسلحه‌های متفاوت و همچنین وجود رنگ‌هایی با توناژ قرمز در پس‎زمینه فضای کلی بازی را خشن کرده است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
چندین مرحله‎ی ابتدایی بازی به آموزش بازیکن اختصاص دارد. جنگنده‌ها تعداد حرکات رزمی زیادی دارند که هر یک با انجام فرایند خاصی اجرا می‎شوند. یادگیری این فرایند‌ها و به خاطر سپردن تمامی آن‎ها قدری زمان‌بر خواهد بود. در مراحل بازی دشمنان زیادی وجود دارد که به مرور بر تعداد و مهارت آن‎ها افزوده می‎شود که باعث دشواری در تکمیل مراحل خواهد شد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی ایرانی مجموعه‎ی اکشن و هیجانی است که از داستان‌های شاهنامه الهام گرفته شده است. بر اساس داستانی که در ابتدای بازی روایت می‎شود خداوند نعمت‌های فراوانی به انسان عطا کرده است اما انسان به مرور رو به ناسپاسی می‎آورد و تاریکی‌ بر همه جا حکم‎فرما می‎شود اما سربازانی از نور به جنگ تاریکی می‎روند که بازیکن در نقش یکی از این قهرمانان است. محوریت اصلی بازی جنگ با دشمنان است و بازیکن می‎تواند با انتخاب قهرمان موردنظر خود که هر یک توان جنگاوری منحصربه‎فردی دارند در نبرد‎ها شرکت کند. بازی از سرعت زیادی برخوردار است و نیاز به عکس‌العمل‌های سریع بازیکن دارد. استفاده از شمشیرها، اسلحه‌ها و رنگ‌های تند و همچنین موسیقی هیجانی فضای ترس‌ و دلهره‌ای در بازی ایجاد می‎کند اما اثری از خون یا جسد دیده نخواهد شد و به جای آن از نور استفاده شده است. علاوه بر قسمت مرحله‌ای بازی بخشی نیز جهت کسب امتیاز به صورت رکوردشکنی وجود دارد که باعث تنوع در بازی شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ ۹۹/۳/۱۹ نوشته شده است.

کیفیت

تصاویر با کیفیت خوب و به زیبایی طراحی شده‎اند. استفاده از رنگ‌های تند در پس‎زمینه و تاریک بودن چهره‎ی جنگنده‌ها جذابیت خوبی به بازی بخشیده است. ترکیب سرعت زیاد بازی با موسیقی جنگی هیجان آن را تا پایان حفظ می‎کند اما سرعت واکنش جنگنجده کند بوده و در مواقع حساس دستورها با تأخیر زیادی اجرا می‎شوند یا اصلا اجرا نمی‎شوند که سریعاً باعث شکست بازیکن خواهد شد. بازی داستان بخشش و نعمت‌های بی‌حساب خداوند در مقابل ناسپاسی‌ها و نافرمانی‌های انسان‌هاست و به همین دلیل نام فارسی این بازی فره ایزدی است.

مصرف گرایی

امکان خرید درون برنامه‌ای از ۳ تا ۳۰ هزار تومان وجود دارد‌.

حریم خصوصی

برای انجام مرحله رکوردشکنی نیاز به اتصال به اینترنت است.

جزئیات برنامه موبایلی
واحد پول رایگان
ناشر استدیو هورخش
سال انتشار 2019
اقتباس شاهنامه‎ی فردوسی انیمیشن آخرین داستان
دنیای واقعی

والدین می‎توانند در مورد داستان‎های شاهنامه با کودک خود صحبت کرده و آن‎ها را از محتوای این اثر ادبی آگاه کنند.